Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bulgarasi de Februarie 2015 (2)


Recommended Posts

Buna fetele mele dragi :)

 

Lory draga mea, ce frumoase sunt pozele! Nici nu am cuvinte sa spun cat mi-au placut! Auzi, io inteleg ca vrei sa scoti pozele sa nu ocupe loc dar eu cred ca e inca suficient loc! Sa nu le iei pe toate macar, da? Sa le lasi macar pe cele cu voi 4, si pe cea cu marmotzica pe water ski, si pe cea cu piti in nisip, si primii pasi si, si si.... Nu ma mai satur sa ma uit la ele. Se vede ca v-a priit vacanta! Straluciti vizibil! Piticuta e minunata ! Ce bine se tine ea pe picioare. Mie fotografia cu ea plina de nisip mi se pare delicioasa! Si ce bine se tine marmotica sportiva pe apa! Felicitari. Arata tare frumos acolo unde ati fost si ma bucur mult ca v-a fost asa de bine! Iar din punctul meu de vedere mie imi place sa citesc mesajele tale optimiste si care "pleznesc" de fericire!

 

Soparlici, ma bucur ca sunteti bine! Pup fata si pe bebe. Asa deci, nu prea ai reusit sa faci ce iti planificasei in vacanta! Te-a cam tinut ocupata Alexutzul nu?

 

Eyna, cat de mare e temperatura? Sper sa fie bine la dr si sa nu fie nimic serios, si eu as intreba tot de dinti.

 

Helen ce bine ca ne-ai scris si ca sunteti bine! Ma bucur ca ti-e bine in noua relatie :). Noi nu intram pe facebook decat daca intra fetele individual, dar nu avem un grup anume.

 

Despre noi acum - nu am reusit sa mergem in weekend la hotel, relaxare, etc pentru ca piticuta noastra s-a imbolnavit! Joi seara a facut temperatura (avea 38.5) dar am zis ca poate e de la dinti, dar vineri (cand noi ar fi trebuit sa plecam) a avut si 40.5 asa ca am anulat plecarea. Ea asa nu da semne ca e bolnava, mananca bine, nu tuseste, nu nimic, dar nu puteam sa plecam cu ea cu temperatura asa mare, am zic ca totusi cel mai bine tot acasa ii este. Am sunat la dr dar nu prea aveau ce face, mi-au spus sa ii dau antitermice si daca se agraveaza sa merg iar. Dar ea dragalasa a fost cumintica toata! Ii si spuneam lui iubi ca piticuta asta a noastra si cand e bolnava tot pe genul "sa nu deranjeze" e! Nu tu plans, nu tu solicitat de atentie, alinare, alintare, nimic. Din contra, tot ea radea asa la noi, cu ochii rosii si temperatura 40. Si ieri tot asa a tinut-o! Azi i-a scazut (37.8-38) asa ca ma gandesc ca orice a avut (vre-un virus ceva) incepe sa ii treaca! Eu m-am gandit si la boala a sasea , dar inca nu i-au aparut niciun fel de bubite nimic!  Asa ca am petrecut weekendul acasa! Si nici nu am avut niciun fel de intalniri programate (ca na, planul era sa fim plecati) aa ca ne-am relaxat singurei! Ceea ce nu a fost rau deloc!

 

Va pup dragele mele, ma bag la somnic! Mai vin

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 851
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dragelor,

Iata-ma si pe mine din nou la munca, bagata pana in gat [pk]

 

Alex este bine, se pare ca s-a reacomodat repede cu bunica avand in vedere ca dimineata nu a bagat-o in seama.

 

A ajuns sa se agate de tot ce prinde ca sa se ridice: scaunul de masa, patut, mobilier.

 

Lory am decis sa il iau in brate si sa-l strang la piept pana se linisteste. Sa il pup si sa-i cant, sa-i sasai la ureche sau diverse alte chestii. Si SPER sa nu o mai iau razna niciodata pentru ca m-am umflat de plans facandu-mi mea culpa ca am fost asa slaba sa ajung sa gandesc astfel.

Pentru ca ma topesc toata cand ma striga "ma-ma", cand imi prinde fata cu manutele si imi umple obrajii cu bale ("pupicuri"), cand isi indreapta mainile catre mine si vrea sa il iau in brate. Chiar daca eu am fost nervoasa si agitata el tot pe mine m-a vrut si sunt constienta ca tot pe mine ma va vrea.

Pe mine una ma ajutati sa trec peste astfel de momente si va multumesc ca existati si ca aveti rabdare sa ma indrumati.

