Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgarasi de Februarie 2015 (2)


Recommended Posts

'na seara mamicute cu puiuti adorabili!

 

Miha... mi se zbarleste pielea de ce-mi spui. Unii sunt chiar incompetenti. Dl Pinguin a venit si el cu mana mov de la o clinica de aici. Cu somnul, zici ca s-au vorbit ai nostri :)))

 

Soparlici, eu nu stiu cat papa Efrem, el cere, eu dau. Nu il cantaresc si nu il refuz. Daca plange ii var tzaca, nu o vrea, okay, o vrea, iar okay. 

 

Carmen, ouf ce as vrea si eu macar o noapte pe saptamana somn ca al vostru! 

 

Eu sunt chiauna, astazi Efremica a dormit doar 30 minute toata ziua. Nu plange, evident devine cranky dar nu inteleg de ce nu doarme. Noaptea la fiecare 45min, desi doarme cu mine in pat. Iarasi, nu inteleg de ce, nu am schimbat nimic. Oh well, life goes on. 

 

Va pupacesc!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 851
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata!

 

Iuli este ADORABIL Efrem si seamana cu tineeeee!

Si eu ii dau cand cere, dar uneori nu vrea sa suga si vrea laptele in biberon asa ca fie ii mulg (daca am ce), fie ii fac lapte praf.

Aseara spre exemplu a mancat 100 ml lapte muls si inca 60 lapte praf. Pe nerasuflate.

 

In rest se razvrateste cand ii este foarte somn si nu poate sa adoarma si INCA se lupta cu intorsul.

 

Pe curand!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele,

 

Mi-ati lipsit!

 

O sa fiu destul de scurta acum, nu am foarte multa vreme dar acolo un semn mic sa dau.

 

Am vazut poze, ca de citit asa pe repede inainte cam. Vazut superbele gemene ale Gabitei (la multe lunite lor, la multi ani cu intarziere Andreiului si concediu fain!); Am vazut Maruta dulce, lunga, expresiva si cu niste ochisori tulburatori a Oanei! (felicitari pt bac, draga mea!); Am vazut Celinuca cea dulce si exotica si cu o privire patrunzatoare a Alinutzei (sanatate piticei, draga mea, succes la diversificare si numai bine!); Am vazut-o pe dulcea Sofia si pe frumoasa ei mamica Nadia(sa fiti fericiti 100 de ani!); Am vazut frumosul, minunat conturatul si expresivul Alex al blandei si slabutei mamici Soparlica (concediu fain sa aveti, fata draga!); Am vazut gogosica barceloneza, in zeci de poze si pozitii, este asa de pufoasa si de dulce si haioasa iar fratiorul minunat si el! Ana, numai bine spre Romania, sa va iasa totul ca la carte! Am vazut si eu, in sfarsit, pozele din minunatul concediu al olandezelor dragi! Ce locuri !!!, ce plaja, mai faina decat Caraibele; ce copile!!!! Emma este o fetita ca in reclame, cu codite, cu zambetul perfect si o atitudine de copil pus pe sotii! Vera e bebelusul perfect, e frumoasa, cuminte, blanda! O familie ca in filme sunteti, Carmenus! Va iubesc tare! Am vazut si Efremarele, care e un delicios si are niste ochisoooori! Iuli, bun revenit si te rog sa nu mai pleci! Suntem intre prietene si viata nu e doar roz pt nimeni, asa ca sustinere vei gasi mereu aici! Sa va ajute Dumnezeu sa va faceti viata frumoasa si lina, asa cum meritati!

 

Noi bine, am aterizat ieri. A fost frumos in Ro, am fost alintati de toata lumea iar fetele au facut senzatie. Botezul a fost minunat, Leya o scumpa si o cuminte, petrecerea intima, cum ne-am dorit. Am fost si pe la distractie, am fost si la nunta, etc. Eu si marmotel ne-am tuns pana la umar :); Ley a crescut urias!; a inotat in piscina ca o broscuta; a mancat si a dormit mult la aer. Totul bine, foarte cald dar aia e.

 

Acum trebuie sa fug dar revin la povesti, aduc si poze.

 

Pupici racorosi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce bine ca ai pus si linkul bun Iuli. E dulce tare tare tare Efremior. Ce mozoleste el la banana....

