Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 5


Recommended Posts

Eu, de cand cu febra, am crezut ca era ea prea gris imbracata și s-a incins, ma gandeam ca a afectat la temperatura :(

Dar tot o mai învelesc peste noapte, ca o face repede sul si ajunge cu capul pe pturica...

Azi trebuie sa o scot neaparat, macar la mall undeva, ca ne mananaca urechile :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

S-a ridicat in picioare... tan-ta-na-naaa!

Se tot chinuia sa se agate de marginea patului si se pare ca a prins miscarea..

 

Întrebarea mea este, sa i pun in picioare niste ghetute moi? Sta pe varfuri si cu labele rasucite, inca nu are control la labute prea bine, dar de acum se va tot ridica.... si mie mi e teama sa nu si luxeze glezna, ca pica in toate partile...?!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu prea am mai scos

-o pe Iuli dimineata la plimbare ca nu ma incadrez cu timpul sa o iau pe cea mare de la scoala. De luna viitoare ma va ajuta cineva dar pana atunci facem plimbare doar seara.

Oau clasa a 7a,faceti buletin nu-i asa?

Felicitari Tamara ptr pasi [fal]

Anda-cand am fost cu Iuli la ortoped la Bucuresti, dl profesor ne-a zis ca atunci cand va incepe sa mearga sa o lasam fie desculta fie in pantofiori cu talpa doar din piele.(ceva f f f flexibil). Exclus talpa dura,groasa sau ghete inalte pana la glezna. Nu cred ca poate sa-si suceasca glezna, ea acum exerseaza pana o sa-i iasa.

A,si noua ne mai dau 2dintisori [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici!

 

Geuta, de vreo 2 zile incerc sa.i dau lp, dar fara succes. Intoarce caputul, se zbate si nu deschide gurita.

Trage de mine sa.i dau piept si tot de ceva timp nu prea mai vrea sa manance.

Cum pot sa.l pacalesc sa accepte laptele praf?

 

Ii apare al 5lea dintisor, avem 3 sus si 2 jos.

 

Are ceva mucisori dar ii pun apa de mare, ii aspir si ii pun niste picaturi Colargol.

Ce pot sa.i mai fac, sa scapam de mucisori?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daisy,ce lapte folosesti?S-ar putea sa nu-i placa gustul. Eu am incercat-o prima data cu Nan si a fost esec total. Nu mai deschidea gura nici sa bea apa. Apoi am luat Hipp combiotic. L-a acceptat din prima. L-an introdus progresiv,initial ca o completare.

Pentru muci e suficient sa aspiri si sare de mare.Sunt stresanti pt noi dar pe ei nu-i deranjeaza.Or sa dispara de la sine.

La noi cand e nasol de nu poate respira ii fac aerosoli,dar are dozele prescrise de pediatra.

Sanatate multa si sa ne mai scrii. Cu cine va ramane Matei cand te intorci la serviciu?

Mai incepe cineva la 1an? Eu incep in ianuarie si o sa vina o doamna sa stea cu ea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Geuta, i.am luat humana2.

O sa mai insist, nu renunt. Luna viitoare incep serviciul si va sta cu mama, pe care efectiv o adora ( sare cand o vede, se intinde catre ea, se manifesta zgomotos [:-)))] ).

 

Eu stiam can Matei este cel mai micut de aici...cum de incepi Serv la anul? nu se incepe la 11 luni? mie asa mi.au zis de la serviciu.

 

Inca nu i.am facut aerosoli, Inca nu am cumparat dispozitivul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...