Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 5


Recommended Posts

Vai nu vreau sa-mi amintesc de soricei.

Noi stam la casa si vecina din spatele nostru are porumb [smulgpar] . Acum vreo 2 ani a intrat unul cred ca pe usa de la intrare si cred ca era de fapt o soricica cu pui. Timp de 1 luna am fost terorizata. Cred ca am prins vreo 12 [smulgpar] . Am zis ca innebunesc.

Dupa experienta aia- am pus plasa si la usa de termopan pe care o mai lasam deschisa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ketof este un f bun antialergic pentru copii. Eu i-am dat Ioanei cand avea mancarimi de piele, tusea f tare noaptea. Practic o ajuta sa aiba un somn mai bun. Tot la indicatia pediatrei l-am dat.

Daca era cazul dimineata continuam cu Aerius.

De clartitine nu stiam ca se da si la copii...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hmm... tocmai ce i a dat un dinte jos... sa fie oare legate toate simptomele astea?? Adica sa ae irite gingia atat de tare sa iradieze spre ganglioni... sau din cauza ca a stat mult cu mana in gura... 

Dintii provoacă rana efectiva in gingie, dar de ce nu curge sange? ....

Sunt atatea chestii la care nu am raspuns.. si doctorii cam rar stau sa ti faca lectie de anatomie si atunci tot vb prețios de nu inteleg mai nimic....

 

Sau o fi fost coincidenta de simptome... muci/tuse cu durere dinte... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda,eu cred ca dintisorul s-a suprapus cu starea de raceala, de unde si agitatia ei. Poate acum ca a crapat gingiuta se va mai linisti.

Nici eu nu stiu sa te lamuresc de ce nu sangereaza cand crapa gingia. De fapt nici macar nu mi-am pus problema.

Cu patutul cum ati rezolvat?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inca nu am rezolvat, s a gandit tati de unde si ce sa ia.. mai dureaza pana face efectiv :)) deocamdata o pazim si ii spunem clar ca nu e voie cand ridica piciorul :)) si ea... se distreaza teribil...

In principiu punem  cate o bucata de teava in continuarea stalpilor patului si prindem ceva textil... cam cum arata gardurile cu satma ghimpata doar ca fara sarma :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamici, tati al nostru e fan Pin it.. cred ca e o aplicație pe tel, nu stiu sigur.. cu tot felul de idei si sugestii pt camere..

Si a vazut/placut/propus cand o mutam din patutul de bebe sa ii facem un pat jos, gen din paleti dar vom gasi si cadru ff jos, cu saltea... cam in stil japonez... pentru camera ei :) si mie mi a placut teribil ideea... dar nu prea am idee de cand sa o consider... fetita mare !?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda-ca idee eu din septembrie o sa le cumpar pat de o persoana ca sa doarma singure si sa revin in patul conjugal [:-)))] .

Daca nu este cadrul prea inalt nu prea are ce sa se intample.

Sa stii ca am mai auzit mamici care de la 3-4 luni mutau copiii in camera lor. Asa ceva sigur nu puteam sa fac la cum sunt eu drob de sare. Dar la 1,9luni sigur nu va fi nicio problema mai ales ca suntem perete in perete [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...