Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Grupul in miscare cu motiv important


Recommended Posts

Astazi am facut aproape 4 km in vreo 28 de minute,e drept ca a fost doar vale ,insa am stabilit un record personal! [:D]

 

Deci saptamina asta bifez doua drumuri de 4 km si un nordic walking.

 

Miine am in plan o drumetie de 15,5 km.o ruta noua.Vremea se anunta bunapentru drumetie,cu temoeraturi asa d e21-22°C,sper sa nu ne ploua.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 987
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

De cand m-am mutat pot sa scriu si eu la subiectul asta :))

La sala nu merg pana in sept cand vine si sotul asa ca singura miscare e mersul pe jos.

Aici indiferent de directie ai de urcat si de coborat pante si trepte.

Am mersi vineri la sf de iunie in Muenchen la verisoara noastra, ne-am plimbat pe acolo prin centru si prin gradina englezeasca. Dupa ce a plecat sotul inapoi am facut sambata un drum de 5,6 km pana la mall si inapoi. Am plecat la 10 si m-am intors la 18 si ceva. A doua zi am mers iarasi cativa km. Cand am ajuns aici am mers iarasi mult, la lucru a fost plin ca nici nu apucam sa mananc si ajungeam sa mananc toata ziua o budinca sau un sandwich. Asa ca am slabit putin.

Weekendul trecut am fost iar in Muenchen, am plecat la 9 si ceva dimineata si m-am intors la 9 si ceva seara. Cred ca o ora am stat jos in total. Nici atat.

Acum am avut cateva zile de mancat doar dulciuri, azi de ex am mancat o felie de prajitura cu capsuni, una cu mere, gem, miere si niste alune.

 

Am cumparat si greutati pt glezne pt cand ma mai plimb pe aici.

Dar abia astept sa vina sept si sa ma vad in apartament ca sa putem sa incepem iar cu sala, cu mancatul sanatos si plimbari in 2.

 

 

Felicitari, Andacos, cel mai bine e ca iti place miscarea si nu o vezi ca pe o corvoada! Ajungi sa iti atingi toate obiectivele asa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xio,multumesc! [pup]

 

Astazi a Lidl sunt iar tricouri care lasa pielea sa respire.Eu vreau sa ma duc sa-mi mai iau 2 ,asa ca o sa am in total 5,macar le bag odata la amsina de spalat!

 

Insa am gasit prima diferenta dintre cele doua marci(no name de la Lidl si Adida),dupa primul spalat la masina(eu le-am pus in apa cu detergent si le-am spata la mina de vreo doua ori ca nu aveam destule pentru masina de spalat),pe linga finetea materialului si anume ca la spalat cele no name ai inceput sa "scoata"ate pe la cusaturi.

 

Saptamina ce a trecut nu pot raporta nimic din pacate(la cintar vorbesc)ca am avut perioada si de data asta am avut retentie de apa.

 

Insa va fi o saptamina cu 2 zile de nordic walking,un drum ...la vale [:D]  si sper la o drumete duminica!Am fost si ieir intr-o drumteie frumoasa de 14 km,sa vad cind pun ceva poze!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu continui cu miscarea; alergat si bicicleta.

ieri am facut cu colegul o tura de biciclete, de 68km; am pedalat destul de sustinut la deal si pe drum drept; si am profitat de coborari; am avut o medie de 20km/h, am progresat fata de iesirile precedente, suntem mandrii de noi. recunosc ca pe la 50-55km ma cam apucase panica, vroiam acasa fara pedalat :-) . dar mi-a trecut repede si a fost super

 

azi sunt in pauza de sport iar maine la pranz cred ca ies la alergat, clasicul 9-10km. miercuri seara cred ca vom iesi iarasi la pedalat, nu de alta, dar sa nu ne pierdem obiceiul si ritmul.

