Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 5


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna,

De curand am descoperit covrigii  ca remediu impotriva maraitului i carucior :)). Sta fata asa cuminte si molfaie de numa numa.

Prostioare- una calda de azi de dimineata cand a facut caca in oala si pana sa o ridic a inceput sa-l modeleze- era pe maine ceva de nedescris, m-a murdarit si pe mine si ea radea cu lopatelele ei. Era asa de haioasa iar eu nu mai stiam cum sa-i mobilizez manutele sa nu le duca la gurita.

Si invatam sa facem linii frante :) Are cea mare 2 fise de facut pentru scoala iar Iulia nu vrea sa o lase sa scrie si pace. Facem pe ascuns cand doarme ea, sau cu buni la tara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Buna, De curand am descoperit covrigii ca remediu impotriva maraitului i carucior :)). Sta fata asa cuminte si molfaie de numa numa. Prostioare- una calda de azi de dimineata cand a facut caca in oala si pana sa o ridic a inceput sa-l modeleze- era pe maine ceva de nedescris, m-a murdarit si pe mine si ea radea cu lopatelele ei. Era asa de haioasa iar eu nu mai stiam cum sa-i mobilizez manutele sa nu le duca la gurita. Si invatam sa facem linii frante :) Are cea mare 2 fise de facut pentru scoala iar Iulia nu vrea sa o lase sa scrie si pace. Facem pe ascuns cand doarme ea, sau cu buni la tara.

 

[:-)))]  [:-)))]

Aoleu... nu mai pot de ras :)))

:*

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tamara ma face cu degetul mic.... mai nou a devenit maraita la culcarea de seara, nu vrea si pace...

O iau putin in brate, sa isi mai oprească lacrimile... si ea pune capsorul poe mine, ca ma topesc imediat si uit ca ma doare spatelr si ca nu vreau sa o rasfat...si o legan pana adoarme....:))

 

Îi fac baie in cada mare, si ca să nu o asez direct in cada, i am amenajat o minipiscina intr-o... cutie de depozitare ikea...din aceea transparenta :)) pai ce fericire e pe ea, o umplu pana la pieptul ei si e o balaceala...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda- eu zic sa profiti la maxim cu rasfatatul. Ma refer la faza cu tinutul in brate, ca la restul stabilim niste limite.

Asa eram si eu cu fata cea mare, si acum (dupa ce au trecut 6 ani si nu stiu cand) are momente cand zice : lasa-ma in pace , nu ma mai tot pupa atata sau vreau sa am putina intimitate [fal] .

Asa ca profita pana nu te da pe spate cu niste replici ca ale mele :))

Inca o zi frumoasa de plimbat. [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Profit :) ca deja imi face cu degetul si da din cap "ne, ne"... :)) cred ca o amuza tonul meu disperat cand fCe ceva ce eu cred ca are potențial periculos...

In schimb , ambreusit sa o fac de doua ori sa dea jos ceva din mana!! Singura!!... i frunza uscata si un capac pe care dorea sa le rontaie... :)) m-am simtit excelent cand a aruncat frunza doar pt ca i am spus :)) sa vedem cat o tine!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo :))

Si Iuli e haioasa cand fuge dupa ceva ii zic NU NU si ea-si intoarce posteriorul rade la mine si vrea sa fuga din nou. Eu zic NU NU iar se opreste, rade si tot asa. Ce sa mai ne amuzam maxim.

Si mai ma amuz la fata cea mare- face niste cercuri si ovale mama mama de o iau la fuga. Lucrez si eu cu manuta ei dar na, ea abia acum invata sa tina creionul in mana. Dar repetitia este mama invataturii.

Oricum doamna a spus ca le da la fiecare cate o fata zambareata pentru ca toti se straduiesc sa lucreze(asta ne-a zis-o noua in particular la sedinta)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...