Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bulgarasi de Februarie 2015 (2)


Recommended Posts

Am mai aruncat un ochi pe drive, ca tot am incarcat ceva... si m-am distrat teribil!

 

Soparlica, e boala lor sa ne arate scene obscene! Tare poza :))). Apropo, ce model e caruciorul? e genial. eu am luat porcaria aia de la babycare si il injur de fiecare data cand il vad...sta blocat, nu il pot strange, rotile sunt proaste...in fine.

 

Lory, ai o familie superba!!!

 

restul fetelor... mai puneti poze noi! Ma unge pe suflet sa le privesc! Aveti copii miunati!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 851
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna gagicxu,

 

Alinutzu ma bucur ca sunteti bine! Celinut e si ea o zvarluga, haha, grabiti tare copiii astia! Sa ne mai arati poze!

 

Miha am vazut pozele noi si filmulete! E un dulce Ioan!!! Ce tare e in geamantan, ce frumoasa si tanara esti tu si ce frumoooos sta pe burtica, sus, cu echilibru! Bravo voua, faceti echipa buna iar bunicii si unchiul sunt topiti, se vede!

Ley nu se uita peste cap decat daca ii vorbeste cineva de acolo.

 

Carmeeenus ce frumosi sunteti!!! Imi plac la nebunie pozele cu fetele pe fotoliu! Sunt asa de frumoase si dulci si demential imbracate! Si tu si sotul tau sunteti frumosi si relaxati si indragostiti! Si Vera pare asa mareee!

Oh draga de tine, incepi deja organizarea dar asa e, asa iti usurezi tie viata si iti ramane timp pt fete seara! Sa nu ne abandonezi, desi stiu ca o sa iintri in carusel! Tu esti echilibrul pe aici!

 

Si eu am casa un imens magazin de jucarii sau loc de joaca, depinde cum vreau sa-l numesc. Dar jumperoo a fost o jucarie dementiala pt a mare, speram s-o aprecieze si junioara. N-o voi pune inainte de 4 luni, insa. Asta e: http://www.fisher-price.com/en_US/brands/babygear/products/Rainforest-Jumperoo

 

La noi e alerta de ploaie si vant, e o vreme de facut copii sau numarat bani.:) La pranz tre sa fac marmotul sa doarma o ora, pentru ca diseara se duce cu iubi la spectacol de balet, alaturi de scoala ei de balet si profe. E incantata de numa dar tre sa doarma, altfel nu stiu cum va rezista.

 

Azi n-avem chef de gatit, asa ca o sa comandam niste chinezi :))

 

Cam asta de pe la noi. Am pus poze noi pe drive, m-ati molipsit!;)

 

Feteleeeee??? Va pun absente si va scad si nota la purtare, daca nu dati cu scrisu-n noi!!!:))

 

Pupici!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lory, e tare dragut jumperoo-ul... dar nu e cam...devreme? Nu afecteaza coloana daca sta de acum in el? 

 

Apropo, alui meu ii arde tot timpul capul. Atat. capul. Il are mereu incins. E ceva normal? Nu are febra sau ceva... caci corpul e normal, dar capul incins. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dimineața fetelor, 

 

Noua ne -a dat trezirea Celine là 7 și acum ea doarme bine merci  Là mami in brate dar o iert ca doarme noaptea și.mă odihnesc și eu intre mese, nimic de zis. mi se pare chiar ca a început sa mănânce mai rar noaptea ,dar mai cere din când în când tzi tzi pe post de suzeta așa ca nu reușesc sa îmi dau seama exact cât papa ca sincer sunt cam adormita sa mă uit tot timpul là ceas ca trebuie sa caut telefonul ca nu am ceas pe perete.

E din ce în ce mai curioasa și mai agitata bineînțeles, vrea numai sus sus și plimbată, sa vadă tot, lucru care o obosește și apoi plânge ca vrea sa doarmă și nu poate . O întreagă istorie dar bănuiesc ca știți și voi prea bine de ce vorbesc. 

Treaba e ca de 3 zile nu a făcut kk. știu ca bebelușii alăptați nu se constipa dar e prima oară când se întâmplă, ea normal făcea là fiecare masa. 

În rest, somn scurt ziua, o adorm mai greu ,vorbim și zâmbim non stop. 

Ieri là ai mei, azi pe acasă, ploua și nu avem pe unde ieșii decât așa scurt dacă e foarte agitata ca sa o adorm. Am luat ham, e foarte practic dar încerc sa nu o țin mult în el chiar dacă ee pentru bebe mici, mi se pare ca tot în Fundulet se sprijină .

