Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Grupul in miscare cu motiv important


Recommended Posts

  • Răspunsuri 987
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Anda, stiu ca ma repet, dar e superb ce-ti iese din maini, f frumoase felicitari  [flo2]

 

gata, am rupt lantul lenevelii  [batcap] ; tocmai ce-am facut o tura de 8km si ceva. greu a fost dupa 2sapt de inactivitate, dar m-am straduit sa alerg onorabil  [:)] 

Vreme rece insa superba; cer albastru si ceva soare iar bucata de padure prin care am alergat... feerica.

sambata dimineata am facut o tura de 7km cu dl sot, care s-a hotarat sa slabeasca si m-a rugat sa-l motivez; eu as fi preferat sa facem nordic walking cateva sapt. pana mai pierdea cateva KG, insa el vrea alergat direct; il cam doare spatele acum insa nu vrea sa accepte ca e de la alergat si insista sa continue. normal vom iesi la alergat si in seara asta daca nu cumva se pune pe plouat

 

urmatoarele iesiri sunt programate pe miercuri si vineri, sper sa ma tin de agenda si vremea sa ma ajute; poate miercuri fac un spinning

 

cam atat de la mine...

nici nu indraznesc sa va spun ca m-am cantarit azi dimineata si mi-a aratat 62kg  [bang]   [zid]  cand eu visam sa scad spre 55kg de la 60... n-am nici o scuza, in ultima perioada dezmat cu mancatul la restaurant si iaca rezultatul  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lea si eu voiam să scad spre 56 măcar, dar tot așa, am crescut :)) suntem mai bune la adunare decât la scădere ! Eu nu pot renunța la dulciuri, de fapt nu am renunțat niciodată, mereu am mâncat , dar avantajul era ca aveam o viață extrem de activă, însă acum nu reușesc să găsesc ora potrivita să lipsesc de acasă pentru sala :(. Abia aștept seara sa o vad pe fi mea, si nu mai fac nicio oprire, vin dintr-un suflet acasă să ne jucăm :) iar dimineața e doar cu mine acasă, si nu cred că ar sta cuminte la sala dacă am merge, iar în parc, e mișcare, dar nu cum eram obișnuită. Am avut momente când făceam acasă, dar zău că nu înțeleg de ce nu pot avea program constant de exerciții acasă, dacă nu plătesc abonamentul ala la sala :)) un fel de masochism financiar :)) momentan sunt si răcită si aici sunt 0-5 grade așa a nu mă încumet, mai greșesc și respir pe gura uneori și am mai pățit să zac în pat din cauza asta, acum multi ani dar de atunci suflu si in iaurt.

D ieri ma doare tare un genunchi când uc scări, la serviciu am de urcat si asa mi-am dat seama, :( Andacos, ajuta elasticele alea de la farmacie pentru genunchi, tu ai încercat?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Personal nu cred ca iarna e sezonul de slabit,adica mie mi s-a intimplat o singura data,acum vreo 2 ani cind l-am avut pe tata aici si s-a simtit foarte rau ,cu tensiune mare si atacuri de panica.Atunci am slabit vreo 3 kg.

 

In rest,iarna e sezonul de adaugat  [:)] Si eu am pus vreun kg pina acum,insa e sezonul alunelor ,am mai gustat si ceva dulce.

 

Lea,sa stii ca te invidiez un pic ca alergi cu sotul si eu incerc sa-l conving pe a meu,sa mearga cu mine,macar pentru relaxarea creierului [:D] insa nicio sansa.

 

Anda nu am folosit niciodata bandaje din alea elastice,insa sotul cind a avit o usoara entorsa capatat intr-o drumetie,le-a folosit cu succes.

 

La noi e ploaie cu ninsoare,insa in we vom avea soare.Abia atunci am si eu timp de-o runda-doua!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda,ti-a venit echipamentul,l-ai incercat?

 

Si eu am un usor guturai,insa nu cred ca miscarea imi face rau.Problema este timpul si ploaia care de vreo 3 zile nu se mai opreste.

 

Simbata am program asa ca o sa cada si nordicul de simbata,ramine duminica.

 

Si trebuie sa fac ceva cu mincatul...nu prea ma mai retin de la carbohidrate,nu prea mai am grija la portii si pe deasupra mai rontai si cite ceva seara,dupa masa,plus ceva dulce(eu nu prea maninc dulce insa cu atitea bunatati de craciun,uite ca ma abat de la drum!!!)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, a venit ieri, e chiar "încălzitor", cred că o să si facă treaba, acum nu mai am niciun motiv să lenevesc. În weekend vreau să alerg câțiva km, să încerc și echipamentul si determinarea mea! Pantalonii sunt flausati pe interior, dar cu posibilitatea de respirare, iar bluzele, clasice , de plastic :) !

Haideți, ca weekendul asta trebuie să facem treabă! Ca ma gândesc dacă ne forțăm puțin măcar toată iarna, în primăvară slăbim fluierând, când va fi nevoie pentru hainele de căldură!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ma bucur Anda2 ca noul echipament iti place si te incita la alergat  [aerob]

 

pana la urma cu alergatul de luni am ramas, de atunci n-am mai facut nici o branza. dar,... tocmai ce m-a sunat soatza  [:D]  sa-mi spuna sa plec la 16h30 de la birou ca mergem la alergat; cica nu se anunta ploaie. si cum eu nu pot iesi din cuvantul lui  [:D]  si daca intr-adevar nu ploua... se pare ca voi alerga in seara asta. 

weekend-ul nu se anunta prea grozav; si totusi poate reusim sa ne alergam duminica dimineata. vom vedea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am alergat 30 de minute, cam multe încetiniri/opriri pentru suflat nasul, ca sunt tot răcită, dar pentru picioare si circulație a fost grozav. Colanții de alergat au fost buni, călduros, dar bluza parcă tot mi-a ținut rece. Bine, ca pe deasupra aveam fleece si Vesta, probabil nu a avut pe unde să respire. Voi băgați în pantaloni bluza? Eu, de mândrie, am zis ca nu o bag, să nu arată că aia micii, dar la niște streching s-a ridicat si am rămas în pielea goală exact la mijloc :(
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu bag bluza in pantaloni,insa eu am bluzele lungi ,un singur tricou e mai scurt si mi s-a intimplat asta vara ce spui tu.

 

Eu am panatloni d edrumetie,desi m-am gindit sa-mi cumpar si eu pantaloni de astia de care spui tu.

 

Ma gindeam -ca tot am ajuns acasa poate bag si eu o tura astazi,insa am foarte multa treaba...chiar nu am timp.Miine insa sigur!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cucu si de la mine.

 

Aseara Am alergat, doar 5km caci pe sot il dureau picioarele, avea niste mini-crampe (lipsa de hidratare si Mg dupa cunostintele mele). Dar tot e bine ca am iesit...

Tocmai ne intoarcem cu totii de la piscina, de la balaceala. Diseara avem niste amici la masa si intentionez sa pregatesc ceva simplu.

 

Eu alerg cu bluzele in pantaloni (cand am mai mult de un strat :-)) ) ; si oricum, n-am bluze/tricouri lungi asa ca nu se vede nimic cocolos :-))

 

Maine se anunta f vantos la noi; mai vedem daca mergem dimineata la alergat, asa cum ne-am propus...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...