Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 5


Recommended Posts

Am înțeles :) din aceasta perspectiva ai dreptate,  oricum totusi va trebui sa diversificicsa nu se plictiseasca :)

Eu i am dat si paine cu magiun, mozarela, fagaras... nici nu sunt prea multe chestii pretabile la alimentația bebelușului :( dar cresc ele :)

 

Ca soluție pentru "mica noastră problema", eu am incercat și reusit cate o zi, doua lnistite :) cu : rugaciune , exercitii de respiratie, plimbat puțin prin magazine ( cumparat mai putin ca...deh), uitat pe net la produse preferate, citit cate o nuvela scurta, mers la sala (f rar), iesit la un suc cu o prietena ( o ora), condus masina cu muzica tare, de la nord la sud, mers la manichiura, fugit la o salata in oras cu sotul cand dormea pitica si era bunica aici...

Mai sugereaza si tu ce mai putem face, ca trebuie sa depasim starea asta, doar nu ne depaseste ea pe noi !! :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Rugaciune- clar inainte (adica inainte de si in perioada sarcinii) aveam timp. Acum m-am delasat raaaauuu.

Plimbat prin magazine fara sa cumpar imi adanceste depresia [soricel] .Intotdeauna am intrat in magazine doar daca si cumparam. Plus ca anul acesta a fost cam nasol la capitolul finante.

Dar, vreau sa ma reapuc sa citesc- sper sa fiu si lasata. Super idee. [flo2]

Mai reflectez si scriu- dar CLAR nu ne depaseste ea pe noi :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am început ( la citit ma refer) cu chestii usurele, agatha christie, sau carticele care mai apar cu ziare , cand ma plimb gasesc chioșcuri si iau ce ma atrage ca titlu, sau autor.

Am nimerit o carte super Hermann Hesse, " cele mai frumoase povestiri", care are intr-adevar povestiri scurte, cu talc, dragute, pozitive ... si cand am timp citesc una de 20 de pag, cand nu,;caut de 6-7 pag. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

Sper ca micuta Tamara e mai linistita azi [:)]

Ieri am luat din biblioteca sora-mi cartea Printesei Urbane-O sa te tin in brate cat vrei tu si inca o secunda-cu idei aplicabile de parenting. Are si un blog pe tema asta si chiar merita aruncat un ochi.

Asta ca tot ne-am provocat la citit [flo2] . Mai rau e ca nu prea ma lasa Iuli sa citesc dar o pacalesc eu cumva [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Linistita :)

Azi i am facut legumele mai mari, nu le-am mai pisat bine bine :) si a mancat fara probleme... oricum musca cu dintii din ffata, ca ii mai dau felii din alea expandate de cerealr si le crontane cu placere :) si simt de raspundere :)

 

Ce idei de jocuri/distractii mai aveți,  ca mie parca mi se goleste mintea cateodata si nu stiu ce sa mai fac cu ea...?!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...