Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgarasi de Februarie 2015 (2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 851
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna mamici. 

Of iar n-am mai intrat de ceva timp.  [:)]

 

suntem bine , ieri am facut si noi vaccinul de 4 luni. Pana acum n-a avut nici o reactie adversa doar e locul intepaturii putin roz dar din cate am dau seama cand o ating nu zice nimic deci cred ca nu o doare. 

 

Ne-am cantarit si masurat: avem 7 kg si 65 cm , suntem bine . 

Acum la 4 luni avem achizitia de a se intoarce singura pe burtica si apoi se rastoarna inapoi pe apate cand se plictiseate si rade cu gura pana la urechi. 

 

A , si apuca foarte bine jucariile deja si le scutura intr -o parte si alta si cand le scapa din mana se uita dupa ele sa le apuce iar.

 

Bodogăneate toata ziua " aua aua aua ia ia puu buu guuu " de toate . 

 

       E tare haioasa aeara cand vine sotul de la munca , cand il vede ii rade si se uita la el fix si ii spune tot tot vreo jumate de ora nui tace gura. 

 

Am avut si cateva seri cu plans neconsolabil si adormit pe la ora 12 , 1 noaptea. 

In rest e o dulce , papa bine doarme bine . Suntem veseli.

 

numai stiu ce voiam sa zic . 

 

Va pup

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Soparlica aici nimeni nu are aer condiționat ca nu e cazul. Anul ăsta e o excepție cu așa temperaturi. Cum ,nu vezi poza? Mie imi apare pe forum upot sa o văd. 

 

Andreea ma bucur ca sunteți bine si ca Stef e grasunel si fericit, asta e tot ce contează!  Spor la pregătiri! 

 

Nadia bravo si voua pentru cele 7 kg. Tot 65 cm avem si noi dar doar 6.200 kg. E o scumpa Sofia! 

 

Noi in parc la umbra. celine doarme, eu o plimb si simt cum mi se scurge apa pe picioare  ( daca nu o vedeam in carucior eram sigura ca mi s-a rupt apa :))))) ) poate mai slăbesc. dupa plecam in mall ca e aer condiționat. sau ne mutam in mașină. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am gasit!

 

Alinutza azi vad poza. E delicioasa Celine! Probabil ieri a fost ceva cu netul meu de la serviciu.

 

Andreea usor, usor. Trage aer in piept ca mai e putin. Delicios si "micutul" Stef.

 

Nadia nici Sofia nu e mai prejos. Cine zicea ca avem niste bulgarasi parca desenati cu mana n-a gresit.

Pssst! Place de voi trei pe FB.

 

Fetelor HELP!!! [help]

Ce sa-i fac pruncului meu sa nu se mai intoarca pe burta in somn noaptea? Am descoperit ca asta e motivul pentru care se trezeste (sau se intoarce de-a curmezisul si nu mai are loc, dar asta mai rar). Noaptea trecuta s-a trezit la 3, apoi la 4.17, iar la 7.06 urla iar din aceeasi pozitie.

Molfaie nitelus prin somn si apoi cade lat. Probabil daca i-as da suzeta dupa ce l-as intoarce si-ar continua somnul.

 

La noi spre seara se cam termina lapticul din sani (sau nu asteapta el suficient sa ii vina si se enerveaza) asa ca ii fac un biberon de lapte praf (in total cam 2 baga pe zi - aproximativ 90 ml la fiecare).

 

Ieri a mancat tot ce am lasat eu muls si a fost exemplar. Probabil a inceput sa se acomodeze cu socrela.

 

Pe curand!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dimineața mămici, 

 

Soparlica și eu cred ca Alexutz nu are răbdare sa vina laptele seara, probabil s-a  obișnuit sa curgă repede.  

Cu intorsul pe burtica nu am idee ce sa faci.  Celine se întoarce mereu pe burta (si nu numai) după ce o pun în pat dar are loc sa se desfășoare Cum doarme cu noi ca noi suntem pe post de paravane sa  nu cada în și ea se lafaie în tot patul .

Pune -i ceva langa el eventual sa nu se poată întoarce gen paturica sul cum puneai înainte, nu știu insa daca funcționează. 

 

Ah, mulțumim de compliment!   [pup]

 

Doamne Mulțumesc ca azi nu mai e așa cald!  

Eu de.fel nu am probleme cu căldura dar ieri a fost insuportabil, mai ales.pt micuta mea care era toata rosie in obraji si transpirata mereu.  Acum avem 27 de grade in casa, e lux, doarme liniștită. 

 

Ieri și -a bagat degetul in ochi si s-a zgâriat,  are un punct roșu, m-am speriat cand am văzut -o. E ceva de speriat asta mica.  Am lasat-o dezbracata si se ciupea de burtica, de gat, chiar si de pasarica . ii dai unghiile la 3 zile dar parca tot se zgârie. 

 

Carmenush  cred ca e tare bine in vacanta de nu mai zici tu nimic! 

 

Lory tu te pregătești de vacanta asa ca te iertam! 