 

Lori, e foarte bun jumperoo, poate îi luam și noi ! Dar nu e după 6 luni ? Cum a fost là balet ? o sa mai pun și eu poze dar mai întâi să le văd pe ale voastre ca sunteți scumpe rău ! 

 

Carmen, of, deja là serviciu !!! Ce repede trece timpul! Noroc ca eu nu mă mai întorc prea curând, am stabilit cu iubi sa mă ocup de Celine ca și așa o bona aici o plătești aproape cu salariul tău și 5,600 de euro îmi rămân și dacă stau acasă așa ca ,nu se merita sa mă întorc là munca .

 

Miha, sa știi ca și eu de multe ori am impresia ca are febra ca îi frige capul dar nu are .cred ca e normal sa fie așa, mai ales ca au puțin par .tu faci ceva analize sa vezi dacă moștenește bebe mutațiile tale ???? eu am vorbit cu pediatra și a zis ca sunt slabe șanse pentru ca nu are și soțul și ca nu crede ca e cazul acum sa investighez Dar mai târziu eu vreau sa îi fac analizele de genetica, sa nu sufere și ea ca mine. 

 

Restul fetelor ???? Un cuvințel așa și pentru noi ???? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pup fetele,

 

Miha e normal sa aiba capul mai cald, don't worry! Poti sa-i iei temperatura cateva zile la rand si asa te prinzi care e temp lui normala si cam cand ii creste/daca.

Jumperoo am zis dupa 4 luni, nu acum. Dar va fi dupa 6, pt ca pana atunci suntem numai plecati sau in pregatiri. Doctorul care i-a facut eco de sold a zis de la 5-6 luni, nu mai mult de 30 min/zi iar dupa 6 luni, poate sta si o ora dar in reprize, desigur. Adica exact ce am facut si la marmot.

 

Alinutz e smechera tare Celinuc...pai unde e cel mai bine daca nu in brate la mami? Oh si da, asa fac, vor sa vada tot, sa inteleaga lumea, cu ochisorii lor mici si, adesea, e prea mult pt ei, obosesc si apoi se chinuie sa adoarma. Sa iti fie de bine decizia de a sta cu Celinut, asa e, in Europa si Us preturile sunt mari. Prietenele mele de pe aici dau intre 1350 si 1650e/luna. O sa incep si eu cautarile din iarna.

Ok, atunci astept cuminte pozele.:)

 

Carmenus cum esti? Pregatita? La multe lunitei Verei frumoase, sa fie sanatoasa si sa aiba parte numai de clipe placute, cat va fi departe de mami!

 

Feteleeeee?

 

Noi ok. La balet a fost frumoos, a venit incantata si cu autografe. La noi e zi libera si maine, asa ca profitam; probabil si o piscina sa incerce grasii super mastile pe care le-au asteptat atata timp.

 

Cam asta. Va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele,

 

Vaii cat de active sunteti!! Am de recuperate nu gluma.. [:)]

Nu stiu cum reusiti sa va faceti timp , eu intre mesele lui bb nu stiu ce sa fac mai intai ( mancarica, curat, spalat, calcat,  ) cautat local pentru "nuntez" asa am auzit ca se zice acum J [flo2] ( nunta- botez) creeat text invitatii , cautat fotograf, dj, vereghete , tort, accesori, flori…etc etc..plimbarica bb…nu imi ajunge timpul ziua mea incepe la 5:00 dim si se termina tot la 5:00- 5:30 cu ceva noroc 3:00 cateodata ..dorm de la 5 :00 la 9-10:00  ( papam) apoi mai bag iar 2-3 ore si asta e tot asa o tin de ceva timp, Sunt putin disperata si ajunsa la capatul puterilor, sanii ma dor ingrozitor. Am reusit sa scapam de biberon papam doar prin SNS – cu tubuletul ,insa de cateva zile cam facem figuri si asa papam cam jumatate de cantitate si apoi urlam ca din gura de sarpe.iar cealalta jumatate o papam cu greu  si dupa mult timp ...plus ca regurgitam ceea ce nu se intampla pana acum.

