Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cum vi se pare numele David?


Recommended Posts

e mult prea comun.Cel putin in grupa fie-mii sunt 4 David....david si rares......sunt comune acum si  sincer mie nu mi-ar place ca pe copilul meu sa-l cheme ca pe alte cateva zecisau sute...exista nume frumoase si nu prea dese....

 

Eu zic sa te mai informezi si sa nu alegi un nume care a devenit prea comun.Parerea mea...

 

Asta e si parerea mea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 66
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Io's mai cu mot! Cunosc un David adult si nu cunosc nici un copil cu prenumele asta.

 

Pentru cunoscatorii de franceza, recomand piesa/filmul "Le prénom" cu Patrick Bruel. Un tip, a carui nevasta astepta un copil merge in vizita la sora lui. Acolo le lanseaza rudelor ca pe copil il va chema...ei, nu, ca nu va spun. [soricel] Urmeaza certuri peste certuri si toate prenumele sint tocate plus citeva secrete de familie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Pentru cunoscatorii de franceza, recomand piesa/filmul "Le prénom" cu Patrick Bruel. Un tip, a carui nevasta astepta un copil merge in vizita la sora lui. Acolo le lanseaza rudelor ca pe copil il va chema...ei, nu, ca nu va spun. [soricel] Urmeaza certuri peste certuri si toate prenumele sint tocate plus citeva secrete de familie.

Daaaaa.....am vazut!!!!!!!! [:-)))] [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu personal am un baietel de 4 ani pe care il cheama David. La noi e rar acest nume. Adulti cu acest nume nu cunosc. Mie mi-a placut foarte mult si numele si semnificatia lui.

Copilul ,,David'' e un copil ager si istet. E independent si responsabil. Deseori se incapatineaza, sau poate doar isi apara pozitia si interesele; gaseste raspuns la orice intrebare chiar daca uneori e doar o inventie/ imaginatie de-a sa. E sociabil si prietenos, dar doar dupa ce se acomodeaza cu persoana/ grupul. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca in Roamnia e des acest nume, inchipuitiva cum o fi aici, ca astia folosesc numele asta de sute de ani. Si cu toate astea lumea il foloseste in continuare. Nu vad relevanta desitatii. Pot fi alte motive ca nu iti place un nume, dar nu ca e des. Mie nu-mi plac Rares sau Vlad, Sorin, dar nu ca-s dese ci ca n-au corespondent in engleza si nici nu-mi plac cum suna. In lumea reala a adultilor Davidul tau sa fie unic, te asigur! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vrit sa scriu si eu ca nu stiu care  chestia cu numele comun sau nu :)) la urma urme Eumada Maria e un nume comun si totusi l-ai ales pt fetiita ta.

Exista moda si la botezat, de-aia se fac si liste c cele mai folosite preume pt fete si baieti in fiecare an, acum e la moda David si Luca, la anu' cine stie.

 

Oricum nu vei gasi iin veci un prenume care sa fie placut de toti si caruia sa nu ii gaseasca cineva n defect. :))

 

 

Uitati-va la Hollywood ce nume primesc copiii aia --apple, blue, luna, si noi facem misto de rromi cu numele lor din gama aceasta.

 

 

Iti place David? pune-i numele asta si gata, ce conteaza cati sunt?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...