Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgi de nea, decembrie 2014 - cap. 5


Recommended Posts

:)) revizie serioasa vad! Bravo tie , eu tot imi găsesc scuze sa ocolesc dentistul :(

Tamara se pare ca are o noua viroza, cred ca am gresit ca am fost cu ea la cumpărături in afi in week-end dar sincer ma asteptam sa fie mai putin sensibila ...:(

Adica a scapat ea de gura manapicior...

Eh, cred ca va trebui sa ne autoeducam si sa nu o mai scoatem in locuri aglomerate pana la primavara :( 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da, sa stii ca si noua ne spune mereu pediatra sa evitam pe cat posibil spatiile inchise, aglomerate. De cele mai multe ori fie ne conformam, fie incercam sa mergem la ore cat mai matinale cand nu este aglomeratie.

Dar sunt si situatii cand nu ai incotro.

Ce sa zic- sanatate multa [:)] si sa treaca fara antibiotic.  De fapt stiam ca daca sunt viroze, se trateaza fara antibiotic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdata albastrul de metil e baza :) are o fatza cu dinții si limba albastre :)) si am stropit cam tot ce se putea cu "pataciosul" asta care nu mai iese... dar ii face bine asa ca albastru sa fie! :)

Ma gandeam azi cu sotul ca ne apropiem de aniversare si chiar nu am simțit anul asta deloc... bine, am ceva fire albe in plus, ma cam tine spatele..asa, de babe...dar una peste alta ne bucuram de maimutza asta mica care stie doar sa traga de bluza ca vrea in brate :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa stii Anda ca nici pentru noi anul asta nu a fost unul prea bun- am inceput cu varicela, apoi am fost internata cu fetele in spital, apoi bunica (dupa care inca nu mi-am revenit si mai am momente cateodata cand pun mana pe telefon sa o sun). Sa nu mai spun ca azi cea mare nu a mers la scoala ca o doare burtica. O doare cand indoaie piciorul drept. Asta e unul din semnele apendicitei. Sper din tot sufletul sa ma insel.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la pediatra si dupa ce a palpat-o de

mai multe ori a exclus apendicita. In locul in care arata ea ca o doare este pozitionat tractul urinar. Ne-a dat sa repetam o urocultura, ea fiind in antecedente cu klebsiella si proteus chiar dupa ce am iesit din maternitate. Bonus la externare:((

 A si mi-a dat si tratament cu Uraktiv sirop pt copii, urmand sa asteptam rezultatul la urocultura.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai e cam amar :( si scarbos.. initial am pus pe deget cu tifon si am bagat in gatul ei.. dar acum i am pus un strop in lingurita si l am amestecat cu fructe si iaurt.. in ultima lingurita si i l am dat asa..

Dar cred ca si uraktiv pastile are ceva albastru de metil ca am luat eu la un mom dat ceva de genul si faceam , scuze! pipi verde... si asta albastrul de metil face..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...