Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Grupul in miscare cu motiv important


Recommended Posts

  • Răspunsuri 987
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

viv, stii de ce este fain sa ai pedometrul? Pentru ca inregistreaza si miscarile prin casa.

 

Si asa se mai aduna niste sute/mii de pasi.

Eu va recomand acel cesulet care inregistreaza toate miscarile, somnul, caloriile.

Cesuletul ala cum face diferenta intre pasii pe care ii fac si miscarea mainii cand fac diverse activitati?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

viv, stii de ce este fain sa ai pedometrul? Pentru ca inregistreaza si miscarile prin casa.

 

Si asa se mai aduna niste sute/mii de pasi.

Eu va recomand acel cesulet care inregistreaza toate miscarile, somnul, caloriile.

 

 

da, dar eu personal cred ca e un pic de farsa, fiindca miscarile prin casa, prin birou nu tin loc de activitate fizica, sunt asa un fel de frectie.

 

am citit pe net review-uri de oameni care s-au ingrasat cu fit-bituri fiindca li se parea ca oooooaaa, ce mult ma misc si ce de calorii ard ( mie mi-a dar 2,000 de cal la 10,000 de pasi, aboslut imposibil fiindca in mod normal ma spetesc pe banda pret de vreo 3 mile pt 300 de calorii....) si intensitatea e clar diferita, ca fie alerg la 7-8 mile pe ora, fie merg pe inclinatie 10-15% la 3.5 mile pe ora.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Aquai, desigur, nu este o masura absolut exacta a miscarii insa teoretic, la fiecare miscare a corpului (chiar si cand dai cu aspiratorul) - corpul arde calorii.

 

De fapt, se arde energie si cand mergi cativa pasi - in mod fizic, corpul arde calorii.

 

Depinde si cum e setat aparatul - eu la 6000 de pasi imi da 340 calorii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...