Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Grupul in miscare cu motiv important


Recommended Posts

[:)]  intru si eu sa va salut si sa va spun ca ma tin de sport; sapt trecuta am alergat de 2ori din 3 iesiri propuse insa a fost OK, n-am culpabilizat prea tare  [:-)))]

 

greu cu intratul in ritm, insa motivatia e in top. tocmai ce am alergat un pic mai mult de 10km  [:D]  fara sa ma simt distrusa pe parcurs si cu un ritm bun

sapt. asta mai alerg joi - mai putin km (max 6-7) dar mai accelerati. 

 

pe 17sept m-am inscris la un trail de 16km, la noi in padurile din Ardennes, traseu cu urcusuri si coborasuri garla insa sper sa fac fata, sa termin rezonabil (< 2h). de sapt viitoare intru la regim, mancare sanatoasa: fara aperitive - porto si bere  [:I] , fara pizza si ciugulit crontzanele.

pe 2oct m-am inscris la o alta cursa, in Luxembourg de data asta, si doar 12km; am mai facut cursa asta acum 3ani; parcurs dragutz si potabil si ambianta super. la sfarsitul lui oct, pe 23, iarasi in zona noastra, voi participa la o cursa organizata de o fundatie pt lupta contra cancerului de san. sunt doar 6km asa ca i-am propus si vara'mii sa vina cu mine. jumatate din tariful de inscriere merge in cercetare, contra cancerului.

 

o dupa amiaza placuta si o sapt plina de miscare va doresc  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 987
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

greu cu intratul in ritm, insa motivatia e in top. tocmai ce am alergat un pic mai mult de 10km  [:D]  fara sa ma simt distrusa pe parcurs si cu un ritm bun

[batcap] [batcap]tocmai cind ma laudam si eu in mesajul anterior!!!! [:-)))]  [:-)))] 

Pricum pe mine app-ul de pe telefon m-a "ridicat" de la gradul de "mers"la cel de "alergat" [:D]

 

Pentru restul...doar atit,bravooooo!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hai sa va spun si ca uneori mi se pare bizar cheful asta si placerea de a alerga; ok, ma joc cu alergatul de ceva ani, de prin 2010 parca am inceput. Am facut o pauza din luna a 6a de sarcina pana aproape de aniversarea de 1an1/2 a gazei dar acum parca's posedata :-)) F rar mi se intampla sa ma intreb pe parcurs cine naiba ma pune sa ma martirizez asa :D Si asta de cand cu cei 20km la Bruxelles

 

Anda, mersul tau nordic e super; iti antrenezi toti muschii. Ca sa nu mai spun cat te admir pt determinare.

Eu am avantajul sa fac sport in pauza de masa; altfel... greu m-as mobiliza odata ajunsa acasa, sunt convinsa :-((

 

M-am decis sa o cred pe Xio cu balonarile; mi-am luat carbune activ si am reinceput cura cu ceaiurile. Dar nu sunt deloc serioasa cu exercitiile - si as putea sa le fac f simplu si acasa; dar... odata ajunsa acasa sunt o hahalera :-))

 

Xio, tu ce mai faci? sper ca nu esti in butoiul cu melancolie... Curaj cu mutatul si cu toate schimbarile din ultimul timp

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Anda, mersul tau nordic e super; iti antrenezi toti muschii. Ca sa nu mai spun cat te admir pt determinare.

Ha,ha,ha...ce determinare, daca cu mincarea stau prost tare!!!!! [batcap] [batcap]

 

Am mincat acum niste salata de ton cu bagheta(scoasa din cuptor [pofticios])si la final am mai taiat o felie(subtirica e drept  [smulgpar] )am uns-o cu unt(inchiputiti-va cum arata untul pe bagheta aia calda [pofticios] )si am mincat-o si pe aia.

 

Si ma gindesc ca mai am bagheta...cum ar fi cu unt!!!! [batcap] [batcap] [batcap]

 

Habar n-am ce e cu mincatul asta in ultimele zile,as roade in permanenta ceva... [batcap] [batcap]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eh, acasă.... Doar să o amuz pe fi mea mai fac ceva, ca râde când fac flotări, în rest simt ca nu am energie nici sa ma târăsc, în afara de strict activitățile cu copilul... Am o poftă să dooorm... Plus mâncatul.. am noroc de metabolism bun si am aceleași haine, dar sunt tare nemulțumită de oboseala asta cronica! :(
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu vreau s ama duc in seara asta la tura mea obisnuita de nordic walking,chiar daca afara e foarte cald,undeva aproape de a apune soarele ca se racoreste imediat!

 

Toata ziua m-a durut capul usurel,cihhh!!!

 

Lea,sa stii ca elanul e pe mine cu mersul seara,pentru ca sunt libera,de saptamina viitoare...adieu ,mon amour,ca incep serviciul .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zi d evara (pina-n seara [:D] )asa ca astazi vreau sa ma duc acum dimineata ,la o tura combinata de nordic .

 

Da si asta e tot un lix ce mi-l permit ca-s in concediu,de saptamina ce vine...nu mai stiu ce si cum.Cel putin prima saptamina e foarte aglomerata,apoi mai pot strecura cite ceva.

 

Deci...la miscare cu mine!!!! [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...