 

Carmen imi pare rau ca nu ati mai ajuns sa mergeti la plimbare si sper ca micuta Vera sa se fi insanatosit si ca nu a fost nimic grav.

Nu pot sa spun nici ca am stat leguma. Am calcat, am facut gem de gutui. In plus, mi-am reamintit o serie de cantece si poezii din copilarie si le-am repetat cu Alex care este extrem de incantat de ele.

 

Eyna cum sunteti? Ati mers la medic?

 

Fug sa mai apuc sa mai lucrez ceva pana la plecare!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello !  [hia]

 

Revin si eu un pic.....

 

Ma bucur ca sunteti bine cu totii , asta este cel mai important  [il]  [il]  [il]

 

Crestem si noi  [:)] - Ioana 8600 gr/ 68 cm si Stefania 8500 gr/ 70 cm .Mergem de-a buselea , in picioare pe langa mobila . Spunem mama , tata , baba. Sunt adorabile , cra-cra -cra  [:-)))]

 

Din pacate eu nu pot sa intru pe google drive , habar nu am de ce . Cand am reinstalat programul , nu am mai putut.  Imi doream sa vad bulgarasii  [smulgpar]

 

Cateva dintre voi va admir pe fbk ,macar asa ....Hellen29 , ma gasesti pe fbk ( Gabriela Iacob Fota ) am aceeasi poza ca aici .

 

Va pupicesc mult  [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

post-125181-0-75652400-1445351619_thumb.jpg

post-125181-0-97691600-1445351690_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragele mele

 

Gabitz ti-am trimis parola si userul pe pm.

Frumosi sunt cei trei muschetari ai tai draga mea :). E minunat ce povestesti tu acolo si ma bucur tare tare mult ca va e bine! Ce frumos au crescut bulinutele. Sunt adorabile! Iar Andreiu e ditamai cavalerul! Care le apara el asa din pat.

 

Soparlici draga mea, that's the spirit! Cand ti-e mai greu sa te gandesti de fapt la cat de bine iti este de cand e Alex in viata ta! 

 

Noi suntem bine, Verutzul si-a revenit, nu a mai avut febra nu nimic! Si nicio alta manifestare, eruptie, etc. Dar cert e ca nu e in apele ei, azi noapte s-a sculat pe la 12, ceea ce nu face niciodata, si era complet nelinistita! Cred ca o durea ceva, avea o nemultumirie, asa ca i-am dat sa pape, tot nemultumita era, i-am dat un paracetamol si a adormit minunea! Dimineata dormea dusa! Dar la cresa a fost iar altfel si nu a fost in apele ei, a vrut mult in brate, ceea ce nu se intampla de obicei si nu prea a avut chef de baut laptic (de mancat a mancat bine in schimb). Sa vedem cum se manifesta in continuare, si daca am indoieli maine ma duc cu ea la dr.

 

Cam asta de la noi, asa pe repede, ca am o gramada de terminat inca.

 

Pupi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pup fetele,

 

Ca am uitat data trecuta: Helen condoleante pt tatal tau. Pt Isabebelusa ta felicitari maxime, draga de ea, iute, frumoasa si precoce. Si felicitari pt noul inceput, sa-ti fie bine!

 

Carmenusul ce-o avea Verutul? O prevesti vreo boala a copilariei? Sau incisivi laterali? Pup fetita cea mai dulce si-i doresc sa redevina ea cat mai repede. Pup si surioara si mamica si va tin pumnii sa ajungeti cat mai curand la relaxare iar tu nu mai umbla creanga, obraznica mica ce esti:)))

Multumesc frumos pt aprecieri, esti o minunata. Marmotoaica face water ski de la 3 ani si pe placa si pe skiuri, a facut si parasailing cu mine si ne-a aterizat 'nea caisa' ala in oceanul indian...cica eram prea usoare :))). Ok, ok, mai las pozele, cu familia mea de destrabalati.

 

Soparliciu bravo, fetita, asa te vreau! Asculta ce zice Carmen, ca zice bine!!! Pe unde mai plecati, ca voi mereu sunteti plimbareti?

 

Fetele????

 

Gabitu ti-am trimis si eu pm. Ai 3 comori tu acolo. Andreiul s-a facut maaaare si e un dulce iar piticele sunt niste gogosele zambarete, luminoase si frumoase!!! Sunteti niste parinti impliniti si binecuvantati!!! Cum e juniorul la gradi?

