Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 5


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

E o grăsime, s topește in gura si se face ulei, dar nu chiar asa gras ca untul normal,,are aroma de cocos si merge combinat cu diverse, deserturi dupa parerea mea ca are mirosul acela... eu ii amestec cu putin magiun de ex si ii dau cateva lingutite. Sau cu iaurt , sau cu fructe.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar eu, daca nu am alaptat, ma gandesc ca si a luat putine chestii din laptele praf, iar mancarea fiarta si rasfiarta... nu cred sa mai aibă mare lucru in ea, ca stiam ca vitaminele se cam pierd la temperaturi... asa ca ma tot gândesc ce sa i dau sa fie crud, usor de mstecat si digerat, usor de gasit si preparat. . :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uf, cand o sa ma pot intelege cu ea, asa ca intre prieteni? Kla 2 ani? La 4? Azi s-a aruncat pe jos ca i am pus sosetele , dupa ce ii inghetasera picioarele.. ieri tipa de mama focului, tot la mine, ca nu i incapea o jucarie mare undeva, daca nu gaseste dl. Iepure, tipa la mine... zau ca nu tip la ea, nici in casa nu sunt frecvente tonuri, cand invata sa vorbească si ea frumos, fara mutrele astea... ? Cum a fost la copiii mai mari?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da stiti cum... racneste nu alta, cand nu ii iese ei ceva cum vrea... tot eu sunt de vina ca i se lipesc ei fasiute de plastic pe picioare, sau ca nu vrea sa iasa un capac... nu știu daca sa o las in pace deocamdată sau sa o pedepsesc adica sa i iau jucaria cu pricina, sau sa ma supar... nu mi ar conveni sa mi se tavaleasca pe jos din cauza ca i am permis orice... dar ce sa cert de ea acum ?!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda sa stii ca o sa mai dureze perioada asta cam pana invata sa vorbeasca si sa se exprime. Chiar daca ei sunt foarte inteligenti,si inteleg tot ce li se spune sunt oarecum frustrati ca nu se pot exprima(vb de copiii in general).

Asa ca nu prea ai ce sa faci acum decat sa te inarmezi cu multa rabdare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...