Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Grupul in miscare cu motiv important


Recommended Posts

redactor, tu alergi pe stomacul gol sau mananci ceva inainte? si daca iei micul dejun inainte, ce ai in meniu si cat timp lasi sa treaca pana mergi la alergat?

 

eu alerg dimineata doar cursele organizate :-)) ; insa recunosc ca le prefer pe cele de dupa ora 10. in timpul sapt mi-e imposibil sa alerg de dimineata, caci plec destul de devreme la serviciu insa mi-ai dat o idee; cred ca voi incerca sa alerg sambata dimineata, tot pe la 7-7.30 inainte sa se trezeasca lumea :-)) sau poate chiar mai devreme sa fiu deja acasa cand mi se trezeste gandacica, sa putem sa ne dragalim putin in pat ; sau poate sa alerg duminica cand nu iesim cu bicicletele. ma gandesc

 

Anda, sambata asta la pranz, mergem la o plimbare gurmanda de 10km, intr-un orasel simpatic dintr-o zona frumoasa de pe la noi; mergem si mancam :-)) , sunt curioasa cum va fi; inca n-am reusit sa aflu daca e vorba de un traseu accesibil cu carutzul sau trebuie sa o ducem in spate pe voinica. si sper sa avem noroc de vreme frumoasa, ceva soare si fara ploaie caci de frig sigur nu scapam :-))

 

o dupa-amiaza placuta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 987
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Lea,distractie placuta,adica pe distanta aia ,mincati sau drumul se sfirseste cu o masa copioasa? [:)]

 

Noi nu drumetim nici duminica asta ,duminica pe Paste,avem musafiri si nu putem.

 

Eu trebuie sa slabesc,mi-au iesit analizele aiurea,asa ca am hotarit sa maresc numarul de km zilnic,cind am timp vreau sa merg in imprejurimi,de data asta vreau s aincerc nordic wolking,adica imi propun sa fac traseul intr-un anumit timp.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Lea, alerg pe stomacul gol. Dar beau niste apa la jumatate. (alerg 3 km) Chiar si cafeaua o beau dupa ce termin.

 

Anda, multa sanatate. 

Daca vrei sa fii super fit - fa zilnic 15.000 pasi. Deocamdata. :)

Dupa 6 saptamani, nu mai ai tensiune si slabesti cel putin 3 kile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Lea, si noi mergem la plimbari lungi  de 7-10 km in weekend - insa intotdeauna imi aleg 20 deminunte pentru un jogging si plec de una singura dintre ei. In acest timp, sotul si baiatul vin din urma si am in sfarsit momentul sa le zambesc superior :))) cand ma opresc si ma re-intalnesc cu ei :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc,Mirela!!!

 

Daca timpul ar permite,poate as reusi s afac nuamrul ala d epasi.Chiar ma uitam pe telefon,am facut pina acum(si nu port telefonul in permanenta in buzunar),in aprilie am 86 km facuti.

 

In drumetie ,si eu plec cu stomacul gol,cind facem pauza,maninc un sandwich ,o banana insa la mine apa e baza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela, am sa incerc sa alerg si dimineata, in weekend-uri; la inceputul lui mai o trimit pe pitica in vacanta in Rom pt 2 sapt, asa ca voi avea ocazia sa testez.

nu stiu daca o sa reusesc sa-mi creez un obicei de alergat sambata sau duminica dimineata, caci sunt singurele dimineti cu ingramadeala de copii voiosi in patul nostru, si recunosc ca pt mom nu ma simt in stare sa renunt. :-))

 

oricum, sunt norocoasa ca am posibilitatea si timpul sa alerg sau sa fac sport in sala la pranz, la serviciu. si cum suntem si intr-un zonning in afara orajului, avem si o padure si un parc mare in zona, numai bine de profitat.

 

si mi-ai mai dat o idee: in zilele in care nu alerg sau nu fac sport, daca nu ploua, voi iesi la plimbare alerta :-)) ; asa le dau posibilitatea muschilor sa se relaxeze, fara sa leneveasca prea tare :-))

 

mult succes Anda si sper sa reusesti sa gasesti timp pt nordic wolking.

duminica sau luni va povestesc cum a fost la plimbarea de sambata; din cate am inteles de pe site-ul lor, mergem, ne oprim si mancam, iarasi mergem, iarasi oprire pt mancat. e cam sumar si fara prea multe explicatii site-ul ala si ma cam deranjeaza; dar se pare ca sunt la a 11a organizare si toata lumea e multumita

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda, ai timp zilnic de tine. Trebuie sa te ai ca prioritate. Trebuie doar sa fii determinata.

 

Si, e timpul sa iti iei si pedometru ceas acum ca a trecut un an deja. Te va dermina zilnic sa iti atingi obiectivul. Crede-ma ca se poate. Sunt o dovada.

Tinind cont de mesajul Mirelei,ma pregatesc sa bag citiva km acum dimineata,mi-am propus ca atunci cind imi pemrite timpul sa fac o tura(am s amasor sa vad cam citi km sunt)pe aici prin...spatele casei!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...