Avem cam 4200 gk si 57 cm cantarit de noi ( nu avem cantar special) vom vedea cat de curand ca trebuie sa facem vizita la dr acum la inceput de mai. Joi am implinit 8 saptamani,

Am inceput sa zambim, sa gandurim, sa urmarim cu privirea sa ridicam caputul..e o minune de baietel ,desi ma oboseste ingrozitor , nu credeam ca va fi  asa de  greu, mai ales ca nu am ajutor de niciun fel si nici pt alaptare , Pana si dr pediatru imi zice ca nu ar fi primul care mananca doar lp, dr cu care am nascut mi-a zis ca are 2 copii crescuti cu lp exclusiv iar sotul ma cearta sa nu mai chinui copilu ca ce nu vad ca plange ( asta mai ales noaptea) sa ii dau biberon si gata ca era linistit atunci si dormea …Cateodata imi e teama ca voi ceda din cauza oboselii si presiunii ( sunt cam mereu ametita si imi vine sa vomit de oboseala) si a celor din jur. Ma supara ca nu ma sustin mai ales ca toata lumea stie cat de important e laptele de mama iar copilu meu nu beneficiaza de el .M-am inscris in toate grupurile ce sustin alaptarea si acolo ma simt inteleasa si sper sa reusesc sa le demonstrez tuturor ca stiam eu ce fac .. si ca pana la urma tot i-am dat san copilului meu..insa imi e team a de esec..bb e tot mai incapatanat. Se supara la san ca nu ii curge si la tub cand ii dau presiunea mai mica la fel.

 Sper ca data viitoare cand va scriu sa am vesti mai bune!

 

Andreea vreau sa te felicit pentru casatorie si sa iti urez si aici Casa de Piatra si sa iti zic ca ai aratat superb. Esti o mamica foarte frumoasa iar bb iti seaman leit. Si mi-am placut foarte mult rochita ta!

Multa intelegere , comunicare, respect si iubire , va doresc!!!

 

Miha Ioan e o bomboana. A meritat tot efortul depus iar D-zeu te-a binecuvantat cu minunea asta mica!

 

Le salut pe toate celelalte mamici  si le urez  sanatate la bb-ei

 

Va pup acum si trec la preparat mancarica sa iesim afara apoi la plimbarica pe fuga!

 

P.S : Am mai adaugat cateva poze pe drive.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alynutza - Draguta de ea! E o scumpa! Da...e varsta la care ar vrea sa vada tot ce se intampla in jur...si sunt tare adorabili cand cerceteaza.

 

Referitor la mutatii, ma tem ca le-a mostenit. Ii voi face candva si analize...dar deja i-au aparut semne (gen ganglionul limfatic de la gat...) in fine. 

 

Lory, in spital ii luam de 4 ori pe zi. Am ramas cu obiceiul de a-i lua macar o data pe zi... de atata timp. Nu rectal, ca nu avem voie, ci axilar. Mereu e intre 36,2 si 36,5. Deci...

 

Adwyna, succes cu pregatirile si va urez de pe acum casa de piatra si multa fericire!

Nu renunta la san, oricat de greu este... cel putin eu asa te sfatuiesc. Are mare nevoie de efortul asta. Cat despre sot, lasa-l ca nu moare daca se mai trezeste si el din cand in cand, ca oricum nu duce el greul :)). Lor le e comod sa vorbeasca/

 

 

 

Despre noi...a inceput si domnul mic sa vorbeasca mai mult... de dimineata eram la baie (nb am baia in camera) si il aud parlamentand. Ma pregateam sa plec cu el la Biserica. Am deschis usor usa sa nu ma vada. Parlamenta cu degetelele. Si le baga in ochi. Radea... Eram topita.

In alta ordine de idei, si-a mai amintit si tac-su ca are copil... si a venit vreo 3 zile sa il vada. Puiul e topit dupa el. Il cauta peste tot si rade cu el... ceea ce pe de-o parte ma bucura, pe de alta parte ma intristeaza. Mi se umplu ochii de lacrimi si sufletul de fiere... dar poate sunt doar prea obosita de la toate noptile nedormite si prostiile din cap.

In fine.

Duminica ii terminam botezul. Nu facem petrecere, doar slujba... si apoi reuniune de familie la care voi spune pas. Parca vad ca peste ani fi-miu tot mie imi va reprosa. Deja simt in fiecare zi cum ma afund intr-un univers glacial. Deja simt durerea anilor ce vor veni. Parca nu mai are niciun farmec acum... 

Nvm. Imi cer scuze... mi-as dori sa ma descarc... dar nu imi permit. Cu toate ca urla sufletul in mine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello fetele

 

Adwyna am vazut pozele. Ce delicat si frumos e Tibisor.... Cum se uita atent in poze, complet focusat. Super dragalas. Iar tu esti minunata mamico. Te admir mult pentru cum reusesti sa le faci pe toate si pentru eforturile pe care le faci cu alaptarea! Felicitari! Si succes cu toate pregatirile pentur nunta! Te cred ca e greu sa le faci pe toate in perioada asta.

 

Alinutz, e normal sa inceapa sa manance mai rar noaptea, bravo! Ma bucur ca o sa stai cu ea acasa, daca asa iti doresti e bine. Referitor la kk asa cum spui si tu, nu ar trebui sa iti faci griji. Dar urmareste-o, vezi daca are vreun discomfort legat de aceasta situatie.

