Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cum vi se pare numele David?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 66
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si mie imi place ( copilul meu se numeste David). Cunosc si un adult asa (de unde m-am si inspirat cu mult inainte sa am copil)...omul nu stie ce e aia prejudecata sau sa il doara macar undeva de ce crede lumea + ca este unul dintre cei mai inteligenti oameni pe care ii cunosc, mie mi-a marcat copilaria si adolescenta. Nu stiu cat se datoreaza numelui dar asa e David pe care il cunosc eu. ( singurul lucru care nu imi place e ca la fiecare 3-4 baietei sigur e si un David , dar nu e vina numelui :) )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da. Si in germana e ca in romana. De ex mie imi place Christian in toate limbile numai in romana nu :)))))  cel mao mult in engleza si germana. La fel si Sebastian. 

Am avut un pacient ( deci barbat) pe care il chema....Candy. :)))))) unul Brain, unul Deniel si unul Sandy :))))) talking about weird.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mie imi place mult numele David...mai ales cum se pronunta aici "Deivid".

 

David,Sebastian, Christian, Daniel,Gabriel, Eduard, Alexander... si bineinteles William, sunt numele care imi plac.

 

am cunoscut si copii si adulti cu acest nume. mi se pare foarte potrivit la oricce virsta.

plus ca si in Biblie nu e orice nume, e un nume f important.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...