Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Grupul in miscare cu motiv important


Recommended Posts

  • Răspunsuri 987
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

superbe peisaje la voi Anda, chiar daca par friguroase :-)) . profitati la maxim !!!

 

Redactor, te admir pt mobilizarea de dimineata; si eu as vrea sa alerg asa in weekend-uri, cand inca doarme toata lumea... insa pt moment gasesc doar scuze si explicatii de ce nu o fac (explicatii de oboseala si hai sa lenevesc in pat mai mult macar in weekend ca deja in cursul sapt trezirea e la 5h23 :-)) )

 

sapt asta cred ca am facut o prostie. luni am iesit la alergat cu un coleg si mi-a fost lene sa-mi iau ceasul meu destept; si in final am alergat 11km, destul de rapid;

si dupa, m-a luat o durere de sold stang, parca-mi simteam imbinarea oaselor. seara m-am cremuit cu antiinflamator diclofenac si totusi marti dimineata jale mare; o durere... de am mers schiopatat toata ziua :-(( Am continuat cu diclofenacul crema dimineata si seara, mi-am "interzis" alta iesire pe sapt asta indiferent de-mi trece or ba durerea.

azi nu mai simt nici o durere, cred ca m-am reparat; dar ma tin de cuvant si nu ies la alergat si nici la biciclit. si mai continui 2seri cu diclofenac-ul.

 

luni seara am fost la Decathlon si m-am innoit in sosete de alergat, o bluza si 2 tricouri frumoase; stiu, stiu ca vine iarna dar tare mult mi-au placut si la unul am avut chiar 20% reducere ;-)). pt ziua mea ce se anunta in curand, o sa-mi fac cadou un echipament nou de iarna pt alergat; si poate si o noua geanta sport :-))

 

o zi buna plina de miscare va doresc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ieri am facut un traseu si am urcat de la aproape 900 m altitudine,pina la 1900 m(Reichenbach-Rubuhirn).Din pacate nu am putut ajunge pina.-n virf,aerul rarefiat,lipsa de experienta,pe la 1900 m ne-am intors,insa fost o experienta minunata.

 

Lea sanatate,pozele urmeaza sa le pun ,e ceva de vis,paradisul incepe aici!!!

post-33577-0-62818300-1476343829_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oo, Lea, sănătate! Am pățit la fel cu soldul dureros când am alergat pe ciment si am presupus că de la suprafață dura. Tu crezi ca de la viteza?

 

Anda, eu in general alerg pe asfalt, macadam; cred ca doar 30-40% din traseu e prin padure, pe pamant. si cursele (exceptie trail-urile) pe care le fac, tot prin oras sau pe drumuri mici asfaltate.

e clar ca luni am cam "exagerat" sau poate nu mi-am strans bine asics-ii, sau cine stie din ce motive m'oi fi sprijinit mai mult sau mai tare in piciorul stg :-)) Important e ca mi-a trecut, cel putin cand merg nu mai simt nici o durere. si sed cuminte pana sapt viitoare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...