Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Grupul in miscare cu motiv important


Recommended Posts

Eu ieri am fost spre dupa masa foarte aglomerata si obosita asa ca am sarit peste,chiar ma prindea noaptea pe drum daca ma incumetam la ceva.

 

Asa ca astazi ,adica acum [:)],inainte de ama apuca de bucatareala,ma duc sa bag o tura combinata(aceea in jur de 10 km)pe care eu am declarat-o "runda de iarna"  [:D] ,pentru ca am de gind s-o fac si pe timpul toamnei/iernii,macar de 2-3 ori pe saptamina.Va trebui sa schimb minimal,sa trebuiasca s amerg pe sosea,inc urba aia de va spuneam anterior,cind vor veni ploile si deci si noroiul.

 

Miine vreau in srumetie!!!!!Insa am eveniment in familie,asa ca las sarbatoritul [:D]  sa decida ,insa am sa ma dau bine pe linga el s azica da!!!!! [:-)))] [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 987
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Distanta si timpul arătate înseamnă o viteză de 9km pe ora, ceea ce ar fi o alergare ușoară, poți și merge la viteza asta dar e mai greu de susținut atât timp mersul asta ultra rapid. Așa că normal ca te înregistrează cu alergare. Dar tu, pe tot parcursul, cum simți respirația, dar pulsul?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda,jumatate din distanta respectiva...e deal!Clar,la vale e ok e mers in viteza,o usoara alergare,insa la deal e mai greu!!!

Am momente cind zic"gata...nu mai pot"insa ma mobilizez si merg mai departe!

 

Astazi a fost si foarte cald am avut momente cind...simteam ca nu-mi ajunge aerul [:)]  si atunci clar incetinesc!

 

App-il de pe telefon,analizeaza complet ,viteza pe toata distanta si se  vede clar ca la deal...e mai mult mers.Insa atita timp cit spune "alergare"(in imaginile care le pun scrie in coltul din dreapta gehen=mers,laufen=alergat )e ok pentru mine(app-il de pe telefon a spus ca am mers in medie cu 8,9 km /h [:D]  )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda, la noi la Aldi au fost deja, prin primavara (sau inceputul verii) mi se pare, cand au avut imbracamintea pt alergat sau pt bicicleta. Uita-te prin benzinariile mai mari de pe autostrada sau in magazinele sport. E f important sa fi vizibila si nici mie nu mi se pare suficient doar ce ai la bete si incaltaminte :-((

De multe ori dimineata cand merg la serviciu intalnesc oameni ce alearga sau plimba cainele sau cu bicicleta; ii iubesc pe cei vizibili, si mi-a fost frica o data, cand am zarit pe cineva in ultimul moment desi era pe trotoar...

 

Noi am fost la padure astazi; nu ne-am miscat prea mult dar tare bine si frumos a fost. Maine mergem intr-o vizita; deci ca de obicei, weekend fara sport.

Insa recuperez molo sapt viitoare; mi-am planuit 2iesiri lejere, nu de alta dar sambata voi avea 16km. Mi-am planificat si un regim alimentar (sau mai degraba spus o atentie la ce mananc). Sper sa ma tin de planuri :-))

 

La multi ani sotului si petrecere frumoasa Anda O seara placuta

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...