 

Dar restul fetelor? ???? Hai ca va asteptam aici  [fetita]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

 Noi suntem la  aer in gradina [:)] v-am citit si am zis sa mai si scriu. 

Noi ne pregatim sa facem vaccinul, maine merg sa il fac daca totul e bine. Sunt stresata de vaccin dar in rest noi suntem bine relaxati, mai bine zis lenesi;) nu prea am energie si chef sa fac  ce mai am de facut. 

Dimineata il mut in pat cu mine si dormim pana tarziu, cu trezirile pt papa fiindca mananca des dimineata. Seara este mai activ, iesim la plimbare apoi ne jucam, vorbim . Mai nou si-a descoperit puta si trage de ea:) 

Tot ce prinde in mana vrea sa manance, avem bale peste tot , ii raman hainele mici dar nu  l-am masurat sa vad cat are....are 6900g dar cm nu stiu:)

Astept si un concediu....dar mai am de asteptat! 

O sa revin sa va spun ce am facut la vaccin [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor!

 

Eyna nu trebuie sa te ingrijoreze vaccinul. Eu am vazut ca se repeta cel de la 2 luni si daca la ala nu a avut nicio reactie nu vad de ce ar avea acum.

Al meu nu trage de nimic din ceea ce-i apartine, dar se infige zdravan in ochelarii bunicii si se zbantuie bine in apa la baita si se tine de albie ca si cand ar sta la relaxare.

 

Alinutza ma gandeam si eu la un sul, dar sa i-l pun de la burtica in jos spre picioruse, dar imi fac griji ca poate sa si-l traga peste ochi. Poate ma sfatuiesc fetele experimentate cum sa procedez pentru ca dimineata s-a "trezit" la 5.23 si l-am intors, i-am dat suzeta si a dormit pana la 7.20.

Sau sa astept sa nu se mai sperie cand se intoarce asa si ii va placea sa doarma pe burta?

 

Hmmmm da' chiar liniste p-aci. Hai sa inchei si eu ziua de lucru si sa o iau catre casa.

Sa aveti un weekend excelent!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne, fetelor cat am de recuperat!

Chiar am lipsit atat??

 

Lory, mi-ai luat-o inainte! Chiar de dimineata ma gandeam incantata sa va scriu ca trecem la nr 4 la scutece! :)))

 

Ana, sigur a speriat-o harmalaia aceea... iubire mica! Off! <3

Vad ca ai scris despre decalotare... daca nu umblu deloc nu e ok? Nu vad sa aiba probleme inca. E curat si in stare perfecta :)).

Multumesc din suflet pentru urari! <3

 

Soparlica, am vrut zilele tercute sa ii scriu. Ma gandesc la ea mereu...dar am avut o perioada foarte ciudata. Va voi scrie imediat... sper sa pot aduce curand vesti si de la ea.

Legat de problema cu intorsul... nu cred ca are nimic... al meu se roteste precum ceasul. Doarme langa mine si ma trezesc brusc cu cate un picior in gura ca se intoarce fix invers:))

 

Alyntza, ma bucur mult ca nu a avut nicio reactie de la vaccin! Sa nu existe niciodata!!

Celine este o scumpa! multumim de poze!! [pup]

 

Andreea, wow! Ce mare e Stef!! 

Mult succes la organizare! Mai e putin si gata!

 

Nadia, felicitari pentru progrese si vaccin! E scumpa tare!

 

Eyna, e deja baiat mare, ce sa mai!

 

 

Eu va relatez pe scurt...caci Ioan este deja nervos si vrea baita si nani.

Luni am trait un cosmar care sper sa nu se mai repete niciodata... am fost dimineata la slujba, apoi am alergat putin sa rezolv mai multe lucruri, am fost sa ma inscriu la licenta...si am venit acasa. Cand am ajuns, m-am asezat sa ii dau micutului ceva sa manance ... eram ametita. Am lasat copilul jos si nu am apucat decat sa o strig pe mama ca eram deja pe jos. Am urcat la mine in camera... m-am asezat pe pat...si de aici a inceput distractia. Din 10 in 10 min vomitam cate 8-12 jeturi puternice... A doua zi aveam cu 5 kg mai putin. Normal ca eu, incapatanata, nu am vrut sa ma duca la urgente. Ce-i drept nu rezistam pe masina. A sunat mama la medic... s-a dus de mi-a luat niste fiole si mi-a facut cateva injectii si m-am calmat (asta aproape de miezul noptii). 3 zile am mers pe pereti. Ameteli cumplite, nu puteam manca nimic...am fost praf.

Azi am avut festivitatea de absolvire. Am terminat facultatea. mai am licenta peste 2 saptamani si gata. ma streseaza ca apoi trebuie sa ma duc cu cel mic la spital. Cred ca fac si eu un control ca inca am burtica de parca as fi gravida si e foarte tare si inalta. Nu e tocmai ok...si ma doare operatia.

Ionut e in greva de papa... mananca des si ft putin. Are aproape 7 kg. A facut vaccinul zilele trecute. e ok. gata. urla
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...