Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am gasit un articol complet, dupa parerea mea :

 

http://www.unica.ro/articol/osteoporoza-tipuri-tratament-diagnostic-tratament-34695

 

 

 

Ideea principala a articolului este ca nu exista tratament care vindeca, dar prin schimbarea modului de viata si alimentatie + tratament, se poate incetini evolutia bolii.

 

Trebuie renuntat la fumat si alcool, facut gimnastica usoara, mers pe jos si hranit fara grasimi si cu alimente bogate in calciu.

 

Citeste-l ! Este edificator pt ce te intereseaza pe tine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

Buna! Revin.Niciodata nu am fumat, de baut rar cate un pahar bere...mai mult la mare ,am intrat la menopauza cam devreme la 37 ani,dar am urmat tratamente de substitutie....Medicul a zis ceva gen ca femeile mai slabute sunt predispuse...Acum mi- a schimbat Actonelul pe care nu il suportam din cauza stomacului cu Bonviva.Dexa a iesit 3,2 si nu e prea bine...Eu merg mult pe jos,urc scari...M-ar interea si alte pareri...!Multumesc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Revin.Niciodata nu am fumat, de baut rar cate un pahar bere...mai mult la mare ,am intrat la menopauza cam devreme la 37 ani,dar am urmat tratamente de substitutie....Medicul a zis ceva gen ca femeile mai slabute sunt predispuse...Acum mi- a schimbat Actonelul pe care nu il suportam din cauza stomacului cu Bonviva.Dexa a iesit 3,2 si nu e prea bine...Eu merg mult pe jos,urc scari...M-ar interea si alte pareri...!Multumesc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Revin.Niciodata nu am fumat, de baut rar cate un pahar bere...mai mult la mare ,am intrat la menopauza cam devreme la 37 ani,dar am urmat tratamente de substitutie....Medicul a zis ceva gen ca femeile mai slabute sunt predispuse...Acum mi- a schimbat Actonelul pe care nu il suportam din cauza stomacului cu Bonviva.Dexa a iesit 3,2 si nu e prea bine...Eu merg mult pe jos,urc scari...M-ar interea si alte pareri...!Multumesc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...