 

peste 2sapt plecam in vacanta in Franta. luam bicicletele cu noi + extensia pt copii (o roata cu pedale si coarne ce se agata de bicicleta noastra. sper sa nu fie prea lenesi baietii la pedalat in deal, ca am incurcat-o :-)) , au totusi aproape de 30kg fiecare). colegul, pe langa unul din baieti, o va avea si pe fii'sa in scaunel (alte 15kg).

va fi probabil o vacanta in care nu ne vom ingrasa :-)) .

intentionam sa facem si drumetii. ramane doar sa avem noroc de vreme caci de planuri si program de activitati nu ducem lipsa

 

pt moment n-am mai fost la sala; tot zic sa merg sa-mi lucrez spatele si abdomenul. dar nu ma tenteaza cand e frumos afara, nu reusesc sa ma mobilizez :-((

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ouf XIO, sper sa ai dreptate; desi pt moment, nu reusesc sa-mi recuperez abodomenul extra plat de dinaintea sarcinii. nu am grasime, insa nu-mi mai pot tine burta non-stop, cum o faceam inainte. si uneori, dupa masa, cand stau pe scaun la birou sau in masina zici ca sunt gravida in luna a4-5a  [fri] Si asta in ciuda faptului ca alerg/merg cu burta incordata....

 

dar, dupa cum am mai spus, recunosc ca de cand cu alergatul si biciclitul, mi s-au rearanjat frumos muschii fesieri  [:)]  si parca si pacostea de celulita s-a diminuat (bine, pt celulita cred ca a contribuit si contribuie mult litri de apa si ceai pe care ii beau pe zi). mi-am recapatat talia si s-au mai dus si ceva cm de pe coapse

e primul an in care nu ma las pe tanjeala cu sportul in luna iulie, inainte de vacanta

 

o zi buna cu miscare va doresc [flo2] si profitati de soare

 

PS. Dana, spune-ne si noua regimul pe care il tii in paralel cu nordic walking. eu tot pe la 58-60kg ma invart  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lea,eu nu am un regim deosebit,doar am redus portiile si carbohidratele.Am scos(nu d etot mai scap pe aratura uneori [:D] )rontaiala ...din fata laptopului(seara)si am inceput nordic walking.

 

Ins aeu am si d eunde da jos,de asta e si asa de succes la mine. [:D]

 

Astazi schimb putin ruta,sunt curioasa citi km or sa fie,ma duc doar prin padure ca e canicula [:D]  la noi.

 

Sper sa scad sau sa-mi arate ceva imbucurator cintarul in curind.Adica sa ajung la 10 kg pierdute.Ce am observat e ca kg astea le-am pierdut...de peste tot!Brate,piept,burta/stomac,ceva pe fund(eu aoclo nu am prea mult)si picioare.Deci am slabit uniform,de asta la haine nu se cunoaste foarte,foarte mult.Sigur ,toate bluzele/tricourile imi sunt largi,pantalonii la fel,fustele,insa nu vreau sa-mi schimb inca garderoba ca mai am in plan 10!!! [:D] (si inca 10 pina la marea calatorie [ph34r] )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda - Dana :-)) , te admir f mult. si e normal si super ca ai "slabit" de peste tot, nordic walking-ul iti pune in miscare toti muschii. eu nu sunt genul de rontait (intre mese, la serviciu doar fructe si rar cate o ciocolata iar acasa seara, nu ma ating de chipsuri desi colegul e mare amator si mancator. insa trebuie sa fac un efort sa limitez/diminuez masa de seara, mai ales ca la pranz in general mananc bine si echilibrat)

 

si la noi e canicula, dar tot o sa ies la alergat ca sala nu ma inspira; ma bag in padure si asta e, fac 5 ture roata :-))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am facut ieri o alta ruta,prin padure,la racoare sua ma rog asta a fost intentia,da...a fost si la noi foarte,foarte cald!Si va fi si astazi,insa astazi oricum nu am cum s afac.

 

Ruta mult mai scurta decit am crezut insa solicitanta.

 

Cintarul e uriciios,am retentie de apa,am si baut foarte ,foarte mult ieri la cit de cald a fost!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...