Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgarasi de Februarie 2015 (2)


Recommended Posts

Dragele mele

 

Mi-e dor de voi :). V-am citit de pe telefon dar de scris nu prea am apucat sa scriu. Spun nu prea pentru ca mai devreme am pierdut un mesaj asa ca acum va scriu pe repede asa si revin cu povesti mai detaliate in weekend dupa ce ne intoarcem acasa.

 

Suntem bine, ne bucuram de vacanta, de timp superb (aici 20 de grade se simt ca la noi in Romania 30), de cea mai curata, larga si libera plaja pe care am fost eu vreodata (mai libera a fost doar in Thailanda cand am vizitat o insula nelocuita ;)). Nu sunt sezlonguri, nu muzica, nu tot felul de chioscuri/magazinase care sa vanda de toate! Punem prosoapele pe nisip, avem un fel de cort care sa asigure si ceva umbra (e de fapt juma' de cort, o sa vedeti in poze ca e greu sa explic). Emma e indragostita, se bucura cand ajungem la plaja (acum am inteles si eu explesia "a te bucura ca un copil"), construieste tot ce poate din nisip, alearga cu mingea, are atata loc de desfasurare...si pentru ca e atat de liber, nu prea am cum sa o pierd, ca o vad imediat. Veru e cuminte, doarme, papa in continuare san de la mine, si e ok. O hranesc pe plaja, e ok, doar ca nu prea ii place nisipul [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] . Si dureaza pana cand ma curat bine, asa ca protesteaza de nu ma vad! De 2 zile are febra, nu stiu ce e, banui ori varsat de vant ori boala a sasea (ca ambele au perioade de incubatie lungi si era epidemie la cresa). Azi a facut 39.7. I-am dat un paracetamol si i-a cedat. In rest ea e bine, papa bine, e prietenoasa, rade. Sper sa isi revina. Daca nu o sa merg cu ea la dr. Sa vedem.

Mie imi place de nu se poate aceasta vacanta a noastra in 4. Asa de mult imi place aici ca deja planific vacanta pentru la anu' tot aici (si e prima data in viata mea cand as face asta, de obicei mergem de fiecare data altundeva in vacanta). 

 

Cam astea despre noi! 

 

Pe voi va pup pe fiecare in parte. Lory draga mea, la multe multe lunite sanatoase si frumoase pentru minunea mica! Doamne ce mai creste si ce repede se dezvolta! Nu imi vine sa cred ca deja sta in fundulet! Bravo ei! Ce ii pui in laptic mami? Voi cand plecati in Ro? Ca stiu ca botezul ai spus ca e pe 18 parca nu? unde il faceti? In bucuresti? Noi la Delta sa stii ca ne-am gandit dar toate locurile care mie mi s-au parut frumoase sunt de mers cu barca, etc, si m-am gandit ca e mai complicat. Eu nu stiu bine delta, desi sunt din Braila, am fost o singura data de muuuuuult. Asa ca daca ai locuri de recomandat, spune spune, ca anul viitor as vrea sa merg in delta! Am intrat repede pe drive si am vazut pozele! Ce tare e Leyshor! Cum sta ea in fundulet! Si mandra tare in cadita! Si ce frumoasa e cu o codita! Eu Verei i-am facut si 2 cozi sa stii ;). Doar ca o trage sora-sa de cozi, asa ca tre' sa am grija ;). [pup]  [pup]  [pup]

 

Mihule, felicitari penru scoli! Fata desteapta si frumoasa! Si te rog sa ai grija de tine ca nu e de gluma cu oboseala! Si te tot eu mult mult sa nu te mai urci la volan asa de obosita. In rest, felicitari pentru Ioanul care creste frumos si face atatea progrese.

 

Soparlici, imi pare bine ca te-ai adaptat bine la servici si ca Alex s-a adaptat bine cu socrela! Iar ca acum il ai cu tine la servici mi se pare superb. Si la noi la fel, a mea se intoarce si nu stie sa se intoarca la loc de pe burta pe spate, si ma striga! 

 

Anutzule, pup fata si copiii frumosi! Asa cu gogosica! Ea va lasa sa va faceti de cap cat si unde vreti, atata vreme cat la ora de somn e acasa! Dragalasa de ea!

