Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 5


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna tuturor!

Caldura mare mon cher! Am fost cu pitica la plimbare si nu mai pot de cald. Ce m-oi face cand or veni caldurile alea adevarate,nu stiu.

Noi incercam reacomodarea in carucior. Incet,incet o sa reusim.

Mai vroiam sa va intreb-copilasii vostri au cojite in cap. Gaza nu avea dar,cum 3 sapt nu i-am facut baie pe motiv de varicela,acum in unele portiuni are perisorul  lipit de cap . Am incercat cu ulei de masline sa inmoi si apoi am pieptanat-o usor dar,fara prea mare rezultat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pediatra mea mi a zis sa i ke inmoi inainte de baie cam cu o ora, doua, cu ulei.

Am mai ramas cu putine, dar dupa baie, am periat-o si au inceput sa se desprinda :) adica am insistat putin cu peria pe zona,  altfel nici cred ca picau singure....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Buna mamici  si pitici ! Ce dragut si smecheras e cavalerul Erikai . Sa-ti traiasca , sa fie sanatos! Si noi am avut cojite galbene ( dermatita seboreica ) a

m incercat cu inmuiatul inainte de baita darnu a mers. Fetita cea mare de cate ori o puneam sa stea cu micuta i le cojea cu unghia si asa am scapat de ele. Ne-a crescut si noua parul!  Va pupam.

post-133839-151269_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi am avut cojite galbene. Asa cum zice si Alis, este dermatita seboreica.

 

I.am dat de cateva ori cu ulei de masline in cap si I.am pus caciulita si la 1-2ore l.am spalat apoi periat.

 

Mai are cateva in zona fontanelei dar acolo mi.a fost teama sa insist cu peria.

 

Fetele, frumosi bebicii! Sa fie sanatosi si sa creasca mari.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele!

Alis- eu nu pot vedea poza, nu stiu de ce.

Multumesc pentru sfaturi fetelor [flo2]

De vreo 3 zile pe noi ne doare burtica noaptea. Se foieste si trage niste parturi mititica, nu stiu ce sa mai zic.

Renuntasem aproape complet la picaturi, acum i le dau din nou. Eu tin in continuare regim si am grija ce mananc, deci.........

Va pup si o zi frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai cred ca de la picaturi!! Asa am patit si noi, dar m-am tinut tare si nu i -am mai dat, asa cum hotarasem, s-a deranjat putim initial, i-am at ceai de menta si acum s-a reglat bine de tot.....

Am insistat sa le scot ca sa faca digestia singura singurica , sa ne pregatim de diversificare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...