 

Lory draga mea draga, bine ai revenit! Te pup mult si abia astept sa vad poze cu fetele tunse  ;).... Si evident so cu mica sportiva. Ma bucur ca v-a fost bine.

 

referitor la mancat Veru mananca de 4 ori pe zi, uneori, fooooaaaarte rar de 5 ori. De la san nu stiu cat papa dar la cresa din biberon papa 200 ml. Banui ca si de la san tot cam la fel, ca are acelasi program mereu

 

 

pup, mai vin

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună fetele frumoase, 

 

Lori, ce mă bucur ca ne -ai scris și ca a fost frumos în Ro! si abia aștept poze ca stiu eu c tu faci poze frumoase. Si , mai multe detalii draga mea, ai lipsit mulllt!  [:)]  te pupam din paris cu drag! ( la noi sunt 17 grade)  [:)]

 

Miha, chiar ca horror ce povestești tu de Ioan, bietul de el!  Cum mai stati cu somnul?  Pup

 

Eyna, la voi liniste si pace ca de obicei.  Imi dai impresia ca ești o persoana calda , calma si răbdătoare.  Probabil de aia este si Gabriel  cumințel. [il]

 

Iuli , asa e, suntem intre prietene, așa ca te asteptam mereu si cu bune ai cu rele ca de -aia exista prieteni, nu?  [pup]

 

Carmenus , ce ne mai povestesti despre fetele tale de poveste?  S-a obișnuit Ver la creșă?  Mancarica ii dai deja zi de zi sau nu? Pupiciei si pentru voi!

 

Soparlica, am vazut pozele si pot sa spun sincer ca aproape nu l-am recunoscut pe Alex, care a crescut si a facut niste falcute numai bune de păpat si este frumos foc, la fel ca tine la botez (si nu numai) .:*

 

Noi bine, suntem în parc, doarme fata mea la aer .Si pe ea o mănâncă gingiile ca roade tot și sfarcurile mele, mă musca asa nervoasa de mor. Si baleste si ea.In rest e cumințica, se joaca frumos cu jucăriile, se rostogolește în pat de nu știu ce sa mai pun sa nu cada, sta bine in fund, nu ma inteleg cu ea sa stea pe spate, doat pe burta sau in fund.  Inca mai are ceva mucisori ca intre timp am răcit și eu și a luat iar dar e bine. 

La noi s-a răcorit bine, ziua sunt pana in 20 grade dar prefer asa decat 40. 

 

Va pupam pe toate cu drag! 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici!

Iuli E. este superb! La fel mananca si Gabriel orice ii dau :) 

Noi ieri am incercat pentru prima data morcov , a mancat putin apoi nu a mai vrut. Dar avea o expresie pe fata ...daca reusesc atasez poze:)

De  ieri a inceput sa manance mai des si s-a trezit si noaptea la  3 ore ,cred  ca incepe puseul de 6 luni.

Noi in rest suntem intr-o leneveala maxima :)imi propun sa fac multe lucruri si nu fac nici 50% in conditiile in care Gabriel e cuminte. Am trecut de la relaxare la lene cronica:))

o zi faina sa aveti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, la noi e exact opusul! Facem rugaciuni sa mai si ploua ca s*au uscat toate!!

 

 

 

Eyna, recomand sa ii faci analizele la un spital de copii. Asistentele sunt specializate si recolteaza din pumn. La budimex cat sange a lasat micutul, niciodata nu a fost chinuit cum il chinuie astea aici lunar.

 

Soparlica, al meu se trezeste la 6-7 papa san, la 9 papa piure de fructe apoi la 10 san, la 11-12 san, la 13 supa crema si apoi san pana adoarme. La 15-16 san iar, la 17-18 san, la 19 orez cu lapte sau cereale cu flori de tei si apoi masaj, baita si san pana adoarme. Apoi pana dimineata in functie de cat noroc am din ora in ora sau la doua ore mai mananca 4min si trage pe dreapta. Azi de ex a adormit la 20 si la 21, 22 si 22.45 a mancat. Cu toate astea vred ca am un nodul la sanul drept.  Daca noaptea nu mai mananca la 30 min ca pana acum sanii tot secreta in nestire si ma mai trezesc uneori ca nu pot dormi ca am bolovani. Mai ales spre dimineata

 

Iuli, am intrat special de pe tel sa iti spun ca e adorabil Efremior. Nu imi vine sa cred cat a crescut. Pupici

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...