Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgarasi de Februarie 2015 (2)


Recommended Posts

Bună dimineața mămici dragi, 

 

Noi continuam ritualul de curățare a nasucului și dormit noaptea cu ceapa la cap, e mult mai bine când pun ceapa, nu se trezește deloc si taiata in 

4 nu miroase așa tare . 

In rest ne jucam si radem toata ziua, vorbeste de zor, ne iubim, ne tzitzilim , mai gatim si facem curat si uite așa trece ziua nici nu stiu când.  Încercăm să stam si afara mai mult dim si seara ca e cald in rest .

Ah, e foarte curioasa când vede copilași in parc, se întoarce pe toată părțile ca sa îi urmărească. 

 

Am si eu o rugaminte pentru mămicile care au început diversificarea sa ne zică mai multe despre Cum au procedat și  Cum au acceptat bebeii ca ma pregătesc și eu cu informații momentan si sunt derutata ca citesc ba cu legume întâi, ba fructe, ba cereale.  Nu va mai zic ca 2 medici mi -au zis sa încep deja de acum și unul chiar ca sa îi dau o leguma pe zi și dacă totul e bine fructe apoi si déjà în 2 săptămâni sa aiba mese si de fructe și legume . 

 

Voi cum procedati??? 

 

Va pupacim cu drag! :****

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 851
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Soparlica, multumim!

 

Alinutza, link la bloguri am la semnatura, dar semnatura se vede doar cand esti logat. Uite aici: http://irenush.blogspot.com.es/ . Chiar azi am mai urcat o tura :).

 

Noi ne vom autodiversifica (baby led weaning) abia in septembrie, cand ne intoarcem din ro. Pana atunci ne sfatuiti voi pe noi! :*

 

Am uitat sa va zic ca nu mai incape Patlagica in cadita si de o sapt ne dusulim/balacim in cada mare. E super haioasa, ca atunci cand pun apa pe ea se inmoaie ca o carpa, iar in cadita nu mai era chip sa stea de atatea zbateri :)).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinutza, Celine e o scumpa si o frumoasa! Si are si picioarele lungi de ajunge asa usor cu ele in gura, toata ziua bunaziua! :*

 

Fetele, Eyna, ia sa puneti voi aici linkuri cu clipuri sau cantecele de intretinut bulgarasii, ca eu n-am avut in romana nici la Luca, mi-s si batrana si tare as si vrea!

 

Pupam!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetele,

 

Acum ma adun si eu si reusesc sa va scriu. 

 

Iuli draga mea, in primul rand ma bucur mult mult mult ca ai reusit sa intri si sa ne trimiti vesti despre tine. Imi pare asa de rau ca trebuie sa treceti prin atatea probleme. Eu sunt convinsa ca o sa treceti peste aceste incercari, dar nu pot decat sa imi inchipui cat de greu va este. De aceea poate e bine sa incerci sa mai intri pe formu, macar ca sa iti usurezi sufletelul.

Ma rog pentru voi din tot sufletul  [pup] .

Sa stii ca si Vera nu s-a intors de niciun fel pana acum vreo 2 saptamani, si acum se intoarce in toata casa...asa dintr-o data. Ma bucur sa citesc despre frumosul Efremior ca e asa zambarici si razacios. Asta inseamna ca este fericit si ii este bine.

 

Alinutz, am vazut pozele....ce frumoasa e Celine! Si ce gurita frumoasa are :). O sa franga ceva inimi fata ta sa stii! Sa va pregatiti bine, tati sa isi ia deja pusca ;). 

 

Ana, am vazut si eu pozele noi! Frumoase frumoase! Ce serioasa e galusca in unele poze, zici ca se gandeste la niste algoritmi ceva! Iar Luca e dulce si iubaret tare. Tu cand pleci spre Romania? Si eu subscriu la cererea de cantecele / filmulete in romana, ca nici eu nu am! 

 

Tre' sa fug acum, la dr cu Emma sa ii masoare iar tensiunea (mai avem 2 luni), asa ca va pup si revin mai incolo sa va povestesc despre noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dimineața, 

 

Mai dar liniște mai e pe aici.....Si ca sa va penalizez, cand va întoarceți din vacanta sau pe unde sunteți plecate trebuie musai sa scrieți fiecare câte un mesaj luuuung în care sa ne povestiți ce ați mai făcut voi și bulgarasii.

 

Ana, mulțumim frumos de compliment!  :* Da, are cracii lungi ca tac'su, de-aia si da impresia ca e slaba pentru ca e înaltă. 

 

Noi bine, Céline s-a cam agitat azi noapte, cred ca a durut -o burtica de la sosul de roșii pus în pastele de aseară ca doar rosiile fierte ii dau astfel de reacții dar macar a dormit ca de obicei, 11 ore.  Acum se joaca cu jucăriile.  

Am observat de là un timp ca e foarte disperata daca dispar din raza ei chiar și 1 min. Trebuie mai întâi să îi spun și pana mă întorc sta numai cu ochii pe ușa . Am citit ca pe la 6 luni au o faza cu teama de abandon dar ea are numai 5 azi.  Și doar stau cu ea non stop.  

 

Aaaa , aseară când a venit iubi acasa ea era cam maraita, nu știam ce are.  Cand l-a văzut,  a început sa dea din mânuțe și piciorușe și sa chiuie efectiv de fericire, nu m-am mai înțeles cu ea sa termine masa, vroia là el în brațe și sa vedeți dragoste ce era pe ei și fericire pe ea ca mi se facuse mila si m-am gandit ce sufera bieții copilași cand nu suntem lângă ei.  

 

Va las ca vreaatenție și e cu ochii numai după tel sa îl bage în gura. 

 

Puuuuppp!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele,

Va scrisesem ieri, dar nu mi-a mai mers netul la munca si s-a dus tot.

Va spusesem ca v-am lasat si niste pozici cu Alex de la mot si ca v-am vazut pe acolo si mi-ati placut mult, mult de tot.

 

Carmen voi ati avut exclusivitate pe acea plaja? Este asa pustie, vreau si eu!

 

Lory, Alinutza v-am vazut si pe voi. Scumpe foc domnisoarele.

Pe cine am mai vazut? [batcap]  Nu mai tin minte de ieri, dar mi-am delectat sufletelul cu bulgarasi frumosi.

 

Alinutza noi am inceput cu cereale de orez, apoi cu piure de legume pe care nu il vrea decat daca are nectarina. Ieri i-am dat putina zeama de portocala si s-a strambat initial, dupa care i-a placut.

Nu insist deocamdata.

Tot asa e si Puturosul cu taica-su'. Asa a fost mereu. Cum ajunge acasa se invarte numai cu ochii dupa el si daca sta cu el acasa cand ajung eu tot cu el vrea.

 

Ana la ce te referi? La cele de genul

Eu altele nu am.

 

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...