Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 5


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Acum suntem bine.Parca mi-e si teama sa zic cu voce tare

.

Anda sa stii ca atunci cand am fost internata cu Iulia in vara mai era o mamica cu o eruptie dentara la baietel pe care au trimis-o la Bucuresti din cauza complicatiilor.Deci se pare ca se poate.

Eu ii fac aerosoli cand doarme,pun white noise pe fundal ca sa nu o trezeasca si nu ii pun mascuta,doar dispozitivul acela pe care il tin cat mai aproape de nas.

Loredana,voi ce mai faceti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hei, mamici! Totul in regula?

 

Tamara s-a facut o CAPOASA... vrea sa se joace fix numai cu ce alege ea din jur ( de ex biberonul cu  lapte si pb e ca varsă pe ea, ca altfel i l-as lasa) si orice interdictie e motiv de plans , bocit si hohotit....

Hmmm.... evit sa o las sa planga din cauza de muci, dar cred ca deja profita domnisoara ... speram sa fie cuminte si aacultatoare, dar se pare ca e incapatanata ca tati si temperamwntala ca mami....

Baby BOOOM :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Greu de spus. Ideea e ca ei sunt asa de inteligenti si smecherasi incat vor recurge la tot felul de giumbuslucuri ca sa te convinga sa iasa ca ei.Ceva de genul stii cat de mult te iubesc sau reversul te urasc ,esti cea mai rea mama din lume.

Singurul sfat pe care pot sa ti-l dau este sa ramai consecventa in ceea ce faci si spui,pentru ca altfel o debusolezi. Si cand incep accesele de furie, las-o sa se descarce singura. Nu interveni,dar fi atenta la comportamentul ei. Va face orice sa-ti atraga atentia. Dupa ce se linisteste apoi poti purta conversatie cu ea.

Nu uita datoria lor este sa incerce ,dar asta nu inseamna ca noi trebuie sa ne supunem.

E greu si sa stii ca nu vei reusi tot timpul vei mai face si compromisuri,ideea e sa nu devina obicei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

Ce pustiu e aici...

Ce faceti mamici?

Noi am fost sambata la o nunta. vai a fost super. De cand asteptam sa ma distrez si eu. Am dus fetele la mama si am stat pana la 4 dimineata.

Anda nu stiu ce sa te sfatuiesc,Loredana parca ii da celei mici.

Ati scapat de muci...?

Daisy ti-ai facut curaj pt intarcare?

In rest toata lumea e ok?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi ne am captusit cu o virozica, nu e chiar grava, putin rosu in gat, muci si burtica dureroasa,  asta noapte chun si jale , astazi mai bine, somn de refacere :) debridat si un supozitor...

Zice ce pediatra ca are si gingia inflamata rau... 

 

Eh, va doresc multa sanatate si mai akes rabdare :*

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...