Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 5


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

De o saptamana tamara doarme singura in camera ei :) primele 3 nopti am lasat usa crapata... apoi nu ca era cam frig ! Ei bine , nu s a facut gaura in cer cum credeam :)) si ea si noi am dormit muult mai bine, pe ea nu a mai deranjat o sforaitul lui tati, pe tati nu l am mai deranjat eu sa se suceasca... iar poe mine ...ei bine mie mi e cam dor de ea, ca dechideam ochii si era la nasul meu, dar am profitat ziua si am mai atipit si eu , ca pana acum nu mai intram sa nu o trezesc ! Deci, va recomand cu caldura un interfon de bebe si curaj :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

Chiar vroiam sa intru sa va mai invit la o vorba, ca era cam pustiu pe aici.

Anda ma bucur ca sunteti mai odihniti. Si iulia cred ca ar dormi bine singura, dar la mine eu sunt problema, inca nu ma simt pregatita sa o las singura.

Nu stiu daca exista ceva contra capuselor dar am auzit ca daca o gasesti pe tine sa dai cu acetona in zona respectiva si pica singura.

In alta ordine de idei Ioana de aproape 3zile e cu febra cam 38,8- 39,4. Se pare ca e o viroza urata foc iar Iulia e cam nervoasa din cauza exploziei din gurita.

Alis, Daisy, Cami,Aristica, ce mai faceti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  Buna ! Noi ne-am pregatit de petrecere. Azi este ziua printesei mele mari. Azi implineste 13 ani si s-au anuntat musafiri. Teo este innebunita dupa sarmale . Mi-a fost frica sa-i dau cat ar fii vrut ea sa pape. Voi ati dat sarmale la bebei? Multa sanatate va doresc!

 

 

post-133839-0-50643100-1460454679_thumb.jpgpost-133839-0-04820600-1460454726_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULȚI AANII! :) ce draguta e fetita ta :) e domnișoară deja dar tot fetița ta e ;) !

Nu i am dat carne de porc inca... nici nu ma inghesui ca si noi consumam foarte putina. Probabil ca daca e fiarta si rasfiarta e usor de digerat , nu stiu ce sa zic, daca ai dubii mai bine evita si gata... pâine cu sosulet de pofta si asta e!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pfiu :( ce galagie e la bloc, nu mi-am dat seama niciodata... la pranz cand sa culc maimuta parca se trezeasc la viata si pietrele.. bocaneli, tipete, storcatoare, bormașini, mingii batute... abia doarme si ea 2 h, cand avea program de 4 h inainte.... vom deveni imuni la un moment dat la tot zgomotul asta de fond? Ca de aici nu ne mai mutam....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cam asa este la bloc. Cu timpul nu o a ti se mai para atat de evidente zgomotele.

Pentru somnul de frumusete al Tamarei, poate ar fi momentul sa incerci cu un white noise pe fundal. Sunt o multime de optiuni, care acopera in mod odihnitor galagia de la bloc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De 2 nopti am inceput sa o culc pe Iulia la somnul de seara direct in pat. S-a implinit, ca sa zic asa, dolofana si-mi rupe mainile. 

Vad ca pana acum a colaborat, chiar daca dureaza un pic mai mult cam 15-20 de min dar apoi doarme dusa.

Sper sa reusesc sa o dezobisnuiesc de brate, macar seara si apo sa o rog si pe doamna sa aplice metoda si ziua.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...