Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Primii pasi catre adoptie - 2015


Recommended Posts

  • Răspunsuri 569
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

La multi ani....tuturor mamicilor in devenire.....sa sperăm ca anul care tocmai a venit sa fie mai bun.....mai usor pentru noi ce asteptam sa adoptăm si copiii ținuți in sistemul corupt din tara noastra.....sa sperăm ca,cu noua lege,care sper ca va intra cat mai repede in vigoare sa fie mai bine....La multi ani!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani si din partea mea ! Sa avem un an pe sufletul nostru,  cat mai bun si mai ales sa ne indeplinim visul de a fi parinti, doamne-ajuta!

Eu sper ca anul acesta sa vad un copil si sa ma vad cu el acasa. Va doresc si voua acelasi lucru!

Degeaba au fost sarbatorile, nu le-am simtit, degeaba am prajiturit,  faceam pentru ca trebuia ... daca as fi avut un copil in casa,  as fi facut de drag. Si mie imi vine greu sa trec pe langa rafturile cu imbracaminte,  dulciuri si sa nu am cui sa cumpar. Am fost tentata sa cumpar carti pentru copii si m-am oprit, mi-a fost teama ca poate nu e bine sa cumpar inainte ( le alesesem si apoi le-am lasat pe raft :) ) . Sa speram ca timpul de asteptare va fi cat mai scurt posibil la toate aspirantele.

Despre lege ce mai stiti, a ajuns la Monitor?

Greu avanseaza :(

 

La multi ani cu sanatate si multe, multe bucurii!

 

 

Ps: referitor la ultimele comentarii, sa ne respectam optiunile ... fiecare stie ce doreste si cat poate duce, in fct de traseul lui prin viata! Toate stim ce ne face fericite, daca noi suntem bine, le este bine si lor! ☺

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani!!!! Sa aveti un an nou bun, sa vi se implineasca toate dorintele, si sa ne ajute Dumnezeu pe toate sa ne intalnim  copilasul mult dorit.

 

Speranta, la mine nu stiu de ce, anul asta a fost diferit. Nu m-am simtit trista de sarabatori, nu m-am uitat oftand  la jucarii, nu am suferit asa tare ca suntem doar noi doi. Am petrecut frumos, ne-am plimbat mult, am cumparat jucarii si hainute multe la finute si nepoate, nu am simtit nici o tristete. Oare de ce? Nu mi-am pus dorinte arzatoare ca anul acesta sa avem copilas, poate pentru ca am facut-o de fiecare data in ultimii 12 ani si niciodata nu s-a intamplat-am obosit sa o mai tot fac. Poate pentru ca am zis ca daca o sa fiu mai relaxata, poate o sa se intample. Si pentru ca se va intampla atunci cand va vrea Dumnezeu. Daca va fi sa fie. Daca nu, probabil asta este destinul nostru si va trebui sa ne impacam cu ideea. Pentru ca am facut efectiv tot ce se putea face omeneste si mai mult nu avem ce face. Daca soarta va fi buna cu noi si ne va implini visul, atunci vom fi fericiti, daca nu, voi trai impacata cu mine pentru ca am facut tot ce am putut noi. Of...

 

In alta ordine de idei, noi am depus actele pentru un nou atestat, trebuie sa luam toata procedura de la capat  [alcool]  speram asta sa fie cu noroc.  Pentru ca daca va avea valabilitate 2 ani, si nu vom reusi pana la expirare, va fi cu siguranta ultimul...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

An bun şi plin de zâmbete de copii, să avem! 

[:)]  [bicic]  [baietel]

 

Să fie pentru toate mămicile (în devenire) un an plin de realizări şi împliniri!

Aştept, cu nerăbdare, să vedem care dintre noi, cele de pe forum, va primi prima (pe anul acesta) telefonul mult aşteptat de la Direcţie.

De când sunt activă aici ( cam de 8 luni) nu am văzut pe nimeni să anunţe că afost sunată să vadă un copilaş.

AM încredere că anul acesta va fi unul productiv şi bun.

 

PS. Legea încă nu a fost publicată în Monitorul Oficial.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani!

Imi expira in martie atestatul.Daca nu ma duc eu la directie sa fac actele din nou,nu suna nimeni dupa mine.Normal ar fi sa sune sa te atentioneze ca iti expira atestatul si sa te intrebe daca mergi mai departe.Astept sa treaca zapada asta nesuferita si ma duc.Am o lehamite sa intru in caldirea aia....  [mai]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

An bun şi plin de zâmbete de copii, să avem! 

[:)]  [bicic]  [baietel]

 

Să fie pentru toate mămicile (în devenire) un an plin de realizări şi împliniri!

Aştept, cu nerăbdare, să vedem care dintre noi, cele de pe forum, va primi prima (pe anul acesta) telefonul mult aşteptat de la Direcţie.

De când sunt activă aici ( cam de 8 luni) nu am văzut pe nimeni să anunţe că afost sunată să vadă un copilaş.

AM încredere că anul acesta va fi unul productiv şi bun.

 

PS. Legea încă nu a fost publicată în Monitorul Oficial.

 

 
Ce frumos ar fi sa inceapa telefoanele sa sune, sa facem schimb de impresii, de bucurii, nu doar de incurajari si sperante!

Sa credem - totusi - ca anul 2016 va fi mai bun ca cel care a trecut, mai bogat in apeluri, sa speram ca vom vedea copilul mult asteptat!

Fiind la primul atestat chiar nu-mi inchipuiam ca pot trece atatea luni fara sa ne contacteze, stiind ca sunt multi copii abandonati (din media). De aceea mi-a fost mai greu, pentru ca mi-am pus multe sperante in acel dosar (si am crezut ca este mult mai simplu). O sa devin incetul cu incetul mai detasata, o sa-mi vad de cursul normal al lucrurilor si cand o fi sa fie, voi spune bucuroasa "prezent"  :D

 

Somebody_13  -  merci pentru raspuns ... legat de Monitorul Oficial.

 

Daca acest atestat va avea valabilitate 2 ani, doar o singura data ma voi reatesta. Daca nu o sa am noroc in acest interval (de 4 ani), o sa ma consolez cu ideea ca asa a fost sa fie si renunt !

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...