Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Grupul in miscare cu motiv important


Recommended Posts

redactor, daca datul cu aspiratorul ar consuma atatea calorii, n-am mai prea vedea persoane cu probleme de greutate :)

 

nu vreau sa ma contrazic cu tine, vreau doar sa atrag atentia ca pasi prin casa spalat vase sau aspirat nu inseamna pe departe o viatza activa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 987
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

  • Administrators

aquai  - eu nu am spus CATE calorii se ard cu datul cu aspiratorul - am spus doar ca se ard.

Acuma, vad ca tu faci o varza din ce am spus si iei in deradere acest topic - ma rog, fiecare cum crede de cuvvinta, eu sunt convinsa ca peste 12 mii de pasi pe zi sunt benefici sanatatii. Tu, poti crede ce vrei tu, desigur, nu=i bai, [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

no, nu-i chiar fair sa zici ca iau in deradere, daca iti atrag atentia ca mai ales in cazul in care ti s-a recomandat schimbarea modului de viatza pasii din casa nu-s chiar o schimbare, caci pe aceia ii faceai oricum.

 

e un inceput, dar nu te opri aici, ci progreseaza  [flo2]

 

acum sper ca e mai clar ce vreau sa spun?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Aqai, pai tu crezi ca se fac 12mii de pasi cu aspiratorul?

Am mai spus deja ca fac in jur de 6 km pe zi - fiecare zi - iar asta, inseamna cam 8mii de pasi la care se adauga ce mai fac prin casa - cam 4 mii de pasi (dar asta nu numai in cas a - ci adaug si tura de la magazinul de paine, sus in jos pe scari)

 

Deci schimbarea pentru mine e clara - de la 3-4 mii de pasi pe zi la 12- sau 13 mii de pasi pe zi. Plus zilnic 30 de minute de bicicleta. Eu zic ca e o schimbare. [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu m-am plimbat luni de la 11 jumate pana la 19 cu o pauza de o ora, hai sa zicem o ora jumate. la intoarcere am facut 1,3 km in 10  minute.

Am tot vrut sa folosesc aplicatia de pe telefon la lucru dar uit tot timpul, chiar sunt curioasa cati pasi fac in medie. :)

 

Daca va intereseaza este tabe cu cate calorii arzi si e si curatenia trecuta acolo. arde calorii, evident, ca e miscare, dar nu 30 si ceva decat daca lucrezi mult de tot :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pt cei sedentari si care vor sa inceapa sa se miste mai mult eu recomand cu caldura sa faca walking cu Leslie Sanson.

 

Incepatori:

Avansati:

 

Cred ca cine are timp si chef, le poate face in aceeasi zi, una dupa alta, in total sunt aproape 30min. E simplu, funny, pune corpul f bine in miscare si se poate face zilnic! Cred ca numarul total de pasi ar trebui sa fie destul de impresionant la final:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Mie imi place in aer liber - si am si avantajul ca am o faleza lunga de 12 km foarte aproape asa ca profit de aer si panorama.

Mai nou, am descoperit ce multa energie iti da muzica la casti - asa ca merge foarte bine plimbarea mea foarte rapida - zilnica.

Nu las sa treaca nici o zi fara ea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miscare, ceva?

Am o intrebare: ce anume grad de efort este periculos la 5 luni de la cezariana? Sa ridic greutati mari, sa alerg viteza, sa fac abdomene? Cum imi dau seama ca o mișcare nu e indicata si sa ma opresc? Daca simt ca ma doare/inteapa, sau ceva presiune in zona?

 

:) se pare ca am mai multe intrebari !!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...