Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 5


Recommended Posts

Buna, fetele :)

 

Tamara s-a făcut o miorlaita... ma bazaie din orice... daca ii bate soarele in ochi, daca e vant, daca isi scapa jucaria, daca ne oprim, dacă NU ne oprim, daca nu poate ssaadoarma imediat, daca se trezeste.... uf nu mai stiu cum sa o scot la capat...

 

Asta e si cauza principala a mucilor, ca varsă lacrimi imediat ce nu i convine ceva....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Anda,asa e si Iuli. Maraie din orice. Cateodata simt ca nu mai pot sa o aud. Pun pe seama la dintisori.

Cat despre ciondaneli sa vezi focuri de artificii ce ies la noi [:-)))] . Glumesc,dar e inevitabil si am constatat la mine ca nu prea mai sunt rabdatoare. Cateodata nici coerenta nu mai am din cauza de oboseala sau ca stau toata ziua si fac orice sa multumesc copilul. Asa ca seara cand vine sotul mai refulez. Noroc ca a avut 2 sapt de

concediu si a vazut si el cum sta treaba.Azi a zis ca ii e dor de serviciu [:-)))]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu stiu cum sa răspund mai calm.... :( inainte lucram 10 h /zi si ma plimbam toata ziua, iar acum stau doar pe langa casa, plus ca nu prea sunt prietena cu bucataria.... asa ca imi vars si eu nervii pe sot , care e destul de rabdator :) i-am promis ca la un an ma potolesc :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma inscriu si eu club: rabdarea este la pamant. Ma confrunt cu o noua situatie de cateva zile: iubita mea cand vede castronelul cu mancare se pune pe un plans plus tipete plus lacrimi....incat acum am epuizat toate solutiile de a o face sa manance....Ieri am tipat la ea...sunt cea mai groaznica mamica :(((((

 

Cred ca intru in depresie....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

Loredana ai incercat sa o lasi nemancata? In sensul sa nu-i mai dai la program ci doar cand cere ea? Zici ca nu are dintisori,sa fie asta cauza?

Anda,pana la un an se va obisnui sotul [:-)))] .Din experienta iti spun ca va fi mai bine cand vei reincepe serviciul,rutina pe care o aveai inainte daaaar,cand va fi vorba

de copil sa stii ca va fi la fel. Eu asa am fost rabdatoare,calma dar cand venea vorba de copil ceva genul:ora de somn,baita sau orice altceva numai calma si rabdatoare nu eram. Am pus pe seama faptului ca toata presiunea este pe noi. Si nu avem bone ca vedetele sa ne ocupam de copii si cand obosim sa le lasam pe ele sa ne odihnim.

Loredana nu esti deloc o mama ingrozitoare. Ai refulat e normal .Si mie mi s-a intamplat si nu sunt mandra de asta. Dar fata de puiul asta mic de om simt o DRAGOSTE IMENSA si fac si eu ce stiu si cred ca este mai bine. In rest suntem oameni si suntem supusi greselilor.

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca ajuta, descriu cum fac eu:

 

Îi pun in diferite recipiente, castron, cana, farfurie

Ii atrag atenția cu jucarii

Cand uita sa deschida gura o apas usor pe obraji... mai in sila înghite pana la urma

Ii dau la inceput ce ii place : putina paine sau iaurt... ii mai dau si in timpul mesei...gen 4 linguri de supa, o firimitura

Ii mai dau cu mana, daca e consistent si se poate apuca, se bucura ca ma musca :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Geuta am incercat asta...nu merge... nu are inca niciun dintisor. Anda la fel procedam si eu...la noi masa nu a fost o problema pana acum. Dasta va zic am epuizat tot. La masa de dimineata i-am dat dat ce nu vroiam, si anume telefonul pe o melodie care ii place ei sa se uite la video, pt ca am nevoie sa ma lin istesc putin pana gasesc o solutie, bineinteles nu i-am lasat toata masa...apoi am cantat eu si pana la urma a mancat cu putina maraiala. Va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...