Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Grupul in miscare cu motiv important


Recommended Posts

La noi a plouat ,in sfirsit,dupa mai bine d etrei saptamini,a plouat cam toata noaptea!

 

Nu are rost sa spun ca sotul miriie [:D],a gasit motivul pentru a nu merge in drumetie,asa ca am sa-mi iau echipamentul si ma duc la o tura combinata d enordic walking(adica tura lunga de 9-10 km).

 

E racoare bine(unii ar spune chiar frig,insa pentru mine e foarte,foarte ok tempertaura),ma cam doare burta(am fasole pregatita [ph34r]  dar sunt si la ovulatie [zirea] )si un genunchi [:D]  ,insa ma duc ,sa-mi fac tura!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 987
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ai schimbat aplicația? Arată altfel acum

Nu,e aceasi ,doar ca mi-a analizat miscarea si mi-a dat cam 7 km de mers si cam 2 de alergat,deci trebuia sa postez doua imagini, [:D]

 

Asa ca m-am rezumat la numarul de pasi! [aerob] [aerob]

 

edit Sigur,nu pricep de ce mi-a analizat asa,atita mers si asa putin alergat,ca am avut ritm bun,destul de constant.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A inceput sa se intunece devreme,de la 7,45 e deja intuneric,asa ca ,cred ca pina la primavara voi spune "adio"turelor mele de seara.

 

Indiferent cit m-as ambitiona,nu cred ca reusesc sa rezolv toate pina pe la 6 seara s apot baga o tura...Si Ziua scade de acum...deci cred ca voi ramine doar cu ture de dimineata (cind pot)si intors de la servici in ritm alert.La dus,nu ma avangardez la ritm alert ca transpir prea tare...

 

Oricum sunt hotarita sa contnui si pe timpul anotimpului rece...frigul nu imi sta in cale ,ca eu is mai prietena cu frigul decit cu caldura,sa vad cum va fi cu ploaia,eventual imi procur o sapca impermeabila daca se anunta ploi prea multe.

 

In we voi face turele combinate,de 9-10 km,si in rest de cite ori pot ,rundele normale.

 

Sper ca pina la anul pe vremea asta sa mai dau 10 kg jos!!!!(chiar daca acum cintarul e stationar de aproape 2 luni si super-mega enervant !!!! [zirea] [zirea] )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda, e bine ca pastrezi tura de intors de la serviciu; ai reusit sa-ti cumperi benzi reflectorizante?

si eu prefer sa alerg mai pe vreme rece decat vara. am alergat si pe mai putin de 0°C si niciodata n-am fost bolnava, n-am avut nimic la gat desi respir pe gura.

 

am facut cross-ul (trail) meu de 16km sambata; am avut o vreme frumoasa. parcursul superb, organizarea extra, insa traseul dificil... f dificil dupa 12km1/2; mult de urcat, si chiar pante abrupte; noroc ca ne-au pus sfori in unele locuri si n-a trebuit sa urcam in 4 labe :-))

in plus, se pare ca nu m-am hidratat cum trebuie, si pe la 13km dupa o urcare dura, am avut parte de niste crampe musculare de toata frumusetea; imposibil sa-mi controlez picioarele, sa le opresc (crampele, nu picioarele :-)) )... noroc ca n-am avut telefonul la mine caci tare l-as fi sunat pe coleg sa vina sa ma ia din padure. asa ca am mers; cat de repede am putut, insa 2-3km i-am mers.

locul 118 din 208 participante [pk] ; timpul 2h20 (din care 15min pierdute cand am coborat si "traversat" o mina de ardoises (nu stiu traducerea in rom, e vorba de un granit care e folosit pt acoperisuri in zona noastra) caci am fost multi participanti si deci coada mare la intrare, pe scari coborai doar cate unul)

 

ma dor picioarele de mor  [:)] , mai ales la coborat si urcat scari dar sunt tare incantata de performanta si motivata mai mult ca oricand :-)) ; mai ales pt regimul alimentar; drept urmare ieri mi-am facut o supa pasata, si asta intentionez sa mananc serile; am dreptul sa schimb supa doar pe salata :-))

 

urmatoarea cursa va fi la inceputul lui oct. 12km de drum "normal" - cat de normal poate fi in zona noastra - oricum, floare la ureche dupa cursa de sambata. [biz]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Lea,ca ai reusit sa termini!E greu tare la deal,greu!!!

 

Ieri in timp ce-mi faceam runda comnbinata(runda de forta cum imi place mie sa-i spun [:D] )am vazut marcaje pe pamint insa nu m-am prins ce inseamna.Insa aproape de sfirsitul rundei,m-am intersectat cu niste alergatori,si am realizat ce era cu semnele alea.Am parcurs acelasi traseu cu ei...zau ca mi-a parut rau ca nu am stiut de cross-ul asta,ca ma inscriam si eu [:D]  tot am batuu drumul ,prin acelasi loc!!!

 

Era un fotograf pe aoclo pe margine,ce aplauda alergatorii...m-am ales si eu cu aplauze!!!! [:-)))] [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...