Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 5


Recommended Posts

Mulțumesc de raspunsuri, o sa ma duc in acest caz.. :(

Tamara nu se ridica in picioare, prefera sa stea in 4 labe :) asa ca am noroc si e cuminte in carut, de fapt sta aplecata aa urmareaca rotile :))

Ce inseamna carucior sport? Eu am din cel in care sta in fundulet,  cu manere sus, cu 8 roti.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hei mamici! noi nu am dormit azi-noapte, s-a trezit f des si a plans. DE dimineata foarte mofturoasa, nu a vrut sa manance iar afara nu a vrut in carucior. Dintii inca nu i-au dat desi are 9 luni si jumatate. Pentru mine iesitul afara este un chin pentru ca de cand sta in picioare si merge de0a busilea nu mai vrea in carut si nu o mai pot plimba decat in brate, imediat se ridica in picioare in carut. :(( in casa la fel numai pe langa ea... uneori simt ca cedez. A trebuit sa o las la mami 2 zile sa fac si eu curatenie generala, erra dezastru in  casa. Mancare nu stiu de cand nu am mai facut, mancam ce apucam..seara nu vrea sa stea cu tati, decat langa mine sau pe mine sa doarma..eu acum simt ca intru in depresie.

 

Anda mie mi-a venit dupa 3 luni de la nastere, cand nu a mai vrut tzitzi gaza mea. La mine a fost foarte dureros si este in continuare, cu precizarea ca de cand ma stiu am avut sindrom premenstrual ..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Daisy pt dintisori !

Si iuliei a crapat al 3 lea si daca o auzi cum scrasneste din dinti te bufneste rasul nu alta.

Vai Loredana cat te inteleg. Asa era si fata mea cea mare daaaar numai ca nu vroia sa stea cu nimeni. Eu chiar am avut niste stari anxioase pe care le-am rezolvat cu cateva sedinte de terapie. Culmea e ca m-au apucat atunci cand fara avea 1,6ani. Pshihologul mi-a explicat ca din cauza ca nu mai eram atar de tare in transa,creierul a inceput sa se relaxeze si din cauza asta toate gandurile care le aveam.

Sfatul meu,daca imi permiti,este sa o lasi mai des cu mama ta de exemplu,daca poate. Conteaza enorm si o singura ora pe zi daca ti-o aloci in totalitate NUMAI tie. Pe mine la Ioana ma relaxa teribil sa spal vasele,daca-ti vine sa crezi. Te imbratisez si multa putere iti doresc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Geuta suntem singurele, nu are cine sa ne ajute, mama mea este foarte ocupata cu treburi zilnice din care castiga bani si nu-i pot cere sa renunte la banutii pe care ii poate castiga. O mai ia de obicei sambata seara si o las acolo peste noapte si uneori sta si Duminica cu ea. Dar pana vine weekend-ul simt ca mor. ...Desi este o perioada frumoasa, dulce, mi se pare ca acum incepe greul.... Va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa e Loredana e o perioada frumoasa daaar si foarte solicitanta. Si daca mai ai noroc si de un copil care nu colaboreaza ai cam sfeclit-o ca sa zic asa [batcap] Dar totodata nu e ceva vesnic si maine poimaine ne trezim ca incepe gradi,scoala.

Eu acum o intarc pe Iuli si din pacate o fac brusc. Ar fi fost frumos sa facem cum scrie in carti. Dar in carti totul e frumos. Numai ca viata bate filmul ca sa zic asa. Acum ma simt cea mai rea si oribila fiinta de pe pamant. Lacrimile ei ma secatuiesc.

Dar nu am incotro. Gaza nu stia sa doarma decat la san. Eu in ian incep serviciul si o sa vina o doamna sa stea cu ea. Pai cate traume bruste ar fi daca n-as pregati-o de acum? Desi stiu ca e pt binele ei tot ma doare sufletul. Si doare rau.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa este. Faci un rau mai mic acum decat o trauma mai tarziu. Am o colega  la servici care a preferat sa intrerupa brusc, plus prgram destul de lung, iar copilul in prezent de 2 ani si acum are probleme dee atunci. Asa ca nu cred ca esti o mama rea, si niciuna dintre noi. Doar ca ii pregatim pentru realitatea noastra cum putem mai bine.

 

Va pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai tocmai, Geuta, ca e totusi treptat, mai aveti timp de rasfateala pana incepi, eu cre ca procedezi foarte bine !

 

Nazbatii noi: eu inchid pampersul ibtr-o parte, ea il desface pe partea cealalta, ca in stan si bran

Isi linge mucisorii aia aposi de la plans... o minunatie de printesa :))

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[batcap]Sa stii ca si Iuli face la fel cu pampersul. [:-)))] Si are asa o fata de satisfacuta de mama mama.

A si-i mai place sa-si intinda singura crema la pasa. Dupa ce o dau eu isi baga manutele si framanta si ea.

La 5 dim s-a trezit pt biberon si apoi a adormit-o sotul. Sa vezi cum il mangaia si-l privea ciudat pt ca nu era barbierit. Ea spera sa ma vada pe mine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...