Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 5


Recommended Posts

 Buna mamici si pitici! Felicitari bebeilor care fac la olita! Noi avem o luna si ceva de cand facem kk la olita , deja ne-am obisnuit si semnalizam. Se cunoaste si la baxul de pampersi ca ne ajunge mai mult. in rest suntem bine si nu prea avem noutati. Avem7 dintisori, ne taram pe coate, desfacem sertarele , mergem cu premergatorul, papam binisor, zicem mama, tata si A (Alis e fata cea mare) pe care o striga intruna si vrem sa stam numai afara. Geuta ce-i dai pt. mucisori? Pe noi nr-a ferit Doamne Doamne de raceli si mucisori dar avand in vedere ca vine sezonul rece nu se stie. Eu ii dau vitamina C     picaturi si-i pun si zeama de lamaie in legume pt. imunitate. Ma uit la ea si nu-mi vine a crede ce repede a trecut timpul. Parca ieri am venit acasa de la maternitate. Mai e putin si facem un anisor. La cm si eu am dureri f. mari ,abundenta si cheaguri. As vrea sa merg la control dar nu stiu la ce medic.Geuta tu la ce medic mergi? O zi frumoasa va doresc!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna mamici! Noi suntem bolnavioare. Nu stiu  de unde am luat un virus si am facut herpangina si o raguseala urata plus un GAT IN FLACARI,   cum s.a exprimat doctora. Ne-a dat antibiotic o doza la 24 h azitromicina, tantum verde spray, gengigel si ii mai dau eu glicerina boraxata. Voi ati patit asta??? Atat de mult am ferit=o si nu stiu de unde a luat :((( [batcap]  [batcap]  [batcap]

Si noi stam pe olita si uneori o prind sa faca. Alis cum iti semnalizeaza ca vrea la olita? cat are bebele tau??

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alis -ai dreptate. Parca ieri veneam de la maternitate. Eu merg la dr Popescu Mihai. Efectiv il iubesc pe omul acesta. Pentru muci-apa de mare,aspiram si daca e mai rau aerosoli.

Anda-eu o pun la nimereala. Pana acum a facut dw 2ori caca. Important e sa se obisnuiasca cu ea.

Daisy tu ti-ai luat inima in dinti pt intarcat?

Loredana voi ce mai faceti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Loredana ,Teuta semnalizeaza in sensul ca se screme zgomotos inainte de a face si face cam de 3 ori pe zi. Doar cand nu sunt langa ea mai scapa in rest sunt zile cand face numai la olita. Si s-a invatat oarecum ; cand aude cuvantul caca incepe si se screme. Geuta pe dr. tau il gasesc in maternitate? Mie mi-a urmarit sarcina dr. Topolog dar mi-e cam rusine sa merg la dumnealui deoarece imi spusese la ultimul control din timpul sarcinii sa ma duc la maternitate cand era de garda sa-mi declansrze nasterea. Eu n-am vrut sa nasc cand vor altii ci cand vrea bebe sa vina si nu m-am dus si acum nu as mai merge la el.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...