Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Grupul in miscare cu motiv important


Recommended Posts

Dar de ce trebuie neaparat mers pe jos? Dansul nu e miscare? Stretchingul nu e bun? Ex. De izometrie? 

Adica e bine sa numaram pasii, probabil e o motivatie in plus, dar aacultam si corpul? Cateodata ne cere sa intindem oasele , cateodata sa topaim.... voua nu vi se pare asa?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 987
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ma alatur si eu grupului de miscare. Incerc sa fac zilnic cate o ora la bicicleta eliptica si, dupa, cateva genoflexiuni, deocamdata doar 25 ca si asa imi tremura picioarele de la bicicleta.

Eu am inceput in februarie. Ma simteam rau, parca nu puteam respira, nu ma puteam apleca si nu am neaparat o problema de greutate. De atunci ma simt mult mai bine, am inceput sa scap de colacelul de pe burta, soldurile s-au mai micsorat, nu mai zic de maini, eram tare ofuscata de aspectul bratelor, de la eliptica si-au mai revenit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Anda, ajuta foarte mult daca pui doua perne sub picioare, in timpul noptii. Tu faci asta? eu da,

 

Am facut la un moment dat, si dupa cateva saptamani am inceput sa am dureri de spate, cred ca pozitia era putin nenaturala sau exagerasem eu... am renuntat...

In schmb, cand incep sa merg ceva mai repede...efectiv simt cum se dreneaza picioarele si incep sa se dezumfle :)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ma alatur si eu grupului de miscare. Incerc sa fac zilnic cate o ora la bicicleta eliptica si, dupa, cateva genoflexiuni, deocamdata doar 25 ca si asa imi tremura picioarele de la bicicleta. Eu am inceput in februarie. Ma simteam rau, parca nu puteam respira, nu ma puteam apleca si nu am neaparat o problema de greutate. De atunci ma simt mult mai bine, am inceput sa scap de colacelul de pe burta, soldurile s-au mai micsorat, nu mai zic de maini, eram tare ofuscata de aspectul bratelor, de la eliptica si-au mai revenit.

 

Eu as sugera sa faci genuflexiunile inainte de bicicleta, stiu ca la sala mi se recomanda sa lucrez intai grupele musculare separat si apoi exercitiile cardio

:) poti macar incerca sa vezi daca ti se potriveste :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...