Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgarasi de Februarie 2015 (2)


Recommended Posts

Si mai voiam sa comentez cu voi un fel de tips and tricks despre alaptat in public - e superimportant sa va sustina sotul in privinta asta! Si pentru mine, care am mai trecut prin de-astea, e un mare boost de incredere cand imi zice Mimi, oriunde ne-am afla, la primul scancet sau morfolit de manute, "hai, da-i fetii sa manance!". Eu ma mai codesc, sunt mai sfioasa, dar daca vede ca ma uit in jur, el ma incurajeaza mereu, iar daca tot mai ezit (in restaurant mai fancy, de exemplu), e suficient sa intreb chelnerii daca au un loc mai retras ori menajat pentru alaptat, ca de fiecare data m-au incurajat si ei (ele de fapt) sa alaptez acolo, pe loc, fara probleme. In felul asta, chiar daca se mai uita insistent unul-altul, sunt mult mai sigura pe mine si mai linistita.

 

Gata, s-a trezit Irenele :)!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 851
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ana draga chiar e o aventura sa pleci singurica cu copii, eu nu as avea curaj,bravo ție! Si noi am avut o mica ședința de plans când ne -am întors din ro, în drum spre paris (aeroportul e là 70 km ) in autocar, o apucase plictiseala -oboseala -foame și tot așa, urla și nu vroia sân, nimic. Mă luaseră toate transpirațiile, o pasam de là unul là altul. Noroc ca a adormit repede dar e tare greu când nu ai Cum sa -i liniștești. Tu oricum ești obișnuită dar tot e greu

 

. Pana acum nu sunt reacții adverse là vaccin, speram sa nici nu apară. A dormit și à păpat bine azi. Am făcut plimbarea de seara, a mers când în brațe là mami cand la tati ca din cărucior nu vede și se tot chinuie sa se ridice în fund așa ca am luat -o sus ( nu va imaginați ce fata de mulțumită are când vede ea tot ) , a păpat și acum doarme la mami în brațe ca nu vrea sa o lase jos așa drag îi e de ea! Va pupam pe toate cu drag!

 

Uite așa ma adoarme tati :)))))) 

post-131102-1181392_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am gasit dragelor!

Va scriu de la munca unde domneste asa o atmosfera de vacanta. Am aflat ca saptamana viitoare nu este sefa asa ca voi veni cu piciul la serviciu. In plus, nu sunt nici colegele de laborator (una pleaca in concediu, una e in delegatie) asa ca vom fi singurei.

 

Ana, Eyna va multumesc pentru sfaturi. Asa ne-a spus si noua neonatoloaga sa nu insistam asa ca va inchipuiti ce fata am facut cand mi-a zis mamica respectiva in ce stadiu este, iar la noi nimic. In fine, m-am linistit acum si fac tot cum am facut pana acum.

 

Lory da, este baietelul pe care l-am botezat cand eram gravidute. Pe 8 face un anisor.

Alex s-a "trezit" noaptea trecuta la 2. Se intorsese de-a curmezisul si, nemaiavand loc, a inceput sa scartaie. A papat putin asa mai mult amortit si s-a mai trezit la 5 (dormind de la 21.30) dupa care a dormit pana la 8.40.

Noaptea trecuta nici eu nu am dormit ca a ramas socrela peste noapte la noi si a sforait de duduiau peretii :((

 

Alinutza maaaare strengarita. Eu cred ca asa il adoarme ea pe tati (cel putin asa reiese din poza). Si poza cu piciorusele atarnandu-i din patut e tare haioasa. Vad ca nu aveti protectii laterale, nu se loveste la cap?

 

Mihule usor, usor cu teribilismele astea ca nu mai esti un copil. Hai ca o sa treci si licenta tot cu nota maxima!

De Iuli mai stii ceva?

 

Ana nici mie nu imi mai pasa de parerile altora si imi hranesc copilul in public, doar ca al meu e mai pudic si nu vrea mereu sa pape in vazul lumii (cel putin in Parcul Carol niciodata nu a supt si am fost de cateva ori bune).

 

Carmenus sper ca va bucurati de mare si soare si de voi. Si astept sa ne povestesti, iar eu sa inchid ochii si sa fiu acolo.

 

Ma opresc aici ca m-am lungit cu pauza si nu vreau sa fac ore suplimentare neplatite.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Soparlica nu am pus protecțiile pentru ca nu o țin în pătuț aproape niciodată. Aia era asa doar sa o vad ce face in el dar e mai in siguranță în pat ca e mare si are mai mult loc sa se desfășoare.

Cat despre adormit, nu prea adoarme decât la mami.

 

Si asa voi, o sa va faceți de cap là muncă ,ha? Bravo, bravo,  ma bucur pentru voi!  :*

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună fetele, 

 

Facem cu greu fata căldurii, avem încă de dimineață 30 de grade în casa.  Am udat perdelele, am tras draperiile, facem dușuri des și punem fetița la san cat de des vrea.  Vrem sa plecam în parc ca là noi abia pe la 7,8 seara e cel mai cald.  

Reacții de là vaccin nu sunt din fericire.  

Speram ca suntețibine și așteptăm să ne scrieți un randulet acolo! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor!

Concedii sau caldura mare? Pe unde v-ati ascuns?

 

Alinutza nu aveti aer conditionat? Nici la Bucuresti nu incepe ziua (INCA!!!) cu 30 de grade.

Eu poza nu o vad. Ai lasat-o pe drive?

 

Puturosul a fost cumintel cu socrela. A refuzat insa sa manance (in 6 ore cat am lipsit a mancat 90 ml lapte - 30 + 60). Sper insa sa se acomodeze si sa reuseasca sa pape mai bine.

In schimb i-a facut bunicii de doua ori bucurii in pampers, asa ca de inceput.

 

Fug si eu sa imi mai fac cate ceva si sa o iau catre casa apoi.

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, legat de decalotare. Eu am ales sa NU, deloc. O sa creasca si o sa rezolve singur "problema". Deja a inceput sa se traga de puta si oute :))) De cate ori se apropie pediatra de bijuteriile lui ii spun repede sa NU :)))

 

Noi cu alergaturi alea, alea. Inca 2 saptamani si gata :)

 

Stef e bine, voios, voinic, vorbaret si grasunel. Inca nu baga piciorul in gura. Il cam incomodeaza burtica si pulpitele dolofane :)))

 

In continuare alaptat exclusiv. Si nu schimb nimic pana la 6 luni. Sanii plini, inca tari (dreptul e mai bezmetic si imi face figuri ca se umple da pe afara destul de repede), nu ma plang, e bine asa. Cred ca o sa il alaptez cat de mult se poate, 2-3 ani asa:))) ca e tare bine!!!

 

 Va pupam. Mai venim.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...