 

Alinutz, frumoasa e Celine. Ce combinatie de voi doi e! Superba! Ma bucur ca v-a fost bine "pe drumuri". 

 

Andreea, succes cu ultimele pregatiri si felicitari pentru ce frumos creste Stef! Si el e frumos tare. [pup]

 

Gata fetele, fug la somnic, va pup si revin cu poze si povesti in weekend cand ne intoarcem acasa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 851
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Lory, da... asa este... am mai crescut putin (in ochii copilului meu :)))! Iti multumesc din suflet pentru felicitari! [pup]

 

Carmen, ce frumos trebuie sa fie acolo! Ma bucur ca iti prieste! Sper sa ii treaca Verei febra...sa nu fie ceva grav :(.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, 

Multe s-au intamplat de cand nu am mai scris. Am scapat de bacterie,am facut vaccinul(cel de 2 luni la 4 luni) acusi mergem la celalalt. Dupa vaccin a facut febra 38,muci,tuse,vomitat. La 4 luni avea 6,200 kg si 65 cm. Nu prea papa ziua,pt ca orice este mai interesant decat tzitzi asadar lactatia mi-a scazut. Toata ziua vrea pe burta. A cazut din pat(!!!) si eu tare mult m-am invinovatit...In rest,ce sa mai zic?M-a sunat taticul ei,iar apoi ne-am intalnit intamplator prin oras si eram cu fetita la plimbare. A luat-o in brate mai mult fortat de mine,m-a intrebat cum ma descurc,bla bla. Ii un dobitoc. As avea nevoie de o parere din partea voastra. Daca ati fi in locul meu,l-ati da in judecata sa-si recunoasca copilul?Va pup si va multumesc pt intelegere(ca nu intru prea des sa scriu) :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor,

Sa semnez prezenta inainte de a fi trasa de urechi, dar pe fuga.

 

Noi suntem bine. Am decis să stam acasa ieri și azi. Nu am stat la propriu, am tot robotit, am fost dimineata in zori afara si la piata, am gătit.

 

Vineri plecam la Constanța sa ii luam moțul finutul si ne vom întoarce luni pe seara. Sper sa nu primec absente pentru lipsa.

 

Tot cu intoarcerile ne luptam. Si ziua si noaptea. Are uneori o mutra ca zici ca i s-a acrit de intors si nu va mai face în veci asta, dar exact in secunda următoare il vezi cu curu'-n sus.

 

Va las ca s-a trezit!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici! 

Noi suntem la plimbarea de seara. Gabriel doarme si eu stau online:)

Presupun ca toate mamicile sunt in vacanta sau ocupate cu caldura:)

Felicitari Oana! Ai trecut cu bine de primul examen important!

Restul fetelor ?un rand sa stim ce mai faceti!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici,

 

Ce ma bucur sa va citesc bine si optimiste.

Si ce mult au crescut bulgarasii nostri, cand o fi trecut timpul? Parca mai ieri ii purtam i  burtica.

Noi zicem continuu ma-ma. De duminica incoace. A inceput cu mam-mam si de 2 zile zicevlar ma-ma. Am citit ca ar fi o perioada i preajma varstei de 6 luni si ca dupa aceea se va lasa linistea pana pe la 9 luni. Dar pana atunci ma bucur nespus de etapa asta si ma emotionez zilnic pana la lacrimi. Il ador. Este o iubire atat de profunda de care nu credeam ca sunt capabila. A trecut atat de repede perioada asta, ca parca n-am apucat sa ma dezmeticesc.

In rest suntem foarte bine. Eu profit la max de fiecare minut cu bebe, caci in curand ma intorc la serviciu. 

Suntem si cu pregatirile pe ultimul moment. Inca o saptamana si gata :)

 

Mai vin.

Va pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele mele dragi  [pup]

 

Liniste multa pe aici vad. Se cunoaste ca e perioada de vacante.

