Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 5


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna ziua si de la noi! 

 

Eu i am dat o singura data broccoli si a facut mai inchis la culoare (scaunul), dar nu i-a placut si nu o sa i mai dau..

Orez i am dat, cu dovlecel,  fiert si rasfiert, zemos

 

Ulei i-am mai pus cate un strop , de rapita, nerafinat ( ca am văzut pe borcanele cu mâncare de bebelusi ca  au majoritatea ulei de rapita)

 

Sare nu, aman cat pot, un an, doi. .. cat de mult pot evita... dar i-am dat produse care conțin putina sare, iaurt, fagaras... pe unele scrie...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata,

Am fost si noi de dimineata la vaccin si la control. Galusca are 8200 gr si 69cm. Dr a zis ca a recuperat f bine dupa ce am inceput diverdificarea.

Daisy eu zic ca grisul poti sa-l faci cu lapte pasteurizat,nu stiu daca se face si cu formula. Atat timp cat ii dau lapte pasteurizat in iaurt, ma gandesc ca e ok si in gris.

O zi racoroasa va doresc!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna :) 

Am văzut un articol pe aici... si ma gandeam: voi il spalati pe dinti pe bebe?

 

Eu am mai sters-o cu glicerina si cu ser fiziologic in gurita, dar sincer nu in fiecare seara... o sa ma straduiesc sa imi amintesc asta!  

 

Ce mai fac bebelușii? 

Tamara a început de cateva zile sa bolboroseasca... dar știti cum?! In continuu. .. cu toată fericirea mea ca incepe.... cateodata m-a capiat :))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

Anda-si eu stiam ca se recomanda spalatul pe dintisori inca de la aparitia acestora. Erau insa niste controverse legate de pasta de dinti (tb evitat florul) Exista si periute de dinti care se baga pe deget.

Iulia pe langa faptul ca vorbeste,a inceput si sa tipe. Da tipa cat o tin plamanii,si e asa dw bucuroasa cand se aude [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))]  daaa... primele dati am aplaudat si eu bolboroseala.. si era tare fericita ca probabil intelegea ca e vocea ei :)) 

Dar apoi am lasat-o mai moale... ca nici la tel nu mai auzeam sa vorbesc :))

 

Pfiuu... nu stiu cand au trecut aproape 8 luni... :) nici nu mi mai aduc aminte de noptile nedormite de la început :)

 Mai sunt uneori nostalgica dupa "burtica" , ca tot ziceai, Geuta, dar ne gândim deja la un fratior... :D 

Din experienta voastra, e mai bine sa fie cat mai apropiati de varsta, sau mai bine cu cel mai mare deja... mare, mai intelegator ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda-pentru ca ai nascut prin cezariana trebuie sa mai astepti pana la  1an, desi unii medici recomanda chiar 2 ani intre nasteri. La mine a fost o pauza de 5,5 ani si cu toate astea desi la eco cicatricea veche arata f bine,in realitate cand am facut a 2 a ceza dr zicea ca se vindecase f urat.Din cauza asta operatia a durat ceva mai mult. Nu vreau sa te speri sau sa te descurajez dar,adevarul este ca in cazul unei cezariene organismul are nevoie de mai mult timp de refacere.

Cat despre diferenta de varsta,cel putin in cazul meu mi se pare f buna.Fata cea mare intelege bine unele lucruri, mananca singura,doarme si se imbraca singura. Si sa stii ca toate astea conreaza f mult. 

La polul opus fina noastra are un baietel de 2,6 luni si o fetita de 2 luni pe care o vom boteza sapt viitoare. De cate ori vb cu ea la telefon e foarte obosita,desi are si o doamna care o ajuta 4 ore pe zi. Cea mica e alaptata si nu se linisteste decat la san dar atunci are si cel mare nevoie de olita,de papa de orice. Unde mai pui ca nu le coincide programul de somn?

Dpdv meu de vedere,distanta ideala intre copii este de min 3ani,dar nu mai mult de 5.

Uitasem, azi va servim si cu o felie de tort,pt aniversarea de 8 luni.

Va pupam si o zi frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...