Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce sport face copilul tau si implicatii


Recommended Posts

Nah, l-am birfit degeaba! [:I]  Tocmai ce mi-a spus ca vrea sa se reapuce de karate, ma rog taekwondo se cheama. A facut in copilarie (ca si-a dorit, nu indumat) si acum vrea din nou. Ajunsese la centura rosie cu dunga neagra cind s-a lasat, dar nu cred ca mai tine minte mare lucru din ce facea atunci. Dar asta dupa exemenele de sfirsit de an, deci pe la mijlocul lui iunie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 44
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mihaela, platesti inchiriatul calului doar pentru trei ore pe saptamana de calarie?  Sau poate calari mai mult daca isi doreste? Nu ma pricep la cai dar mi se pare putin totusi pentru un animal sa-si "cunoasca" stapanul doar atat si pentru fetita daca vrea sa invete sa sara peste obstacole mi se pare putin. Sau nu stiu, mie mi se pare grea partea asta cu obstacolele pentru atat de putin antrenament .

Letitia, rosu cu negreu e destul de inaintat, nu mai spune ca nu e sportiv omul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamica11, m-am exprimat greșit. Voiam sa zic de trei ori pe saptamsna. Iese mai ieftin sa închiriezi. Si nu poți decat dupa ce ai facut ore de calarie, minim 2-3 ani. Îndrumătorul tau iti da ok-ul cand poți avea singur de un cal. In general cam o ora jumate-doua se călărește la o lecție. 

 

Lectiile de calarie sunt o data pe saptamana, intr-un pachet intra 20 de ore, pe jn semestru adica. Călărești de 4 ori pe un cal, apoi schimbi. Trebuie sa cunoști diferite temperamente de cai. De asta cand închiriezi un cal trebuie sa stii multe, despre cai si călărit. 

 

Una din lecții cand închiriezi cal, e cu grupa si cu îndrumător, celelalte doua sunt singur. 

 

Inca nu știm daca vom închiria, fata vrea dar mie mi se pare inca mica sa faca asta singura. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si al meu tot baschet face, de aproape 4 ani. Sa vedem de la anul, cand va fi a V-a , cum se va descurca cu programul, pana acum i-a fost ok. 3 antrenamente pe saptamana, meciuri in weekend, cantonamente, turnee. Bifam si o mana rupta intr-un meci. Eu una sunt impresionata de dezvoltarea pe care e luat-o baschetul la nivel de copii...au si organizare buna. Sper sa ii placa in continuare mai ales ca de-acum incepe si dezvoltarea fizica. Eu ma uit cu drag la copiii pe care ii stiu de vreo 4 ani si imi place ce vad. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

Demetra are 9 ani . A inceput la 4 ani in Romania cu gimnastica ritmica la clubul Anghel Saligni. Il recomand tuturor interesati. Apoi schimbare de tara, nu avem aici gimnastica ritmica, deci facem inot de la 6 ani. Anul trecut am inceput gimnastica artistica, nu de performanta, dar e paiunea ei. Ma bucura ca allege sa stea ''pe cap'' sau ''in maini'' in detrimentul calculatorului. A facut si cateva semester de street dance.dar nu e foarte incantata de stil. I-ar placea balet, dar noi mai trebuie si sa muncim, nu prea e cum sa te imparti in multe parti. Asa ca ramanem cu inot si gimnastica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...