Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Grupul in miscare cu motiv important


Recommended Posts

Stiu ca nu e topiculmeu de desfasurare, dar saptamana asta am fost in Timisoara si am umblat de dimineata pana seara sau noaptea :))))) am tarat/o pe mama/mea prin tot orasul pe jos. :)))

De cate ori ne vedem o chinui cu mersul pe jos non stop.

Am fost cu ea ultima data la Mamaia, stateam in capatul statiunii, dupa hotelul lui Hagi si in fiecare zi ne plimbam de acolo pana in capatul celalalt pe plaja si ne intorceam prin magazine :))))

 

acusi vine vremea de biciclit, acolo ma chinuie sotul, ca el a facut intr/un an 3000 si ceva de km. :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 987
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

gata, hai ca am gasit si o poza cu "port-bebe-ul" nostru sportiv. e facuta in vacanta de vara anul trecut

 

 

Otilia, noi pt baieti, cand erau mai mici si aveam chef sa ne biciclim mai multi km si n-aveam chef ca ei sa se plictiseasca in scaune si sa inceapta sa bazaie, am cumparat "vélo suiveur" - se agata de bicicleta adultului, e ca o extensie, are o roata, ghidon si pedale. asa ca pot pedala cat au chef si cand se plictisesc sau sunt obositi, pedalezi tu si pt ei :-)) A fost o investitie buna, am facut ceva km cu ele. o sa pun o poza cand gasesc :-))

 

eu am alergat in weekend, am participat la o cursa de 13km, trail urban, in Luxemburg; am urcat si coborat scari de numa' :-)) Insa a fost superb, si sunt mandra de mine, am terminat-o super onorabil si cu zambetul pe buze

astazi pt pranz mi-am propus o plimbare ritmata de o ora prin padurile din zona (am avantajul ca biroul nu e in oras) sa recuperez efortul de duminica

 

va doresc o zi buna

 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc redactor  [:)] 

si wow, e superb acolo la voi; vreau si eu...

 

si gata, ma declar motivata; cred ca voi alerga o zi din 2, ma simt asa bine si mandra de mine dupa sport :-)) , alergat sau biciclit

 

si daca tot sunt la capitolul dat mare, va pun o poza de duminica, am gasit-o intr-un jurnal luxemburghez, care a vb de cursa de duminica; eu sunt cea cu bluza verde  [aerob]

 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Andra, habar nu am ce reprezinta tablitele acelea. Hm, ciudat.

Copacul acela este...un mormint!

 

Este un concept relativ nou,am inteles ca nu numai in Germania,insa padurile iau locul cimitirelor clasice(nu toate padurile,bineinteles).Copacul apartine unei familii,iar cenusa este ingropata la radacina copacului,tablitele/numele  apartin celor ce au cenusa acolo.

 

FriedWald se numeste acest gen de cimitir,aici mai multe informatii:

 

https://de.wikipedia.org/wiki/Bestattungswald

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca nu e topiculmeu de desfasurare, dar saptamana asta am fost in Timisoara si am umblat de dimineata pana seara sau noaptea :))))) am tarat/o pe mama/mea prin tot orasul pe jos. :)))

De cate ori ne vedem o chinui cu mersul pe jos non stop.

Am fost cu ea ultima data la Mamaia, stateam in capatul statiunii, dupa hotelul lui Hagi si in fiecare zi ne plimbam de acolo pana in capatul celalalt pe plaja si ne intorceam prin magazine :))))

 

acusi vine vremea de biciclit, acolo ma chinuie sotul, ca el a facut intr/un an 3000 si ceva de km. :))

Xio, daca ai bicicleta buna, nu te stresa; la cat sport faci sunt convinsa ca n-ai probleme sa-l urmezi. eu detesc coborarile la biciclit, mi-e asa o frica... si al meu sot ma tot bate la cap sa stau in roata lui iar eu sunt terorizata sa nu-l lovesc si sa-mi iau vreo tranta :-))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lea,bravo pentru maraton,iat tu ,Mirela [hot]  ma "enervezi"cu imaginile alea,la noi tocmai a fost inghet(ma gindesc la saracele flori ce asteapta sa le plantam,sper sa nu fi fost afectate)si pe luni si marti asteptam ploaie cu ninsoare!!!!! [fal]

visez eu la un marathon sau macar un semi, insa duminica n-au fost decat 13km. dar buni, cu urcat scari, dealuri prin padure... asa ca pot spune ca am facut un semi-marathon :-))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...