Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 5


Recommended Posts

:) pfiu, acum este mai bine; dar aseara am chemat salvarea, se invinetise la gura si maini si tremura din toate incheieturile, efectiv nu si putea tine capul drept ...

Se pare ca era un frison, si la spital s a linistit, ca am tinut o data ntr o paturica...

 

Acum sunt cu ochii pe ea :) dar se joaca linistita ...

 

Ca si experienta, nu a fost asa nasol la spital cum ma astrptam, au fost dragute...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Vai Anda ce spaima cred ca ai tras.

Ma bucur insa ca ai avut o experienta buna la spital, dar sa stii ca nu e o regula. Ce medic era de garda?

Am patit-o odata, cred ca am mai spus, cu fata cea mare ca i-au facut la urgenta un calmant si nu mai stiu ce mai puternic si a doua zi copilul se comporta ca un betiv: se clatina pe picioare, nu-si inchidea gura. Vai ce sperietura am tras atunci.

Acum nu stiu daca mai este dr aceea in spital. In seara aia am avut ghinion si am nimerit-o de garda.

Multa sanatate in continuare. continuati cu augmentinul?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alis- si eu faceam crize dese de fiere inainte. Acum mai rar. Ultima a fost in ianuarie cand am chemat si eu salvarea.

La toate investigatiile totul e in parametrii doar ca e f f lenesa. Ca idee mi mi se face rau si de la mirosul unor mancari.

La recomandarea unui medic de la CFR am descoperit MOTILIUM- il pomenesc pe dr asta de fiecare data. Nu se ia decat in criza si apoi 2 zile cu o jumatate de ora inainte de masa. Vreau sa iti spun ca de atunci nu-mi mai lipseste din geanta. Cum simt ca ma apuca cum iau pastila.

Poate te ajuta si pe tine. Sanatate multa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu stiu cum o cheama pe dr. Cred ca scrie pe reteta, o sa ma uit. .

Si tamarei i -a facut algocalmin si ampicilina, dar a fost ojk.

Eu ma speriasem sa nu fie vreo reactie la augmentin ca tocmai ce i-l dădusem. ..

 

Eh, acum a mancat supa....

 

DOamne ce de pastile am adunat. ...si eu care nu iau decat foarte rar....:)) avem pic de nas, pic de gat, supozitoare si varianta sirop, antibiotice, probiotice, imunostimulatoare.... m-am si zapacit in ele,  la 6, la8, la 12, una pe zi, 10 zile... tre sa fac un tabel maaare sa l tin de gat!!

 

Multa sanatate mamici !! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Multumesc Geuta o sa iau si Motilium. Dar cand se declanseaza criza nu prea ma mai ajuta nicio pastila pt ca vars tot ce inghit. Cei de la ambulanta imi fac injectabil : no spa, metroclopramid si algocalmin. O sa incerc si asa. Deseori ma gandesc sa ma operez sa o scot ca s-au cam indesit crizele. Multumesc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu placere Alis! 

Banuiesc ca ai inainte niste simptome care prevestesc o criza. Cel putin asa e la mine.Debuteaza cu niste dureri infernale de cap si greturi. Atunci e cel mai bine sa iei pastila pt a preveni aparitia crizei propriu zise.

E posibil sa faci crize si pe fondul oboselii.

Daca ai posibilitatea mergi la Sp Cfr sa te consulte dr Ivan. Poate ai mai auzit de el.Mie mi-a spus clar ca nu e de operat ci doar de un stil de viata sanatos ca e f lenesa.

Ai reusit sa ajungi la ginecolog?

Teuta ce mai face?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Da Geuta intradevar asa este. Debutul este durerea de cap , cu cateva ore inainte sa incep a varsa. Am fost la mai multi medici ba chiar am ajuns si la bucuresti la spitalul floreasca. Toti imi reconanda regimul. Sa nu mananc prajeli, afumatura, tocaturi, rantasuri, varza, fasole, mazare, ceapa, usturoi, legume cu seminte, mezeluri, grasimi. Sunt mai multe interzise decat permise. Cu toate ca ma cam abtin sa consum din cele periculoase sunt momente cand chiar ramnesc. La medicul ginecolog inca nu am ajuns ca am mai stat si noi pe la tara cat a fost vacanta. Abia acum ne-am mai linistit. Teuta este bine. Cand citesc prin cate ati trecut cu bebeii ii mulrumesc Domnului ca ea a fost sanatoasa. Chiar nu-mi vine sa cred cat de puternica a fost. A facut 10 luni si nu am avut-o niciodata racita cu toate ca noi familia am fost de multe ori gripati. Are 76 de cm si 8700 g. Are si ea perioade cand nu vrea sa pape alternand cu altele cand efectiv plange dw foame.Asa ne facem mari.  [balo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa e Alis,regimul e f drastic. Vorba ta mai mult stai nemancata. Si eu mai scap cateodata,ca na poftesc si uneori am noroc si rezolv cu un ceai de sunatoare,alteori e mai nasol.

Ma bucur ca Teuta e puternica si creste mare si frumoasa. Fata cea mare ce clasa e?

Anda la voi cum a fost noaptea?

Si Iulia are 9 kg,dar la inaltime nu stiu ce sa zic, ca nu am mai masurat-o de mult.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...