Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Primii pasi catre adoptie - 2015


Recommended Posts

  • Răspunsuri 569
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna! Am depus de doua săptămâni dosarul pt adopție și nici un semn. As vrea să știu cum se procedează o sa fim chemați pt cursuri și după se va face ancheta sociala sau invers. Mulțumesc

 

 

Isa, s-a mai discutat pe aici: dupa depunerea dosarului, am inceput cursurile, au urmat apoi o intalnire la ei sediu pt completarea unei fise de evaluare, apoi am avut ancheta sociala la domiciliu unde pe langa noi si doamne au fost prezenti vecini si prieteni de familie, a urmat o discutie tot la ei la sediu despre bugetul familiei, si ancheta la locul de munca unde s-a discutat cu un coleg de munca. La noi urmeaza evaluarea psihologica, si o sa vedem ce va urma. 

  Poate pot completa fetele care si-au luat deja atestatul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Isa, s-a mai discutat pe aici: dupa depunerea dosarului, am inceput cursurile, au urmat apoi o intalnire la ei sediu pt completarea unei fise de evaluare, apoi am avut ancheta sociala la domiciliu unde pe langa noi si doamne au fost prezenti vecini si prieteni de familie, a urmat o discutie tot la ei la sediu despre bugetul familiei, si ancheta la locul de munca unde s-a discutat cu un coleg de munca. La noi urmeaza evaluarea psihologica, si o sa vedem ce va urma. Poate pot completa fetele care si-au luat deja atestatul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor.

Nu am mai intrat de mult pe site, am avut o perioada in care am crezut ca am renuntat sa mai lupt pt un bebe.

Dupa 17 ani de casatorie si tot atatia de nereusite in a avea un copilas al nostru, dupa multe discutii cu pro si contra unei adoptii ...ne-am hotarat. Vrem cu orice pret un pui, sa fie al nostru sa il crestem sa ne spuna mama si tata.

Drep urmare maine mergem sa depunem dosarul la Ilfov.

Nu stiu inca prea multe dar voi afla maine, iar daca am nelamuriri va intreb pe voi.

O seara buna.

Va spun maine ca am facut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor.

Nu am mai intrat de mult pe site, am avut o perioada in care am crezut ca am renuntat sa mai lupt pt un bebe.

Dupa 17 ani de casatorie si tot atatia de nereusite in a avea un copilas al nostru, dupa multe discutii cu pro si contra unei adoptii ...ne-am hotarat. Vrem cu orice pret un pui, sa fie al nostru sa il crestem sa ne spuna mama si tata.

Drep urmare maine mergem sa depunem dosarul la Ilfov.

Nu stiu inca prea multe dar voi afla maine, iar daca am nelamuriri va intreb pe voi.

O seara buna.

Va spun maine ca am facut.

 

 

Gogosar, felicitari si nu esti singura, si noi tot la Ilfov suntem.

  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor.

Sper sa ma primiti si pe mine in comunitatea voastra. Va urmaresc de mult, am citit si alte topicuri, cu mamici fericite, care au reusit sa isi vada copilul acasa. Mie mi-a iesit primul atestat in august, anul trecut si de atunci nu am primit niciun telefon. Doar pentru intalnirea trimestriala.

Voi, cele care aveti deja al doilea atestat, v-ati gandit sa modificati varsta copilului cand ati facut din nou actele?

Va imbratisez cu drag!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor.

Sper sa ma primiti si pe mine in comunitatea voastra. Va urmaresc de mult, am citit si alte topicuri, cu mamici fericite, care au reusit sa isi vada copilul acasa. Mie mi-a iesit primul atestat in august, anul trecut si de atunci nu am primit niciun telefon. Doar pentru intalnirea trimestriala.

Voi, cele care aveti deja al doilea atestat, v-ati gandit sa modificati varsta copilului cand ati facut din nou actele?

Va imbratisez cu drag!

 Katerina eu nu înţeleg un lucru... Ai spus că aveţi atestatul din luna august (2015) şi că de atunci nu ai primit nici un telefon, ci doar "pentru întâlnirea trimestrială". 

Ce presupune "întâlnirea trimestrială" ? că e prima dată când aud de aşa ceva (după ce se obţine atestatul). Poate că cei de la DGASPC Iasi au întâlniri ce genul ăsta...ce drăguţ :)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...