Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bulgarasi de Februarie 2015 (2)


Recommended Posts

Fete frumoase si dragi,

 

AM lipsit iara o vreme, motivat zic eu. AM trecut pentru prima data prin febra. 39 timp de 3 zile. da, reactie la vaccinul de 11 luni. Acum suntem bine si alergam cu antemergatorul.

Voi intra curand si voi scrie mai multe.

N-am reusit sa citesc tot din urma, dar ma bucur ca ati scris. Abia astept sa recuperez si eu lectura.

Intre timp, zic doar atat. Am retinut tema data de Lorycica noastra draga si iubita, pe care o vrem si in 2016 la fel de calda si de aproape de noi, si m-am conformat. Asa ca,

 

POZEEEEEE CRACIUNOASE pe Drive!!!

 

Va pup si revin curand.

 

Craciun Fericit cu multe, multe zambete de copii. Sa va bucurati de primul Craciun al bulgarasilor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 851
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Feteleeeee, va puuuup!

 

Andreea ce frumoase sunt pozele! Ce seamana cu voi amandoi Stef! E super dulce, a crescut mult mult mult! Barbat in toata regula. Si tu esti minunata, stralucesti pur si simplu! te-ai tuns nu? Iti sta tare bine :). Bine ca a trecut episodul de febra, pupam mamica si bulgarasul!

 

Lory si mie imi place marea iarna, ca e mai involbulrata, mai plina de viata si de povesti :). Gata de sarbatoare?

 

Noi bine, in pregatiri. Azi am lucrat juma' de zi asa ca in restul am reusit sa fac cozonac si sa fac si sa desfac o prajitura cu ciocolata alba....In rest fetele s-au distrat copios, au inceput sa se joace mult impreuna ceea ce e foarte ok pentru mine. Veru tot incearca sa se ridice in picioruse dar nu ii iese, e dulce tare ca se enerveaza. Mai nou se chinuie sa imi scoata ochii de cate ori ma prinde.

 

Pup fetele, sa aveti un Craciun minunat! incerc sa mai intru maine si sa va mai dau mai multe vesti

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor,

 

Va imbratisez cu drag pe toate prezente si absente [soricel] si toti bulgarasi si copilasi minunati....sa aveti parte de sarbatori de vis, sanatate si numai lucruri minunate pe care vi le doriti sa se implineasca. Craciun Fericit! [pegeam]

 

Eu am sa intru probabil pe drive in zilele acestea si asa am sa va admir pe toti in tihna. Am sa pun si eu cateva pozici si filmulete.

 

Noi suntem mai bine...dinti nu ne mai dau de furca, mancam binisor, nu mai sta agatata asa mult de mine, insa ne jucam f mult impreuna pentru a evita momentele de pauza si plictiseala cand bagam degetul in gura. Am reusit sa adormim fara el in gura...plange in prima faza apoi se linisteste...acum ca il mai baga in somn atat ziua cat si noaptea nu avem incotro, dar incercam cu pasi mici...pana vedem ce ne zice dr. cum sa procedam pe viitor.

 

Va pup si spor in toate....pe curand. [colegi]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna dragelor,

Rasuflu si eu usurata dupa cateva zile dementiale in care am imbinat utilul cu placutul. Mai mult placutul caci la cat de frumos a fost afara am profitat de soare si ne-am rasfatat cu orele la plimbare.

Prin urmare am zis pas alergaturii dupa brad si am impodobit numai o creanga. In singura piata in care am fost erau numai bradoi asa ca am preferat sa umplu sacosele cu fructe si verdeturi si sa lancezesc cu Alex prin parc.

 

Am impodobit cu Puturosul casa si a fost foarte incantat. Mai ales sa rostogoleasca globuri.

 

Bifat si spalat geamuri, curatenia luna, fezandat friptura... Voi servi mai intai o ciorba de perisoare. Prajituri a zis sotiorul meu sa nu mai fac. Deh, m-am rasfatat anul asta: mamele ne aduc cozonaci, placinte, sarmale, salata boeuf, carnati si caltabosi. Ca vorba aia mancarea e fudulie, bautura-i temelie.

 

Lui Alex i-am luat o masinuta cu activitati. Saptamana trecuta in magazin nici n-a bagat-o in seama. Aseara cand am intrat cu ea pe usa mai sa sara-n sus de bucurie.

Sotul va primi o sticla de vin de colectie, iar mie mi-a adus Mosu' o pereche de papuci (asta i-am si cerut).

 

Sa inchei si sa ma indrept catre programul de noapte va spun ca Alex e bine, sta din ce in ce mai des singur in picioare, ba in pat incearca sa faca si pasi. Cu mancarica bine in prezent. Vreau sa schimb iaurtul ca am vazut ca nu prea il mai vrea.

 

Sa aveti un Craciun cu pace, liniste, bucurie si multa, multa sanatate!

