Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 5


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 Buna si noi suntem bine. Teuta s-a mai cumintit , e mai intelegatoare, percepe mai mult de la o zi la alta. Ce ma nemultumeste este faptul ca nu mai face deloc kk la olita. Cand era mititica spunea. Noi nu am facut nici acum vaccinul de 11 luni; de cate ori sun la medicul de familie spune ca nu-l au. Vreau sa schimbam medicul de familie, mereu am avut divergente. De cate ori am avut nevoie de ceva de la ea l-a luat din start pe nu in brate( concediu medical nu poate, trimitere nu poate).Si mai are si un fix de te apasa pe burta parca ar vedea ea ceva la palpat. Cand eram insarcinata in 30 de saptamani m-a palpat ea, parca era de specialitate, in asa hal ca a doua zi nu am putut sa ma dau jos din pat de a trebuit sa fac injectii de maturare a plamanilor bebelusului in caz ca nasc. Pe Teuta la fel cand a venit prima data acasa; a si vomitat micuta . I-am zis dar parca-i intra pe-o ureche si-i iese pe ambele. Geuta , tu la ce medic de familie esti? Cum e? Eu am inscris-o pe Teuta la cresa de la sud si mi-au spus ca ar fii mai bine daca ar merege din septembrie cand incepe anul scolar. Eu ar trebui sa incep la 1 noiembrie. Vom vedea. Va doresc multa sanatate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alis si eu am auzit lucruri bune de cresa de la sud. E vorba de cea de la Upetrom nu-i asa?

Nici noi nu am facut inca ror.

Eu sunt inscrisa la dr Dumitrescu Luminita. Are cabinet la vest, dar si in Mihai Bravu vizavi de banca Raiffeisen.

Pe Iulia o chinuie caninii, si atata tipa si nimic nu-i convine.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Da Geuta . Cresa de la Upetrom. Sper sa fie ok; cu atatea cazuri de comportament necorespunzator chiar si in gradinite particulare  [fri] . Mai aveam posibilitatea sa o ducem la cresa din Malul Rosu ca este ingrijitoare o verisoara de-a sotului dar mi s-a parut totusi prea departe. De doamna Dumitrescu am  auzit ca este ok dar sa terminam cu vaccinul si apoi ne mutam la alt medic . Am luat in calcul si aceasta varianta mai ales ca este foarte aproape de noi. Noi am facut ROR-ul, nu l-am facut pe cel de 11 luni. [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu o inscriu pe Ilinca la cresa 40 in vest. Sper sa se acomodeze, daca nu apelam la bunici care si asa abia asteapta .

Eu nu am pus-o inca pe olita, am cumparat dar inca mai astept. Asa m-a sfatuit un dr ca daca o invat la olita de acum va invata sa se tina si ca asta nu ar fi bine de la varsta asta.

Am avut cateva zile cu muci dar acum e mai bine. O mai aspir dimineata si seara si ii pun colargol

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu o inscriu pe Ilinca la cresa 40 in vest. Sper sa se acomodeze, daca nu apelam la bunici care si asa abia asteapta .

Eu nu am pus-o inca pe olita, am cumparat dar inca mai astept. Asa m-a sfatuit un dr ca daca o invat la olita de acum va invata sa se tina si ca asta nu ar fi bine de la varsta asta.

Am avut cateva zile cu muci dar acum e mai bine. O mai aspir dimineata si seara si ii pun colargol

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cami fata cea mare a renuntat la pampers la 1,8 luni. Si ca sa nu tina mult o trezeam o data pe noapte sa faca la olita. Facea dupa care se culca la loc. Au mai fost si accidente dar fooarte rar.

Eu din vara o sa incerc sa o las pe Iulia in chilotei sa vedem cum reactioneaza.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...