Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

URGENT! - Tratament acnee - Nu mai gasesc DUAC GEL!


Recommended Posts

Sotul meu a intrebat la cateva famacii din Istanbul, si nu il au decat sub forma de pastile.

Imi pare rau.

 

 

Mulțumesc mult. Dermatologul nostru nu este pentru tratament cu antibiotic pe cale orala deocamdată.  În extremis, dacă tratamentul local nu va da rezultatele scontate vom ajunge și acolo însă ne-a explicat ca e prea mult pentru el la 13 ani sa ia 3 luni antibiotic și ca efectele secundare nu justifica totuși beneficiile atata timp cât avem opțiuni de tratament local. Numai ca Duac ul în combinație cu skinoren și mask plus e ultima varianta de tratament local înainte de antibiotic 'pe gura". De-aia sunt disperata sa îl continuăm,  mai alea ca se și vedeau rezultate. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 89
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am primit următorul mesaj privat de la un user nou înregistrat. Eu n-am nici un comentariu, vorbește de la sine.

 

 

DanLegend

 

acum 25 minute

 

Sunteti prosti rau, toti =)))))))) citeste te rog threadul pentru Duac, ti-am dat probabil singurul raspuns de care ai nevoie sau care inseamna ceva si voi continuati sa va lamentati si sa gasiti cele mai complicate solutii la o problema inexistenta, sincer de ce sunteti atat de batuti in cap, nu insist pentru tine can tie ca parinte ti-as da foc pentru lipsa acuta de inteligenta dar copilul ala..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, am intampinat aceiasi problema, am sunat la GSK Romania si bineinteles nu au avut un raspuns dar nu m-am oprit aici, am sunat la Sediul din UK si Evrika! Se pare ca au avut un incident la fabrica unde se produce DUAC care intre timp sa rezolvat si ar trebuii sa ajungă in România pana la sfârșitul lunii, cu placere!

 

Intrebarea mea ar fi, de ce va place sa fiti neinformati si sa renuntati usor? Raspunsul era la un telefon distanta...

 

Doamne ocrotestei pe Romani..

 

Dacă citeai vedeai ca am sunat la Glaxo și răspunsul a fost ca nu se știe cand se importa în ROMÂNIA SIGUR NU ÎN LUNA MAI,   nu exista in Bulgaria și cel mai probabil va ajunge doar în Ungaria după jumătatea lui mai. 

Chiar crezi ca numai tu ai aflat ca s-a inventat telefonul și știi sa identifici un producător și un importator al unui produs? Eu zic sa aștepți liniștit și încrezător Duac ul în România în luna mai, nu sa te agiți ca restul prostimii. Bineînțeles ca producătorul știe mai bine decât importatorul când va ajunge un anume produs in România,  nu știu cum de nu m-am gândit. .... ăsta care-l cumpăra și au interes sa-l vândă habar nu au ca urmează sa-l importe in  curând. ... în schimb știu când vor importa colegii lor din  tarile vecine. 

 

Altfel, mulțumesc ca te-ai înregistrat pe DC ca sa-mi dai mesaje private elegante și inteligente de genul celui de mai sus.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mesajul privat trimis de DanLegend este  in mod sigur inacceptabil ca forma de exprimare dar si publicarea de mesaje private fara acordul celor care le-au scris, in spatiul public, este la fel de putin acceptabila de aceea se numesc mesaje private, acestea nu fac obiectul publicarii lor pe forum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mesajul privat trimis de DanLegend este  in mod sigur inacceptabil ca forma de exprimare dar si publicarea de mesaje private fara acordul celor care le-au scris, in spatiul public, este la fel de putin acceptabila de aceea se numesc mesaje private, acestea nu fac obiectul publicarii lor pe forum.

 

Nu exista opțiunea de raportare a mesajelor private sau dacă exista eu n-am gasit - o și am considerat de cuviință ca asa mitocănie trebuie raportată cumva.

Altfel,  nu înțeleg ce privacy exista intre doua persoane necunoscute în așa fel încât sa-i apere dreptul uneia sa I se adreseze în felul ăla celeilalte. In conditiile astea cred ca ar trebui sa mi se ceara acordul sa primesc PM de la alți useri,  nu la pachet prin activarea PM ci individual ca sa evit situații din astea în care oricine poate sa mă bălăcăre iar eu ar trebui sa tac ca .... deh.... PM e privat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu exista opțiunea de raportare a mesajelor private sau dacă exista eu n-am gasit - o și am considerat de cuviință ca asa mitocănie trebuie raportată cumva.

Altfel,  nu înțeleg ce privacy exista intre doua persoane necunoscute în așa fel încât sa-i apere dreptul uneia sa I se adreseze în felul ăla celeilalte. In conditiile astea cred ca ar trebui sa mi se ceara acordul sa primesc PM de la alți useri,  nu la pachet prin activarea PM ci individual ca sa evit situații din astea în care oricine poate sa mă bălăcăre iar eu ar trebui sa tac ca .... deh.... PM e privat.

1. Este incorecta afirmatia ta pentru simplul motiv ca exista raportarea pentru aceasta reclamatie facuta de tine.  Faptul ca ai decis sa publici si pe forum un mesaj privat nu are aceasta motivatie. As aprecia onestitatea.

2. Cat despre acordul de a primi sau nu individual un PM - tehnic sunt destul de rezervat ca un user se va apuca vreodata sa dea acordul pe 500.000 de useri in mod individual. Este o afirmatie fara o baza reala tehnica aplicativa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

1. Este incorecta afirmatia ta pentru simplul motiv ca exista raportarea pentru aceasta reclamatie facuta de tine.  Faptul ca ai decis sa publici si pe forum un mesaj privat nu are aceasta motivatie. As aprecia onestitatea.

2. Cat despre acordul de a primi sau nu individual un PM - tehnic sunt destul de rezervat ca un user se va apuca vreodata sa dea acordul pe 500.000 de useri in mod individual. Este o afirmatie fara o baza reala tehnica aplicativa.

 

Ai citit ce-am scris înainte sa mă pui la colt?

Am spus f clar ca ori nu exista opțiunea de raportat mesaje private ori n-am gasit - o eu. Ce e incorect în aceasta afirmatie? M-am uitat din nou, cu atenție.  În versiunea pt. Android (sunt și acum așa cum eram și ieri pe tableta) NU AM OPȚIUNEA DE A RAPORTA PM.

 

Nu ți se pare hilar sa mă iei la judecat pt ca mi-am 'permis' sa fac un public un PM în care un individ spun ca mi-ar da foc și mă împroașcă pe mine și pe cei  care încearcă sa mă ajute cu invective?  Justificand cu apararea dreptului la privacy al respectivului. 

Serios? Dreptul meu la privacy unde e dacă oricine poate sa-mi arunce orice porcarie sub adăpostul PM -ului? Pana la urma în PM sunt doua părți implicate nu doar una.

 

As vrea totusi sa știu care sunt urmările raportării pe care am facut - o,  în afară de supunerea atitudinii mele nepotrivite oprobriului public.

 

Si raspunsil la pct  2- in anii de când sunt pe DC am primit mai puțin de 100 PM deci nu e deloc nefezabil ca înainte ca cineva sa sa-mi dea PM pentru prima oara sa primesc întâi o notificare prin care sa mi se ceara acordul. Anul ăsta cred ca am 3 sau 4 PM deci mai e mult pana la 50000.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...