Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgarasi de Februarie 2015 (2)


Recommended Posts

Dragutelor,

 

Va salut si eu dupa mult timp. Nu am vrut sa va intristez cu ale noastre. Suntem in cel mai greu moment al nostru de cand am plecat din tara. 

Dl Pinguin a fost concediat, au primit cu totii preavizul de 3 luni. Mai mult, seful lui i-a emis factura pt masina pe care v-am spus ca i-o daduse de anul trecut sa o foloseasca. 2200€ de platit in 3 rate. 

Fostul proprietar si-a batut joc de noi si si-a gasit noi chiriasi cu 01.09, adica noi avem de platit 2 chirii in concomitent. De la 01.08 incepe si Luca gradinita, alta cheltuiala. Sincer, luna care vine cred ca vom manca paine cu apa daca vrem sa ne ajunga banii. Am vorbit la banca si aranjat de un overdraft, dar va dati seama ca nu e o solutie. Nici nu vreau sa ma gandesc ce se va intampla daca pana la 30.09 nu gaseste dl Pinguin de munca...

Deci de ce nu am intrat? :) Pt ca nu mai am timp nici sa gandesc... Acum a plecat dl Pinguin la un interviu, eu sunt cu Luca acasa si mama mea il plimba pe Efremic.

Efremic a facut bube zilele astea si a avut febra pt 24h. Inca nu stim de la ce, doctorii s-au uitat si au ridicat umerii.

Doarme prost, azi noapte s-a trezit si la 45 min. Nu plange, dar se foieste, tipa si mi-e frica sa nu il trezeasca pe Luca pt ca atunci chiar nu as sti cum sa ma impart intre ei.

Ma rog ca voi sa fiti bine, puii la fel. Iartati-ma ca nu am dat niciun semn dar am ajuns atat de rau incat nu ma mai pot concentra la nimic. Astazi am dat cu capul in biblioteca pt ca nu am vazut-o. Sunt la un pas de mental breakdown si ma intreb, ce-om fi facut noi sa meritam asta.

Cand vad ca toti pleaca in concediu ma inverzesc de invidie. Nu am mai avut o perioada de liniste (daramite concediu) de prin 2010 si ma intreb cat mai rezist. 

 

Va pup, va imbratisez si voi mai intra cand ne linistim. Rugati-va pt noi...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 851
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Offf Iuli draga mea, imi pare tare rau sa citesc vestile astea proaste!  Nu înțeleg de ce trebuie sa plătiți voi cele 2 luni de chirie, nu l-ati anuntat din timp ca plecați?  Si masina  nu poate sa i-o lase fostului sef? E obligat sa o plătească???? E tare greu imi imaginez pentru voi dar sper sa isi gaseasca cat mai repede Dl. Pinguin un nou job.

Te asteptam cand poti sa ne mai spui ce faci. Sănătate multa lui Efrem ! :* 

 

Anna ,  ma bucur ca toate sunt bune pe la voi si ca asteptatj vacanta.  Pupicei pt Irene cea dulcica! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici!

Iuli imi pare rau ca treceti printr-o perioada asa de dificila [:(] Putere sa puteti trece cu bine peste tot! Ne gandim la voi si asteptam sa revii cu vesti bune!

Despre noi: ne mutam din camera in camera dupa cum vrem sa ne fie de cald [:)] am camera racoroasa la parter si camera sauna la etaj:)) 

Mai noi Gabriel tipa intruna si ii place cand se aude si tipa si mai tare:)) , baga orice in gura si cand apuca ceva in mana nu ii mai lasa i se inclesteaza degetele:)) ...mi-a bagat de cateva ori mana in par...a ramas cu o mana de fire:) Vrea sa isi pape picioarele dar nu le poate tine la gurita si e un chin continuu. 

Cand stau la PC si ii pun muzica de adormit copii si se joaca pana adoarme:)

Cam atat despre noi , asteptam sa treaca caldura sa putem iesi pe afara si ziua [:)]

O zi minunata sa aveti mamici alaturi de puiutii vostri!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wow, Iuli, ce rau imi pare ca treceti prin asa greutati! Dar bine ca sunteti sanatosi! Si bine ca ai intrat, totusi, sa ne spui! Ne rugam pentru voi! :*

 

Eyna, ce dulce e Gabriel! Cam aceleasi activitati le avem si noi (mai putin camera racoroasa :P), iar chinul se mai domoleste cand scoatem scutecelul :).

De premergatorul ala eu nu stiu ce sa spun, ca eu sunt anti. Am avut la Luca antemergator de la V-tech (http://lucamic.blogspot.com.es/2009/12/iesirea-din-parcare.html) si a fost bun, dar la Irene nu stiu daca mai luam nici de-ala! Vedem cand s-o ridica in picioare cat o fi de "nestajnica" :).

 

Pupacim!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata dragutelor,

 

Multumesc pentru sprijin. Astazi merge dl Pinguin la un alt interviu, rugati-va pt el, va rog.

 

Cu masina, nu ne pune sa o platim, l-a pus sa semneze o hartie cum ca a imprumutat de la companie 2.7k euro si pe care trebuie sa ii returneze in 3 rate. Daca nu semna, il dadea afara pe loc. 

Cu chiria, aici se anunta cu 3 luni inainte ca vrei sa te muti. Noi vorbisem cu proprietarul sa gasim noi chiriasi inainte de cele 3 luni si ei au fost de acord sa ne lase sa plecam. Doar ca ne-au anuntat asa, pe nepusa masa (de fapt i-am intrebat noi ceva de apt ca sa postam anunt) ca au deja chiriasi si ca au semnat cu 01.09 (adica fix pana cand aveam noi dat preavizul). Deci nu poti sa ai incredere in nimeni...

 

Eyna, nu mai stiu unde am citit ca nu ar fi recomandate premergatoarele. La Luca am avut unul de la Chicco, nu prea era incantat. In schimb cu antemergatorul de la Vtech s-a jucat f mult si i-a placut. 

 

Va pupacesc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor!

 

Iuli sunt alaturi de voi sufleteste si ma rog sa va fie bine si sa va linistiti intr-un final. Totusi mai scrie-ne cateva cuvinte sa te mai eliberezi si tu de poveri. Macar cu o vorba buna sa te incurajam.

 

Eyna desi nu am experienta, nici eu nu sunt adepta premergatorului. Mi se pare un lucru inventat ca sa scape parintii de a mai sta dupa fundu' copiilor cand incep sa faca primii pasi. Prefer sa-l las sa se tarasca si sa nu-l fortez cu premergator.

Dar e alegerea fiecaruia.

 

Ana am intrat la tine pe blog si v-am vazut. Ce frumosi sunteti!

 

Tiiiii vroiam sa va spun atatea, dar am uitat complet ce.

Asa ca mai bine tac si ma reintorc la treaba.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...