 

Miha, nu cred ca e o problema ca ii arde capusorul. Daca nu are febra. Si la Vera am remarcat din cand in cand ca are capusorul fierbinte, de obicei cand se agita, il misca in toate directiile, sa uita peste tot. Am vazut pozele noi. Vai ce minunat e! Si eu ca si Lory, mi se umple inima de bucurie cand il vad, ca stiu prin cate ati trecut! Tare mandra trebuie sa fii mamica draga! Si esti asa de tanara si frumoasa :). Filmuletul cu el pe burtica e delicios. Cum urmareste el camera! Si seamana tare bine cu tine draga mea!

 

Lory draga, ce frumos ca maine aveti liber si aveti planuri de bazin si activitati. Ai poze de la balet? Marmotzel merge la balet si ea? Am vazut pozele! Su-per-be! Ce frumoase sunteti toate. Ma topesc sincer. Iar Ley a crescut si ea mult! Mi se pare asa marisoara in poze (mai ales in cea in scoica). Stiu ca in poze par mai mari decat in realitate dar sincer a crescut bine bine buburuza. Poza in care e una cu patu' (cand are pijamaluta asortata la asternuturi) e delicioasa. De fapt toate sunt. Ce frumos se uita si zambeste si rade. E o buburuza dragalasa tare tare. Iar Marmotzel e mandra tare de surioara ei. Ce dragalasa e ea mititica si ce o tine in brate pe Ley! Mi-nu-na-te, sincer.

 

La noi azi ploua si e intunecat. Eu am asa o stare ciudata! Pe de o parte ma bucur ca ma duc la servici si voi face si altceva, pe de alta parte am asa o strangere de inima, ca na, ce o sa fie in capul ei maine, cand o sa vada ca e fara mine toata ziua. Ieri i-am dat prima data formula, sa vad cum reactioneaza. Nu de alta dar nu cred ca reusesc sa ii dau suficient lm cu ea la cresa, ar trebui sa aiba de 3 mese (deci in jur de 400 ml) iar eu in momentul de fata am vreo 250 ml si nici nu cred ca reusesc sa "produc" mai mult, ca mananca si ea mititca! Dar a reactionat bine, nicio problema. A papat "in no time" formula, si nici nu a avut niciun fel de reactie (dureri de burtica, strans a stomac, etc). Dar azi a avut primul kk din ala de a dat afara din scuted, de a trebuit sa o schimb de la piele si sa facem baita, habar nu am daca de la formula....

Maine o sa ma duc sa o duc (normal o sa le duca iubi dar am zis in prima zi sa ma duc si eu) si o sa imi las inima acolo cu ea. Parca mi-e mai greu decat data trecuta cu Emma (atunci stiu ca imi doream chiar sa ma intorc, acum nu m-ar deranja sa mai stau vreo luna acasa cu ea). Dar nu se pune problema aici, in Olanda ai doar 16 saptamani, din care 4 inainte de dpn si 12 dupa dpn, apoi trebuie sa te intorci. Dupa 16 saptamani nu mai primesti niciun ban si e greu acceptat si de companii concediul fara plata (probabil ca as fi putut sa imi iau vreo luna, dar trebuia sa discut dinainte, nu pot acum sa le spun ca eu m-am razgandit si as mai vrea un pic de concediu, oamenii se bazeaza pe mine). Bine ca aici sunt o gramada de zile libere in mai (de fapt toate sunt in mai) asa ca incep usor (marti am liber, apoi saptamana viitoare de inaltare pe 14 mai e liber, si apoi  pe 25 iar e liber), asa ca o sa am in fiecare saptamana o zi extra cu fetele mele, sa fac tranzitia la viata normala de servici.

 

Ma duc ca o aud pe piticuta mea, s-a sculat! Va pup si va promit ca nu va parasesc acum ca incep serviciul, doar ca probabil ca voi fi mai putin activa.

 

X

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Miha, 

 

Hai ca acum vad mesajul tau! Asa cum tu ne spui ca suntem aici sa ne sprijinim, iti spun si eu acum la fel. Descarca-ti sufletul draga mea, de asta suntem aici. Si incearca sa iti iei energia pozitiva din mediul cald in care esti, gagalicea mica de langa tine are nevoie de tine optimista si pozitiva! 

 

Oricare ar fi problemele pe care le aveti, cred ca pot fi depasite cu calm si intelepciune. Sa iei deciziile bune pentru voi iti doresc si ma gandesc la tine.

 

Te imbratisez!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...