Pe curand!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fete,

 

Andreuta am vazut pozele si nu pot sa zic decat ca Stef este un frumos si jumatate! Nu a reusit fotograful sa-i smulga o privire tintita sau un zambet, ca doar el e Stef bossul-seriosul dar doamne cat e de frumos, ce ochisori calmi are si cat de maree a crescut! Poza mea preferata este cea in care el suge, mi se pare minunata in toata splendoarea, in tot ce transmite! Iar tu, draga mea, te-ai tuns si arati si mai tanara si frumoasa si ai o stralucire in ochi, stralucirea fericirii! Sa ramaneti asa mereu, frumosilor!!! [il]

 

Soparlic drag te imbratisez si pe tine si pe minunatul si mega-expresivul Alex!!! [il]

 

Alinutel-alintatel multumim, sarbatori minunate si voua, alaturi de superbitatea voastra! [il]

 

Flory ce ma bucur, ce vesti bune! Bravo, draga mea, asa sa o tineti intotdeauna! La multi ani, fata frumoasa! Nu ai spus exact cand este ziua ta, asa ca eu fac urarile acum! Iti doresc sa fii sanatoasa, iubita, implinita si mega mega fericita, alaturi de minunata voastra! [il]

 

Carmenus sarbatori frumoasa, asa cum am vorbit noi [:)] . Te iubesc, sa nu te schimbi niciodata, creatura minunata ce esti! [il]

 

Eyna iti doresc sarbatori frumoase si linistite si un Gabriel calm si fericit! [il]

 

Va doresc tuturor, un Craciun frumos, plin de rasetele copiilor nostri, cu sanatate, pace, belsug si bucate alese! Va pup pe toate, dragelor! [flo2]  [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Craciun fericit, mamici frumoase! 

Sper din suflet ca petreceti zile minunate si ca va bucurati de minunile din viata voastra.

 

Multumim din suflet pentru aprecieri.

Asa e Lorici si Carmenuta. M-am tuns. 23cm ce vor deveni parte dintr-o peruca oferita unui copil mai putin norocos. Sa fim sanatosi, fetelor, zic ca sanatatea e cel mai de pret dar pe care il primim de Sus.

Si da, Steful drag a crescut foarte mult si fa e o gramada de chestiute smart. A crescut puiul mamei. La foto a fost tare cumintel, dar cam serios. A fost foarte atent la nenea fotograf, la echipamente, la lumini; era inmarmurit de toata forfota de acolo. Dar a fost dulce si cumintel, ca de obicei. Regretam ca nu a fost si tati cu noi, dar ne-a promis ca anul viitor isi va lua revansa :)

 

Va pupam. Sa petreceti cu bine! :-*

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor!

Imi incep cuvantarea prin a ura La Multi Ani cu sanatate Stefaniei si lui Stefan si tuturor celor care astazi isi sarbatoresc onomastica!

 

Noi profitam inca de soare drept pentru care si ieri am umblat creanga prin parc, iar azi ne pregatim sa facem acelasi lucru, mai ales ca si tati e liber pana pe 4 ianuarie.

 

Alex nu a vrut sa se pozeze in ipostaze de sarbatoare asa ca avem cateva pozici smulse cu telefonul. O sa pun pe drive cand o sa apuc.

 

Maine vine in vizita fina mea si o sa stea cateva zile. Sper sa gasesc timp sa va si scriu ca sa nu ma trageti prea mult de urechi.

 

Alex se pare ca a prins iarasi un pui de raceala ca iarasi s-a trezit cu muci. In plus, tuseste uneori. Evident ca tot de la nasica mica i-a adunat.

 

E posibil sa fie la vreun puseu intrucat noaptea trecuta s-a trezit la 1.5-2 ore sa manance. Acum bantuie prin casa si stranuta de zor.

 

Sa va gasesc cu bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici!

Am intarziat dar va uram Sarbatori linistite alaturi de familie! Noi am fost mai agitati zilele astea si avem si mucisori...dar anul asta sarbatorim al 10 lea Craciun impreuna si primul in 3 asa ca nu conteaza mucii si oboseala

Nu am avut timp sa intru pe drive ca in fiecare zi am mers in vizite si am primit musafiri si azi la fel urmeaza...dar o sa recuperez. Nici eu nu am poze cu Gabriel dar o sa fac ca nu poate ramane fara poze de la primul Craciun.

O zi minunata sa aveti ! O sa revin dupa ce va admir!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fete,

 

La multi ani boss Stef si la multi ani printesa Stefania! Andreea si Gabita, sa va traiasca puii sanatosi si sa va bucurati de ei 100 de ani! [flo2]

 

La multi ani tuturor celor care poarta/au persoane dragi cu acest nume! [flo2]

 

Drum bun spre Ro, olandezilor si numai clipe frumoase va doresc!! [pup]

 

Ce multe fete nu au dat nici un semn, speram ca macar de sarbatori...

 

Andreuta dar povesteste-ne mai mult despre boss, ce chestii face, etc. La fel toate fetele, cand au timp, desigur. E asa de frumos sa vezi cum cresc, cat sunt de diferiti dar si cat sunt de asemanatori! [flo2]

 

Va pup, petreceri frumoase in continuare, tuturor! Si muuulta sanatate! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...