Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 5


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

:( duminica a facut micuta febra maricica si am ajuns la urgente la mangalia ca voiam parerea unui doctor inainte de a incepe vreun tratament. .. a rezultat ca are rosu in gat si tractul digestiv iritat... i-a dat cam repede ampicilina :( plus ceva se scazut febra... 

Luni mau avea ceva rosu, la Buc. Ne-a zis sa continuam acum cu ampicilina daca a apucat sa o ia, plus panadol....la nevoie

Aseara iar febra, dar scade repede dupa panadol....

E maraita tare din orice mititica, si cred ca de la antibiotic o cam supara stomacul acum, ca nici nu prea vrea sa manance... 

 

Concluzii trase de mine in aceasta experienta:

1. Cand are febra trebuie sa am un termometru bun, o sa caut cu mercur.. 

2. Mult apa, lichide ca i-au facut tare bine

3. Pus comprese caldute ( adica nu reci) pe frunte si manute

4.dat panadol inainte de plecat cu ea, sau avut la mine oricum ca am asteptat destul de mult cu ea cu febra la urgente

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da doamna, mai fac copii febra> de parca suntem la piata nu intr-un spital, nu stiu de ce sunt asa dezinteresati,. Doctora mea si acum se gandeste de fiecare data cand ma duc la ea de la ce a facut fimea alergie, desi mergea pe varianta de albus, dar tot cerceteteaza si ma intr3eaba de fiecare data cand ma duc daca am mai observat ceva//// vorbim de bebelusi aici- repede ampicilina ca e greu sa gandeasca....Of OF si noi stam cu inima in dinti pana ii trece.... Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din experienta te sfatuiesc sa ii administrezi mai degraba nurofen decat panadol.Panadolul ataca ficatul iar riscul de supradozaj e mai mare decat la panadol.

La febra se asteapta 3 zile pana la administrare de antibiotic.Daca e ceva viral sau boala a copilariei antibioticul nu e recomandat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

acum tocmai plange de sare camasa.... ca a descoperit cu ocazia acestui episod ca mami o ia foarte repede in brate :) 

Acum e bine,  fara febra, mananca ok, bea apa si ceai..  doar ca bazaie din orice fleac... 

Pediatra nea nu raspunde la tel :( oosa caut alta mai draguta, am deja o recomandare...

 

Avea febra 39,2 si era vioaie.. dar am gasit ca e mai corect sa o vada un medic sa nu ii dau eu acasa ceva incompatibil cu altceva ce vor eeisa i dea....

 

In fine, sper sa fie bine acum, o sa vad daca ii trebuie analize... cel mai corect mi se pare ssa stiu de ce se întâmplă ceva, ca sa putem invata din asta, nu sa ma duc si abia sa-mi raspunda ce injectie face copilului meu....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...