Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 5


Recommended Posts

Ma bucur ca Tamara e mai bine acum.

Sa stii ca asa am patit si eu cu fata cea mare la urgente la Ploiesti. Voi tot la Ploiesti ati fost?

Am nimerit-o pe dr Cremenescu,de care sa fugi cat te tin picioarele. Pe fata au dus-o bunicii ca noi eram plecati,si tot asa i-au facut o injectie cu un calmant-dar atat de puternic incat a 2a zi copilul meu nu se putea tine pe picioare. Vai cat ne-am mai speriat atunci. Cand i-am povestit pediatrei m-a certat ca trebuia sa o sun pe ea.Si de atunci o sun oricand si-mi raspunde tot timpul la tel.Avem o relatie super ok si cel mai mult ma bucura ca lucreaza in spital.

Ti-a dat trat cu antibiotic si acasa?

Iulia a primit Lp. Nu i-a placut Nan si primeste Hipp cu prebiotice. Eu zic ca tot e bine. Acum trebuie sa ne dezobisnuim de tzitzi.Este urmatorul pas pt cand ne intoarcem din concediu.

Restul fetelor sunteti ok?

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mulțumesc :)

 

Multa sanatate pitici si mamici !! :)

 

De urgentele din Pl oricum ma feresc cat pot!! Ce mi-e ca stau la coada 1 h, ce mi-e ca fac 1 h pana in buc... prefer buc, dar sper totusi sa nu fie necesar :D

 

Astazi m-am distrat pe seama tamariciului, ca era tare necajita ca nu putea sa ia in manuta... desenele dintr-o carte... si se chinuia cu degetelele.... :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uf! Astazi liniste si pace... Plus un coltisor sus :)

 

Pai sa stiti ca mi-am cam schimbat perspectiva :) nu mai zic niciodata ca e greu cu bebelus ... cand e linistita.. ca acum mi se pare floare la ureche programul antrenant , dar fara urlete. ...

 

Acum chiar ca ma simt mamica total :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara de la 21 de grade!

Anda si Iuli azi a copiat-o pe Tamara,in sensul ca avea un body cu dinozaur si tot se chinuia sa-l ia in brate. Era asa haioasa [:-)))]

Stii la ce ma gandesc eu-greu cu bebelus fie el cuminte sau mai putin cuminte dar macar ca mama detii controlul absolut. Dar cand cresc grijile sunt inmiite. Eu de exemplu vb acum cu cea mare care intra clasa 0sa nu vb cu straini sau sa ii inventeze motive ca sa plece cu ei si ma tot

gandesc ca trebuie sa o invat sa traverseze singura. Astea sunt momentan, dar cu siguranta o sa mai apara.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pfuu.. da, chiar ca ai dreptate, o groaza de griji, din pct asta de vedere... 

Tare mi-ar placea si mie sa fiu mai relaxata, am cunoscut cateva mamici asa, zau ca sunt invidioasa, dar nu imi iese deloc...

 

Geuta, multa energie si sănătate iti urez, bafta celei mici ( mari :) ) la scoala !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamici, am o întrebare:

Voi aveti CM? Eu din februarie. ..

De fapt ma intereseaza daca la voi e dureros... ca mie mi-a zis dr ca e normal, ddarsi acum doare si nu ma incanta deloc, plus ca acum doare si la ovulatie... asta o mai fi normal? 

Va întreb ca pana ajung eu la doctor... macar sa stiu daca sa ma grabesc la un consult...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

Multumesc Anda-ea e incantata ca incepe scoala,acum sa vedem daca nu o sa-si schimbe parerea pe parcurs.

Legat de CM mie inca nu mi-a venit si sa fiu sincera nici nu-i duc lipsa. Asta pt ca inca alaptez. La fata cea mare mi-a venit la 1an si 2 luni de la nastere si nu a fost deloc dureros.

Acum chiar sunt curioasa cum va fi pentru ca mi-am legat si trompele,desi i dr a zis ca nu voi simti nicio modificare. Voi vedea...

Parerea mea e ca ar trebui sa mergi la control. Pana acum nu am auzit de dureri la ovulatie dar oricum sunt complet neavizata ca sa-mi dau cu parerea.

Nici eu nu su t deloc o mamica relaxata. Mintea mea e tot timpul ocupata cu scenaristica,mai ceva ca Spielberg. [batcap] Si car le invidiez pe cele relaxate, chiar si pe sotul meu. Eu sunt aia cu daca face X,daca se intampla Y si tot asa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamicutelor!

 

Avem dintisori....primul a iesit sus, iar la distanta de 1 saptamana au iesit si cei de jos. In curand o sa.i apara si al 2lea dintisor de sus.

 

A fost cam agitat in perioada asta, nu prea avea pofta de mancare, sugea ft mult la piept.

 

Nu mai vrea sa stea deloc in carucior, vrea sa se ridice in picioare immediate cum il pun, iese din centuri. Clar tb sa fac ceva, ca nu pot sa fac nimic, are o energie de invidiat.

 

Ce ziceti de tarcuri? Oare sunt bune? Ma gandesc ca tarcul pot sa.l tin in bucatarie, sa pot sa.l supraveghez, sa nu stau cu grija ca imi cade puiul.

 

In patut sta numai in picioruse, ba chiar isi da drumul la manute si sta singurel cateva secunde...15-20 sec apoi cade in fundulet [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda, cum se simte micuta?

 

Nici eu nu am CM, inca alaptez, dar nici nu ii duk lipsa, oricum.la mine venea provocat, sunt curioasa cand o sa.si faca aparitia.

 

Ati luat carucioare sport pt bebei? Eu inca il folosesc pt cel de bebe, dar nu mai are stare, uneori il pacalesc sa adoarma in el.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...