Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Grupul in miscare cu motiv important


Recommended Posts

  • Răspunsuri 987
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

wow Anda, chiar ca mi-ai starnit dorul de mers pe munte, de facut drumetii...

 

abia astept sa mai cresca Lea mea, sa putem face drumetii; in zona noastra, la tara, in natura, sunt organizate des drumetii pe dealuri prin padure; numai ca in general nu poti folosi carutzul si mandra mea tare repede devine nehotarata si vrea ba in brate, ba pe umeri, ba pe jos :-) sa studieze frunze, pietre, crengi;

si in suportul de carat in spate nu mai vrea sa stea (ca pe vremuri :-)) ). si oricum, sa faci 10km cu 15-16kg in spate... nu e chiar de dorit.

macar acum putem iesi la drum cu bicicletele, la ultimele iesiri n-a mai bazait, a fost chiar incantata

 

gata, intr-o jumatate de ora merg la alergat; vad ca nu ploua

@+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

wow Anda, chiar ca mi-ai starnit dorul de mers pe munte, de facut drumetii...

 

Cred,mai ales daca ai si "microbul"asemenea poze/imagini te stimuleaza!

E drept ca o asemenea vacanta nu e pentru oricine,trebuie sa fii iubitor d enatura/drumetie sa faci asemenea distante zilnic.

 

Eu am facut astazi nordic walking,mi-e mai clar ca niciodata ca nu s ecompara cu drumetia,nordic walkingul e muuuult mai solicitant.Mi-a curs sudoare "in valuri"ca asta vara.

 

Am avut un tricou de ala cu mineca lunga,care lasa pielea sa respire,foarte bun,cu vesta pe deasupra,nu mi-a fost nici cald ,nici frig.E vestimentatia perfecta pentru vremea asta.

 

Mi-am luat din concediu(pentru ca am gasit-o la un pret foarte bun)o bluza,flanelata de dinauntru si ceva ce imita impletitura pe afara.este perfecta,tine cald,se usuca repede (daca transpiri),nu miroase chiar daca o porti de citeva ori.Asta va fi pentru nordic walkingul de iarna,cu vesta pe deasupra.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu am facut astazi nordic walking,mi-e mai clar ca niciodata ca nu s ecompara cu drumetia,nordic walkingul e muuuult mai solicitant.Mi-a curs sudoare "in valuri"ca asta vara.

 

 eu cand ti-am spus ca ce faci tu e sport pe bune, pui la lucru toti muschii, nu m-ai crezut   [:)]

 

altfel eu am iesit la alergat, iarasi m-a jenat si continua sa ma jeneze soldul dar voi mai iesi si joi pt o tura. n-am avut ploaie, am avut chiar cateva raze de soare si padurea era superba. o placere

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine ploua incontinuu de aproape trei zile,astazi as fi vrut sa trag o tura dupa masa insa trebuie sa ma bag la facut mincare!Si am reinceput lucrul d emina,s-a deschis sezonul felicitarilor d ecraciun! [:)]

 

Miine insa ,indiferent daca ploua sau nu(desi s-a anuntat ploaie incontinuare)imi pun pancho pe mine si o sa haladuiesc pe dealurile patriei ca o fantoma galbena!!! [:-)))] [:-)))] (pancho e galben [:D] )

 

In rest am un "atac"de foame ,parca ieir a fost mai bine insa tot ma roade o foame cumplita! [ph34r] [batcap] Si aproape imediat ce ma ridic d ela masa!!!! [batcap] [batcap]

 

Am sa revin cu poze in we!!!! [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am facut astazi runda,vremea a tinut cu mine si nu a plouat,ba chiar a iesit si soarele timid si cel mai important e ca nu m-am murdarit,nu a fost noroi pe bucata unde e noroi ,in general.

 

Miine ma duc pina-n oras pe jos,asa ca mau marchez cam 4 km si duminica bag o tura extinsa de nordic walking(cei aproape 10 km)

post-33577-0-22522800-1477082770_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...