Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Grupul in miscare cu motiv important


Recommended Posts

  • Răspunsuri 987
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

site-ul official este                      www.viasacra.at

 

Noi am facut von Hinterbrühl nach Mariazell. Sotul a primit niste carti/ghiduri si s-a luat dupa ele. Eu am descarcat un app si m-am tinut dupa el  [afro] ​. Practic drumurile nu sunt actualizate si nici nu sunt in concordanta [batcap] sunt relative prost semnalizate sau poteci necuratate, nebatute de mult timp. Asa ca la fiecare etapa am gresit drumul, ne-am intors sau doar am ocolit si am facut km in plus. n-a fost o miscare inteleapta la asa drum lung si insorit. Acesta e drumul nostru.     www.viasacra.at/via-sacra

Timpii trecuti de ei sunt departe de realitate. Pe unde ne-am cazat ne intrebau de unde venim sau care e urmatoarea etapa si cam faceau ochii mari. O lectie invatata. Data viitoare ne impartim singuri etapele.

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Interesant drumul ala,de retinut!

 

Pai si mie mi se pare greu de facut 40 km intr-o zi,cu urcusul de rigoare,acum daca ar fi drum drept,poate-poate,dar cu urcare...greu.

 

Cite zile v- a luat sa-l duceti pina la capat?Peisaje?Ca vad ca sunt cotate bine.Ati rezervat inainte loc de dormit,sau asa...pe loc?

 

Noi mergem in a doua saptamina din octombrie in Obersdorf,avem multe drumetii in plan,abia astept,eu iubesc zona,iubesc Allgäu.

 

Astazi am fost obosita,m-am trezit la o bucata de noapte(era aproape dimineata de fapt)si vreo 2 ore am stat cu ochii pe pereti.Deci...fara nordic walking astazi:

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

4 zile am facut, asa cum sunt etapele pe site.

am contactat agentia si ei s-au ocupat de rezervari si tot. ne-au trimis 2 ghiduri si drum bun!

acum probabil ca am mai schimba cate ceva, poate nu ne-am face rezervari, ne-am opri unde am simti ca e cazul.

peisajele sunt superbe. am facut poze cu telefonul  dar inca nu le-am descarcat. dupa ce descarc, am sa pun cateva.

daca vrei detalii, spune-mi si mai scriu. momentan m-a lovit o raceala... ieri ne-am intors si pe drum am inceput sa simt ca ceva nu e in regula, dar m-am gandit ca nu-i cine stie ce. acum zac, asa ca nici eu nu am facut nimic azi, doar bagat niste rufe la spalat.

 

 

nu stiu cum merge forumul la voi, dar eu am incercat ieri sa corectez niste greseli gramaticale, mi-a sarit o cratima etc. si nu am reusit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele perseverente , cum va mai simțiți, sper ca mai bine si mâine e zi de mișcare!

Ooo...daaa!!!

 

Miine incep ziua cu nordic walking,apoi ceva smotru si pregatiri pentru gratareala de duminica!

 

Duminica mergem in drumetie,un traseu de vreo 15 km,sper sa ne lase vremea sa ...ne facem d ecap!Prognoza nu s.a hotarit inca daca va ploua sua nu!Asta e...riscam,insa pina acum n-am avut parte de ploaie in drumetii!Poate asa o fi si duminica!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

am contactat agentia si ei s-au ocupat de rezervari si tot. ne-au trimis 2 ghiduri si drum bun!

acum probabil ca am mai schimba cate ceva, poate nu ne-am face rezervari, ne-am opri unde am simti ca e cazul.

peisajele sunt superbe. am facut poze cu telefonul  dar inca nu le-am descarcat. dupa ce descarc, am sa pun cateva.

Cred ca peisajele sunt superbe,sa ne pui poze cind ai timp si-ti trece raceala!Sanatate multa!

 

Daca perioada nu e aglomerata,cred ca n.as lua prin agentie,respectiv n-as face rezervari.M-as opri acolo unde as vrea,repet cu mentiunea,sa nu fie o perioada aglomerata,in general drumurile astea acu perioade cind sunt foarte aglomerate si cum a fost SF;Maria,tot ce-i posibil sa fie o perioada din aia.

 

Oricum,40 km intr-o zi...chapeux!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...