 

Noi suntem ok, agitati! La job merg zilnic cu ea dupa mine; astazi am fost sa-mi vad lotul de caini de trainuit pt droguri, ca in sfarsit mi-au trimis toata gashca de latratori blanosi. Ce incantare pe Ley, daca nu i-a scarmanit pe bietii catei si ei o lingeau si puneau boticurile pe ea. Frumos. Altfel, joburi, scoala, extra-activitati, examene, din astea. Avem cele doua motoare veritabile, sa ne tina turati si fericiti.

 

MAi vin si sper sa am mai mult de citit, 5 minute cred ca are oricine, pt o veste mica acolo. Mai ales ca e o perioada atat de plina de progresele bulgarasilor!

 

Pupici cu drag.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici! 

Am fost la dr si am aflat misterul...luni i-a aparut si eruptie si am aflat ca avem rubeola! 

Gabriel nu mai mananca nimic solid si nimic cu gust:) adica doar  tate si apa in rest nimic!

E un chin maxim sa ii dau potiunile de la dr:) Ii fac analizele complete sa vedem cum suntem, adica asa mi-a zis dr ca ar fi bun.

Peste toate astea de ieri ma simt si eu rau! Nu stiu cum ne-am sincronizat:))  

Eu astept sa ne facem bine ca la sf lunii avem o nunta la o prietena si trebuie sa calatorim vreo 600km , sambata dus si dumunica intors.

Va las , sper sa revin cu vesti mai bune!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună fetele mele dragi, 

 

Scuze pentru absenta mai întâi de toate! 

 

Ma bucur ca v-ați întors din vacanta și v-ați repucat de forum-it. Am citit așa pe repede -înainte dar promit ca intru și va scriu mai mult de acum. 

Loricico, bine ai revenit, mi-a fost tare dooor de tine! Am văzut pozele,  sunteti absolut superbi si Leyu e MI-NU-NA-TA ! Are o mocuta dulce rău! 

 

Soparlici , toate avem momente din astea... important e sa avem rabdarea sfinților și trec toate!  

 

Carmenus ,, sper sa fie bine Veru mic si scump!  

 

Helen, sa mai vii pe la noi! PUpicei dragalasei Isa bebe istet.

 

Gabriela,, sunt minunate comorile tale ! :* 

 

Noi, binișor!  Se pare ca Celinutz a facut varicela sau a ciupit -o un țânțar deși nu prea mai sunt acum .are pe fata niște pete mici roșii care s-au intarit puțin,  mai mult pe stanga. 

Are 7.800 si 73 cm. Se ridica si merge pe mobila si tot ce poate.  Striga toata ziua mama,adaaaa,tata si toate silabele posibile.  E o dulceata de copil si suntrm lesinati dupa ea. E parca tot mai frumoasa. 

A început sa doarmă iar bine noaptea, dintii se lasa asteptati ( ma exaspereaza) , mananca bine mancarica( cu furculita lu' mami musai) ,ne rzitzilim toată ziua și noaptea la fel și cam atat.

 

 Pz mine ma cam doare capul in ultimele săptămâni dupa amiaza, seara, probabil de la oboseala 

 

Va pupacim cu drag si sper sa pun și poze curând! 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor!

Cum v-am lasat putin nesupravegheate cum aveti limbarita nene. Tiiii scriserati, nu gluma!

 

Gabita ce frumosi sunteti. Dau si eu o cautare poate ne imprietenim [il]

 

Eyna nu te speria. Cunosc un bebelus care a facut rubeola la 2 luni. Luata din....nu se stie de unde. Eu am facut-o in anul 3 de facultate [batcap]

 

Lory incerc sa ma zgaiesc si eu la voi curand, trebuie sa imi fac timp.

 

Carmen poate au si ei perioade si perioade. Alex s-a culcat aseara la 22.30 si am fost foarte surpinsa ca s-a trezit la 2.50 sa pape si mai apoi la 7.10. In situatia in care ieri a dormit o repriza de o ora si inca una de 25 min.

 

Alinutza bine ati revenit. Ehehe sunteti lungute. Bine ca mananca. A inceput si Alex sa mai ingurgiteze cate ceva. S-o pune el pe mancare (sau invers [:-)))] ).

 

Noi suntem bine. Incantati maxim de plimbarea de ieri prin ploaie, sub umbrela. Speram ca azi sa prindem vreme buna sa stam mai mult la aer.

 

Eu ma confrunt cu o durere in sanul drept. Simt ceva ca un guguloi mic, dureros, dar pe care nu il dibui la cautat. Ce sa fac?

 

Va las si fug la munca!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...