Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 5


Recommended Posts

Help ! Nu am idee ce pot sa i dau dimineata, in afara de fagaras sau paine cu unt... ma refer la ceva easy to serve.. adica sa iau si sa i dau... ca abia functionez pana pe la 8 :)) azi s a intamplat prima data sa nu avem lapte praf, eu ca ia sotul, el ca iau eu... si ne am trezit la 7 ca nu mai e :)) asa ca i am dat fagaras, nu a facut mutre, dar e prima data cand imi pun pb micului dejun.. solid...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pai cascaval cu paine, iaurt cu cereale sau paine.
Cu laptele din cutie nu cred ca e cazul cu lingurita, ca nu are intoleranta la lactoza. Poti incerca cu cescuta si vezi daca ii place. Doar sa nu ii mai introduci si alte alimente sa nu dezvolte vreo alergie si sa nu stii de la ce e. Personal iti recomand napolact sau Dorna. Eu in ele am incredere.

Apropo de alimente noi: voi ati dat la copilasi rosii si castraveti?

Duminica era la nasi o fetita de 1 anisor care manca dintr-o salata cu diverse rosii si castraveti. Eu inca nu i-am dat Iuliei pt ca la momentul diversificarii era prea devreme (plus ceva probl cu burtica), iar acum sunt din import si nu prea ma incumet. Mai astept sa iasa la mama in gradina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata! I am luat/dat lapte bio de la napolact, asta era cel mai scump/sper bun din mega, i am incalzit putin si i am dat cu cereale de tarate ( ca niste pufuleti tari), preferatele ei :)

A mancat ok.

Azi i am dat si zmeura prima data , ma bucur ca i a placut ca e reticenta la gusturi noi, dar eu sunt nebuna dupa fructe de padure si am mancat toata sarcina, poate are legatura?!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

Anda sa inteleg ca si laptele de la culcare il inlocuiesti cu Napolact? Si eu dupa ce va face Iulia 1,6 ani tot Napolact o sa-i dau. Oricum si iaurtul si untul tot de a Naolact serveste.

Eu peste ii dau pastrav sau somon. In Lidl primesc din acela ambalat individual. Peste somon poti sa-i pui si putina lamaie ca e mai greu asa.

Cat te-a costat pe tine ROR? Ma gandesc serios sa-l fac la particular pt ca aseara m-am suparat rau pe MF.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...