Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 5


Recommended Posts

Va salut cu drag, fetelor! Nu am mai intrat de mult, sper ca toti fulguletii sunt bine!

Ilinca abia a implinit 10 luni e foarte activa, merge in 4 labe dar se si ridica foarte usor in picioare. De manuta merge bine dar inca nu are curaj sa plece singura. Se lasa repede in fund. Avem doar 2 dinti jos.

Poate imi fac timp sa intru mai des.

Geuta cand incepi munca?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hei, buna si de la noi! Intru si eu sa salut mamicile si sa pup piticii! Noi suntem bine amandoi,Darius are 11 luni jumate,ne apropiem cu pasi repezi de mot. :) Inca nu face pasi singur,de manute merge f bine,si pe langa pat face ture tinandu-se.E destul de puturos,prefera sa o ia la goana in patru labe.Nu ii tace gura toata ziua,turuie pe limba lui,face pa,bate din palme,cauta joaca si rasete in hohote,se bucura cand il chem la masa si striga si el papa.E mancacios,nu avem probleme la cap asta.Se trezeste in schimb odata cu gainile,am baiat muncitor. :) Maine mergem la vaccinul de 11 luni.Geuta,eu ii pun mereu in piure o bucatica de unt napolact.Are o cantit f mica de sare.Nu ii mai blenduiesc nici fructele,nici legumele,piureul cu furculita,pt supa ii tai marunt cu cutitul legumele.Ne chinuim sa ducem singuri bucatele la gura.Cam atat despre noi,ne facem planuri pt petrecerea de un an.Va pup si sanatate multa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mai vroiam sa va intreb (sper doar sa nu fie interpretata intrrbarea- luati-o ca atare va rog) voi aveti stari de nervozitate?

Am acum o perioada ca mi se pune capsa din orice, bineinteles ca dupa aceea imi trece, dar zau ca nu-i ok. Poate si pentru ca trebuie sa-mi vina CM? Habar n-am, dar parca rabdarea mea scade vertiginos spre zero [ups]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Geuta, si eu am o perioada mai proasta. Probabil si din cauza vremii. Fata este si ea acasa din cauza mucilor, iesim max o ora afara. Sunt singura cu ei de dimineata pana seara la 6-7. Am momente cand imi vine sa ma urc pe pereti. Cat a fost cald ieseam de 2 ori pe zi afara, intram doar ptr papa si nani. A fost ok. Asa m-asi duce la servici... Mi s-a urat de mancare, spalat, calcat... Strans jucarii, si eu stau inca un an acasa [batcap] . Unt i-am dat si eu. In piure sau pe paine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa e si la mine Tinuta- singura cu ei pana pe la 5-6. Ma rog fata cea mare vine la pranz de la scoala.

Eu nici plimbare ca lumea nu pot ca Iulia nu sta f mult timp in carucior. Deci plimbare maxim 1 ora. Cel mai mult statea pe la 2-3 luni cand dormea in carucior, acum pauza.

O mai pun pe olita cam la 2 ore si in rest strange si aduna jucarii.

Cand am fost la o nunta acum o luna parca eram de pe alta planeta. Nu-mi venea sa cred ca nu ascult Cutiuta Muzicala [batcap]

Sunt topita efectiv dupa amandoua dar din cand in cand simt nevoia sa ma detasez putin ca sa prind forte proaspete. Asa ma supar pe mine cand mai ridic vocea- vai cate procese de constiinta imi fac.....

La serviciu in ianuarie, dar sunt sigura ca va fi cu strangere de inima.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Geuta :) nervozitatea este starea nea naturala mai nou :( si eram foarte zen înainte. ... acum din pacate  nu mai am rabdare deloc, nu mai admit greseli in jurul meu, nu am rabdare nici sa ascult pe cineva povestind ceva...

Curățenie. .. mancare...schimbat. ...plimbat/distrat copil. ... cam intre astea ma învârt și imi ies pe nas....

 

Cat despre micul dejun,  eu as incrrca cu cerealr si iaurt, gris cu lapte,  orez... parerea mea este ca se poate constipa de la cascaval?!, nu ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar asteptam parerea ta Anda-  din ce mai scrii pe aici mi te imaginam foarte zen [:)].

Exact ca si tine asa este nu mai admit greseli. Am impresia ca sunt toate voite, nu doar greseli [ups] .

Anda- i-am dat si cereale cu  iaurt mai mult la masa de seara. E ok.

I-am dat si cascaval si cu asta e ok- ea nu are probleme cu constipatia- si cand a fost pe regim cu banane, mar copt, faina de orez, orez tot nu se constipa. Face zilnic cam de 2 max 3 ori.

Ma gandeam la unt, pentru ca grisul sau orezul cu lapte i le-as pregati pe loc sa fie proaspete, Si luand in calcul ca eu nu o sa mai fiu acasa (programul la serviciu incepe la 07.30), parca nu i le-as face cu o seara inainte si nici eu nu ma vad trezita de la 5 dimineata ca sa fac orez cu lapte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...