Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 5


Recommended Posts

Da.. sau daca sa o duc la cresa.. dar daca raceste de exemplu... cu cine o las ?

Tocmai din perspectiva aceasta, ca nu am cu cine sa o las, am cautat o doamna. Pana la urma Iulia vad ca se acomodeaza pe zi ce trece cu ea. Dar si in situatia aceasta e dificil in sensul ca trebuie sa gasesti o femeie de incredere. Nu poti baga in casa pe oricine si sa-i mai incredintezi si copilul.

Greu, la Ioana nu am avut problema asta- a stat cu mama, dar acum mama are grija de nepotel, care are 2,5 ani si nu poate avea grija de doi copii.

Din perspectiva cresei exista si avantaje- de ex cand am fost cu Ioana internata cu scarlatina era si un baietel care avea 2 ani si era la cresa. Vreau sa-ti spun ca baietelul acela cand zicea mama lui: hai sa dormim- punea capul pe perna si se culca [batcap] , facea singur caca la olita. Mama lui spunea ca sunt achizitiile de la cresa. Dar bineinteles ca si dezavantaje de tipul colectivitatii, gen raceli, boli ale copilariei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

:) multumim de intrebare!

Mai bine cred/sper , ca acum doarme si nu haraie chiar asa tare.. 

Daaar azi noapte de la 3-5 a facut cam de toate... de la ras la plans, a si mancat, tusit, jucat, dansat... eu sunt putin chiauna :)) dar ma bucur ca nu a facut febra si cred ca ii trec si mucii astia azi,  maine...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma costa doamna 500 de lei si sta de la 9 la 16.

Incearca intai pe la prieteni, colegi de serviciu, poate cunosc pe cineva disponibil. Si incearca din timp. De exemplu la noi a venit din noiembrie de 2 ori pe sapt, iar de luni vine zilnic, asta pt ca incep si eu de pe 11.

Ma bucur ca Tamara se simte mai bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Si eu ma speriasem la inceput cu scorurile dar, pana la urma am avut noroc.

Doamna nu o sa faca nimic decat sa ii dea sa manance, sa o puna pe olita, sa o culce, supravegheze. Adica nicio treaba casnica. Mancarea o sa i-o las pregatita, ea doar sa o incalzeasca.

Multumesc Daisy [flo2] , sper din suflet sa fie asa.

Daisy- stiu cum sunt preturile in Bucuresti. Fina noastra are o doamna care o ajuta 4 ore pe zi cu copiii (fina fiind in crestere copil) si ii ia 700 de lei pe luna. In conditiile astea sigur nu mi-as fi permis.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am chiar o problema careia nu ii gasesc rezolvare..

Tamara va reusi in cateva încercări sa sara din patul ei... se apleaca la colt pste pat, cu capul si mainile, ridica un picior si il sprijina in stalpul patului si acum a incercat sa il ridice si pe al doilea... am oprit o noi, nu știu daca reusea chiar sa treaca de marginea patului dar daca i a venit ideea , si cum e perseverenta,  tare mi e ca nu se va lasa pana nu aterizeaza in cap...

 

Nu am idee ce sa fac... ca o pazim dar mai adormim si noi.... salteaua e ingusta si nu am ce sa i pun mai subtire ca apoi sta rau, o sa pun chestii pe jos dar ... tot nu sunt impacata ... [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

I am dat tema lui tati sa construiască ceva ca un paravan, cateva stinghiute.... nici nu merge grozav sa zic ca ii iau pat normal de copil, nici nu stam inca definitiv inte un loc sa zic ca ma apuc sa modific camera sa o fac safe pentru ea si sa o las libera prin jur... :(

Eeh... oi fi eu prea fricoasa?

Dar uite, ma gandeam la mama... fricoasa fricoaselor.. dar nici eu nici frate miu n am avut niciodata ceva scrantit, nu mai zic rupt, nu avem pb de sanatate deloc, si nici nu am avut nimic in plus fata de strictul copilariei,.. adica nici macar indigestie.... pana la urma a fost buna ingrijotarea ei preventiva...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...