 

Andreea ce frumos povestesti tu acolo de Stef! Cum spune el mititelul "ma-ma, ma-ma"!. Dragut tare si te cred ca te topesti dupa el. Cand te intorci la serviciu? Acum mergi doar cateva ore pe zi parca nu? Ce planuiti sa faceti apoi? Cautati o bona? Ma bucur ca sunt cam gata pregatirile de nunta! Abia astept sa vad poze cu familia frumoasa. 

 

Oana, felicitari pentru bac! Bravo, fata draga si greu incercata! Sa te bucuri de reusita asta.

 

Soparlica, tu trebuie ca te distrezi la Constanta acum! Sa traiasca finutul si la mai mare! Iar cu intoarcerile ce sa spun, si la noi e lupta dar mai domoala asa. In sensul ca a mea se intoarce doar cand nu suntem de fata (cel mai adesea in somn, dar uneori si cand e pe covorul de joaca, dar numai cand nu ne uitam.... ) Si apoi se pune pe tipat ca nu ii iese sa se intoarca la loc, sau ii ramane manuta sub ea.

 

Lory, ai plecat deja spre Romania? 

 

Noi suntem bine, ne-am intors vineri seara acasa cu un sentiment minunat! A fost prima vacanta "completa" si tare bine ne-am simtit! Asa cum v-am spus si in mailul anterior, nu cred ca puteam alege un loc mai bun pentru prima noastra vacanta impreuna din punct de vedere al atmosferei de pe plaja, de pe insula...  Parca nu imi vine sa cred ca s-a terminat si ca maine ma intorc la servici. Si iar intru in iuresul ala de nu stiu cand trec zilele.

 

Ieri ne-am bucurat de vreme foarte frumoasa, asa ca am petrecut toata ziua afara in gradina. Am umplut piscinuta cu apa si Emma a tinut-o intr-o joaca. Iar Vera si ea pe langa noi, mai pe salteluta de joaca, mai in scaunel. Azi m-am mobilizat si am mers sa luam patul pentru Emma, ca o mutam in pat junior, asa ca patutul ei o sa mearga la Vera. Nu de alta dar Ver nu prea mai incape in cosulet! Bine, am luat patul nu l-am si montat inca, poate ne organizam cumva saptamana asta.

 

Cu papa suntem bine, inca exclusiv pe san, sa vedem cum ma mai descurc cu mulsul zilele astea. Ca nu pre mai stiu cum e sa ma mulg ;).

 

Ver si-a revenit dupa 4 zile de febra, am ajuns cu ea si la dr dar nu au indentificat nimic. De ieri i-au iesit fix trei bube care arata a varsat... Asa ca banui ca a facut varsat de vant! Acu' sa vedem daca ramane doar cu aceste trei bube o sa faca forma usoara, ceea ce inseamna ca exista riscul sa nu faca suficienti anticorpi, si atunci o sa mai faca o data. Eu sper pentru ea si pentru noi sa ii iasa mai multe bube, sa scapam. 

 

Hai ca o aud ca s-a sculat, revin, va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Helen, simt ca imi lipseste o parte din tablou. Nu stiu exact povestea ta... ai scris-o undeva? Sa stiu unde sa o caut. 

Pana una alta, din ce vad, sfatul meu sincer: nu face asta. Decat sa te complici cu un dobitoc pentru custodia copilului, sa ai probleme daca vrei sa o scoti cumva din tara, sa iti trebuiasca la orice aprobarea lui... mai bine lipsa. Eu as mitui un legist sa imi faca test adn fals sa pot scapa de barbatu'miu si tu vrei sa iti faci probleme singura? :)) Acum mai in gluma, mai in serios... esti puternica sa iti cresti copilul singura si nu ai nevoie de aprobarea lui. Nici macar de acea pensie alimentara sau orice altceva ai in minte. Copilul nu are nevoie de un nume ci de un tata. Daca el nu poate fi tata, mai bine sa nu fie deloc.

 

Soparlica, distractie placuta si drum bun!!!

 

Andreea, BRAVOOO!!! Felicitari micutului! E deja barbat! A decis daca mama sau tata :)))). Glumesc. Spor pe ultima suta de metri!

 

Carmen, ma bucur enorm ca ti-a prins atat de bine aceasta iesire! [pup]

De0abia astept sa intru sa vad pozele! 
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...