Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cum vi se pare numele David?


Recommended Posts

  • 10 months later...
  • Răspunsuri 66
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 2 months later...

Eu nu cred că numele cuiva îi influențează într-atât existența încât să îi determine personalitatea, modul de a fi, etc. 

 

Pe de altă parte, David mi se pare un nume foarte frumos. Eu am aflat că voi avea o fetiță, dar dacă era băiețel, aș fi vrut să îi spun David (deși soțul meu nu e de acord și probabil am fi ales alt nume). Cred că are legătură cu alăturarea literelor, dar numele în sine sună extraordinar de bine (pronunțat și cum o facem noi, și în manieră evreiască -cu accent pe 'vid'). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Mie imi place acest nume insa am impresia ca este mult prea folosit in ultima vreme. Imi spunea o pritena ca in parc - sunt simultan si mamici si bunici si tatici strigand: David hai la min e, David vezi sa nu cazi, David hai sa mergem... [flo2]

 

hai ca am cautat statistici si Numele de David nu e deloc pe primul loc in  prenumele folosite la Romani.

 

e la mare distanta de Andrei, Alexandru  dar si in urma lu Cristian sau Mihai. Si la mare departare de Maria, de ex.

 

de unde trag concluzia ca-s  mai nazdravani [hop]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...